Skocz do zawartości

Jaki sport.sprzęt naj. kupić przy wzroście 194cm-do 25tys.


Gość sebakaw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A musi byc koniecznie ZX 9? Dam takie porownanie ZRX 1200- moc spod kola- 113KM przy 8500 obr, moment-spod kola- 104 Nm przy 6750 obr, przyspieszenie 0-400m-10,69s., przyspieszenie na ostatnim biegu(roll-on) od 60mph- do 80mph-3,20s. Teraz ZX9R- moc spod kola-128 KM- przy 11250, moment spod kola - 89Nm przy 9000obr. Przyspieszenie 0-400m-10,35, przyspieszenie na ostatnim biegu(roll-on) od 60mph-do 80 mph-3,18sek.Dodam ze ZRX jest o wiele wygodniejszym motorkiem do jazdy na dlugie dystansy, a taki moment przy takich obrotach zapewnia niezapomniane przezycia :twisted: Janek. Ps.dane wziete z czasopisma Motorcyclist z marca 2002 roku i pokrywaja sie z danymi z czasopisma Cycle World-Motorki to modele z 2001 roku - jakby ktos chcial to za 1 m-sic juz bedziemy miec ZRX 1200 z niewielkim przebiegiem:-)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest Janku i jest tu jeszcze jedno male ale, 9 ka ma te 128 KM przy 11250 obr/min, ale ile ma przy 8500 - obrotach mocy max dla ZRX ?

W przyspieszaniu od 0 do 400 m ZRX zostanie wyprzedzony na ostatnich metrach - na prawie calym dystansie bedzie szybciej przyspieszal od 9 ki.

Poza tym w polskich warunkach gdzie mozna wykorzystac przewage 9 ki nad ZRX w szybkosciach powyzej 200 km/h ?

Chodzi raczej o to ze pytajacy preferuje motocykle sportowe - odwrotnie niz ja i ty ;)))

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to stworzyli ZRXa żeby dogodzić innemu typowi ludzi.

Ja w życiu bym nie zamieszał 9tki na ZRXa.

Poprostu 9tka dla mnie "TO JEST TO" a ZRXa w ogóle mnie nie kręci.

Bez sensu jest porównywanie dwóch skrajnie róznych motocykli z róznych segmentów i w dodatku innej pojemności!

porównaj do ZRXa 12tke a 9tke.

Następna sprawa to poprostu uważam za bezsens przekonywanie do ZRX.

Przy moim guście ten motor to bez obrazy ale padlina.Ktoś kto kocha golasy będzie brzydził sie na widok niewygodnego plastika ale ja iwielu wielu innych kocha extremalne maszyny sportowe.

ZRX ma przewage w pewnych kwestiach ale w innych nie ma nawet podjazdu do 9tki a dla mnie wazniejsze sa te atuty ktorymi dysponuje ninja a ktorych brakuje zrxowi.

 

A co do danych technicznych wg. wielu źródeł 9tka bez problemu przekracza 130KM na tylnym kole w serii i pokazuje wyniki na poziomie 132-134KM(to tak dla ścisłości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spidi , dokladnie tak! Sa rozne gusta i wiadomo ze co dla jednych jest idealem, dla innych totalna kaszana. A Sebakaw chodzi o to zeby kupic sporta w 20-25 tys. ,ale zbyt duzo widzialem plastikow w przerazającym stanie stad moj krytycyzm.Zreszta i czopow i nakedow , tak samo, jednak zajezdzonych Scigaczy najwiecej, bo wiadomo ze "czop", czy Goldwing jest stworzony do kontemplacyjnej jazdy, a nie do łojenia po zakretach . Wlasnie w ZX9 widzialem powazną kaaszane od srodka (bo go rozbieralem) i to co zobaczylem wcale nie wprowadzalo mnie w wesoly nastroj- bo zal mi bylo chlopaka co kupil ten sprzet od turka w niemczech- widzalem wielkie rysy na cylindrach, stopione panewki glówne i ze poddal sie blok silnika przy lozysku walka zdawczego i widzalem łzy w oczach doroslego faceta(wlascicela). Bo jedynym ratunkiem dla motocykla jest wymiana calego silnika na nowy.Dlatego Panowie nieważne czy sport , czy naked , czy chopper enduro, przed kazdym zakupem trzeba przeswietlic caly motocykl i jesli mamy jakies najmniejsze podejrzenia , to lepiej sobie odpuscic zakup , by potem nie żalowac.Janek.P.S. Jesli chodzi o pomioary mocy,zalezy takze od warunkow pomiarów: czy pada, czy swieci slonce, czy jest cieplo-zimno, nawet umiejscowienie nad pozomem morza, rozne wyniki wyjda na 0m. npm, a inne np. 800 m. npm.- wiec wcale nie neguje ze w innych mediach moc byla większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...