Skocz do zawartości

Jak odpalić motor na pych ciągnąć za samochodem?


trylobit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Motor stał długo, to 4T, 125cm2  5 biegowy (Junak123/Tayo ION). Nie pali z kopki ani akumulatora.  Miałem już podobne sytuację kiedy ś, angażowałem dwóch kolegów i po wielu próbach odpalania na pych startował..  Sam na pych nie odpalę - próbowałem. Teraz mam kobietę do dyspozycji za kierownicą samochodu z hakiem i liną i brak możliwości zaangażowania kolegów (motor stoi na zadupiu na płaskim terenie).

Z jakiego biegu najlepiej odpalać na pych?  Jak uwiązać linę do przednich lagów aby nie wywrócić się? (zdjęcie motoru - wpisz Junak123 google).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co, ewidentnie jest jakis problem, i taki sposób to nie jest wyjście, jak samemu się nie ogarnia, to trzeba zawieżć do kogoś, kto się zna i spróbowac zlokalizować przyczynę nie odpalania... 

Moze byc problem z iskrą, gaźnikiem lub zanikiem luzu zaworu ssącego ( sprawdzić i wyregulować zawory)...

Do holowania motocykla potrzeba kogoś ogarniętego w aucie oraz za kierownicą motocykla, linka np alpinistyczna w motocyklu musi byc na tyle cienka by można było ja przytrzymać prawą ręką jednocześnie trzymając kierownicę, linkę zaczepiamy za kierownicę, w taki sposób, by można było w każdej chwili się uwolnić, czyli pół skrętu linki

Inna sprawa, że sprzęt typu Junak 125 to człowiek sam powinien dać radę uruchomić...wiem, bo stoi na warstacie Romet K125 podobna konstrukcja

Edytowane przez jannikiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, trylobit napisał:

Teraz mam kobietę do dyspozycji za kierownicą samochodu z hakiem i liną

 

 

Chłopie! Dawno na oiomie nie byłeś?

Za słabo/wolno kopiesz 😉

Paliwo w ogóle masz? Kranik otwarty? Aku naładowane?

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście zrezygnuję z odpalania siłą. Jest problem z iskrą, wymienię cewkę z fajką oraz regulator napięcia jak zasugerowany w dokładnie tym samym sprzęcie: 

Kranik otwarty, paliwo cały bak, Aku naładowane. Nawet z kopki nie pali. Sprzęt stoi w miejscu do którego mam ograniczony dostęp, jeśli coś będę robił to na zewnątrz przy minus 5 bo nie ma warunków, nie mam swobodnego dostępu do garażu, bo gdybym go miał to spokojnie robiłbym sobie po kawałku.

Edytowane przez trylobit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź iskrę, przy pomocy 2 świecy, włóż w kapturek i oprzyj o metalową część silnika, jak iskra jest, wina lezy po stronie zasilania w paliwo ( kranik/ gaźnik) lub luzu zaworowego, jak iskry nie ma prawdopodobnie uszkodzony moduł, dlatego one są takie tanie 15-35 zł na allegro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i z podziwu wyjsc nie moge !  Moze ta linke zamiast do lagow na szyje zalozyc ? Efekt podobny 🤣

 

Sa kraje gdzie cos takiego jest zabronione jak widac w PL jeszcze nikt do tego nie doszedl ! 

Przynajmniej wczesniej ubezpieczenie wykup  !

 

🙂

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać w krajach gdzie żyją sami upośledzeni aby ich chronić przed samymi sobą trzeba im dawać kolejne zakazy 😄

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, konrad1f napisał:

widać w krajach gdzie żyją sami upośledzeni aby ich chronić przed samymi sobą trzeba im dawać kolejne zakazy 😄

Uposledzonym to trzeba byc aby w ten sposob zapalac motocykl, tyle, ze trzeba miec wiecej niz 5 komorek mozgowych ! 🤣

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne. zapalić motocykl dużo łatwiej można w inny sposób.

ale ja pisałem o uruchamianiu silnika. sposób "na zaciąg" jak każdy inny. wystarczy nie być ciotą i do "zabiegu" wykorzystać kogoś zaufanego i ogarniętego.

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, konrad1f napisał:

... wystarczy nie być ciotą i do "zabiegu" wykorzystać kogoś zaufanego i ogarniętego.

Wiem, ze Ty zawsze wiesz wszystko lepiej 🤣

Chlopcze, jestes conajmniej o 20 lat mlodszy odeminie i conajmniej po tyle mniej w zyciu widziales i przezyles. Naprawde chcesz tu zapunktpwac ?

Mi dla przykladu nigdy nie przyszlo by do glowy aby komentowac czy poprawiac Adama M bo mam swiadomosc, ze ma wiecej doswiadczenia zyciowego odemnie !

Ty zas jak ten Don KIchote z Lamancha.....

Kopiekrusz z rowiesnikami, bo do mnie, to niestety Ci daleko, no ale jak lubisz sie publicznie osmieszac, zabranial Ci nie bede. 

He, he, czyli jednak na cos trzeba zwrocic uwage. A jak sam podales, nei mozna byc ciota. I teraz mozemy podyskutowac ile takich ciot, ma sie za " nie ciote " a po probie ( nieudanej ) dochodza do wniosku, ze jednak ta ciota sa !  🤣

Nastepne dwa vektory juz tez sam podales, ze trzeba wykorzystac kogos

1. zaufanego

2. ogarnietego

Naprawde wychodzisz z zalozenia, ze kazdy taka osobe ma ? 

Tu niema co wychodzic z zalozenia, ktore juz na samym poczatku spalaja na panefce.

Kiedys taka ogarnieta osobe posadzilem za kolko mego auta, sam siedlem do pojazdu holujacego. Moim bledem bylo, zalozenie....

Nie poinformowalem tej osoby. ze bedzie jechac manualem a nie automatem.  Osoba ta bowiem ostatnie czasy jezdzila automatem, przejechalem kilka metrow i na zatrzymaniu sie bylo bum. Nowiutka maska na zlom. Osoba stwierdzila, ze w moim aucie nie dziala hamulec ( wcisnela sprzeglo ). Osoba ta robila PJ w 1959 roku a to zdarzylo sie w roku 1994. 

Jezeli wiec spoleczenstow nie jest takie umne i ciut brakuje do ogarniego to prawodawca  zarzadza i te problemy niewystepuja wogole. Rozumiesz, czy za trudne ?

NA zlotach nascie razy widzialem wlasnie takich ogarnietych i zaufanych. Konczylosie jak zawsze, kosztami. Jedyne co dziala to " na zapych " ale nie holowanie czy rozruch z linka ".

 

🙂

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - kolejna zgoda - w większości tematów "motocyklowych" wiem lepiej od Ciebie 😉

Dziadu - nie porównuj się do Adama. To zupełnie inna liga.

Sam strzeliłeś sobie gola swoim przykładem holowania. To że żyjesz w upośledzonym społeczeństwie lub/i masz takich znajomych, i sam jesteś zapewne na ich poziomie nie oznacza, że wszyscy tacy są. Rozwiązanie kononowiczowe (zabronić wszystkiego) to rozwiązanie idiotów dla idiotów. Idąc tym tokiem samo jeżdżenie motocyklem (a potem i autem) może zostać w przyszłości zabronione bo ktoś (przy poklasku upośledzonych społeczeństw) stwierdzi, że to jest niebezpieczne na tyle, że trzeba tego zabronić. W sumie Tobie i Twoim kolegom należałoby zabronić holowania nawet auta w ogóle! 😄 Ile było przypadków (np. w przeciągu ostatniej dekady) śmiertelnych z tytułu holowania motocykla na lince za innym pojazdem? Ile przypadków rozstroju zdrowia czy naruszenia czynności narządu powyżej 7 dni? Np. w Polsce ponieważ tu takie holowanie jest dozwolone. 

Następny Twój przykład odklejki - to, że coś jest zabronione nie znaczy, że się nie zdarza. Czy chcesz mi teraz powiedzieć (na przykładzie tylko prawa w zakresie ruchu drogowego), że w rzeszy nikt nie przekracza dozwolonej prędkości? że nie zdarza się, że ludzie jeżdżą z przekroczonym limitem zawartości alko we krwi? że nie przejeżdżają na czerwonym przez skrzyżowanie?

 

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Nie wolno wiązać linki do moto w jakikolwiek sposób. Pomijając że to kiepski pomysł na rozruch, to jak już musisz w ten sposób to tylko trzymając linkę i puszczajac ją po zwolnieniu sprzęgła. Kiedyś kumpel przywiozal i moto wpadlo przez szybę do bagażnika kombi innego kumpla, bo motocykl dostal strzala od nagromadzonego paliwa, a kierownik moto  wystrzelił w drugą stronę i ostro się potłukł. 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, konrad1f napisał:

Tak - kolejna zgoda - w większości tematów "motocyklowych" wiem lepiej od Ciebie 😉

Dziadu - nie porównuj się do Adama. To zupełnie inna liga.

Tobie i Twoim kolegom należałoby zabronić holowania nawet auta w ogóle! 😄 Ile było przypadków (np. w przeciągu ostatniej dekady) śmiertelnych z tytułu holowania motocykla na lince za innym pojazdem? Ile przypadków rozstroju zdrowia czy naruszenia czynności narządu powyżej dni? Np. w Polsce ponieważ tu takie holowanie jest dozwolone. 

Mierna instruktozyno, zrobiles kurs ktory opiewal o 320 h czyli nic,  zrobiles w 4 weekendy kurs instruktora techniki jazdy, czyli smiech na sali ! Generalnie to co najwyzej, mozesz mi buty czyscic ! 

Ile w sumie przepracowales szkolac ? Ilu kursantow wyszkoliles, doprowadziles do celu ? 

Jestes kozlem, z ktorego  zrobiono ogrodnika ! Tylko tyle i az tyle.

W temacie jakimi pojazdami mozna jezdzic kat. AM jakos nie potrafiles wogole powiedziec jakimi.  Tak ograniczona jest Twoja wiedza i znajomosc przepisow. Jakimi kategoriami wogole dysponujesz ? A I B, moze BE wiec z czym do gosci ?

Absolutnie nie porownuje sie, do AdamaM, co jasno i wyraznie napisalem, tyle, ze Ty masz problemy zczytaniem ze zrozumieniem, podobnie jak maszn  problemy z najprostsza matematyka, bo glupich procentow obliczyc niestety nie potrafisz !  🤣

O czym pierdölisz ? To aby bylo zabronione, muszy byc przypadki smiertelne ?  To moze podaj stytystyke, jakie wypadki sie przy tym cholowaniu zdarzyly. Niepodasz, bo te nawet nie sa w stytystykach ujete ! 

A teraz wisienka na torcie !

Zechcesz podac z jaka predkoscia najezy cholowac pojazd wielosladowy i jaka jest przy tym 

1. droga reakcji ?  Ile m ? 

2. Droga zatrzymania pojazdu ? Ile m ?

3. calkowita droga zatrzymania ?  Ile m ? 

Podaj, zobaczymy do jakich wnioskow dojdziesz ! 

Wiesz co do zabronienia, to w Wyskiskakanie z 8 - go pietra do zaspy sniegu, tez nie jest zabronione....

Strzel czasami baranka o betonowy filar, moze Ci sie poprawi ! 

P.S. 

Oddaj dziecko najpierw matce za mleko zanimzaczniesz dyskusje, z mezczyznami, bo na razie to co piet mi nie siegasz ! 

 

🙂

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brakuje argumentów to zaczynają się inwektywy i wymyślanie niestworzonych rzeczy 😄

już chyba to kiedyś pisałem - mam nadzieję, że na starość nie skończę jak Ty, jako stetryczały dziad, któremu WYDAJE SIĘ, że pojadł wszystkie rozumy i wszystko przeżył 😉, który musi! (bo inaczej dostaje spazmów) odezwać się każdym temacie, również w tych o których nie ma pojęcia.

 

co do Twoich pytań z dupy:

1. co ma holowanie pojazdu wielośladowego do holowania motocykla?

2. w PL na obszarze zabudowanym dopuszczalna prędkość podczas holowania (pojazdu silnikowego czyli również motocykla) to 30km/h a poza nim 60km/h. a z jaką holować należy? dobrze by było z taką aby nie zrobić sobie krzywdy 😉 a zależności jest wiele -warunki drogowe, długość linki holowniczej, umiejętności kierowców.

3. droga reakcji? chodzi Ci o drogę przebytą przez pojazd przez czas reakcji zanim kierowca np. rozpocznie hamowanie od momentu rozpoznania zagrożenia? pewnie będzie zależna od osoby, której temat dotyczy. jak komuś już nie dryga i próbuje się dowartościować debilnymi wpisami to pewnie będzie o wiele dłuższa niż młodzieży do której już niestety też nie należę

nie wiem w zasadzie po co odpowiadam na te pytania bo to Twoja standardowa taktyka - pytać o rzeczy z dupy a potem okręcać kota ogonem

 

dobrze Ci z zakazem holowania motocykla w rzeszy(o ile takowy istnieje)? to się ciesz swoją "usprawiedliwioną" przez przepisy ułomnością i odpierwiastkuj się od polskich przepisów o których pojęcia nie masz żadnego. 

 

co do znajomości regulacji w zakresie kat. AM - proszę przejrzyj sobie jeszcze raz tamten temat (musiałem to znaleźć bo znowu imputujesz) - tam jak zwykle próbowałeś udowadniać jakie prawo obowiązuje w PL bazując na swojej niewiedzy na temat prawa w DE i dyrektyw/rozporządzeń unijnych. wszystko masz jasno podsumowane. dla ułatwienia link do ostatniej strony tematu: 

 

 

jeszcze o sposobach holowania i ewentualnie uruchamiania silnika w motocyklu metodą "bezwładnościową". swojego czasu chyba Tomek promował sposób (przekonywał, że warto się tego nauczyć) który polega na popychaniu motocykla nogą na podnóżek pasażera motocykla "pchanego" przez kierującego motocyklem "pchającym". kilka razy próbowałem takiej metody, również w celu uruchomienia silnika. jednak wg mnie -totalnie subiektywnie (może ze względu na małą praktykę/niewyćwiczenie/ewentualnych pomocników) jest to sposób jeszcze mniej bezpieczny niż uruchamianie silnika "na zaciąg" czy w ogóle holowanie na lince. osobiście za dzieciaka miałem jedną poważniejszą akcję z holowaniem - na zlocie padło sprzęgło i za autem kumpel podholował mnie do domu za autem odrobinkę ponad 100km. znajomi (też już jakiś czas temu) holowali się na lince (motocykl-motocykl) kilkaset km na powrocie z dalszej wycieczki. i co może się wydawać dziwne dla niektórych - wszyscy zdrowi 😉 

także wszystko jest dla ludzi - ale może jak alkohol i media martk - nie dla idiotów 😉 

ktoś mógłby stwierdzić, że z mojej strony wieje hipokryzją bo w pierwszym poście sugerowałem jednak odstąpienie od pomysłu. ale miałem na myśli tylko i wyłącznie (może źle oceniam?) holowanie przez osobę/osoby niekoniecznie mające pojęcie w takich sprawach. bo skoro ktoś pyta na forum to raczej świadczy, że tego pojęcia nie ma. i jeszcze trudniej z przeszkoleniem pomagiera online 😉

  • Lubię to! 1

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, konrad1f napisał:

co do Twoich pytań z dupy:

1. co ma holowanie pojazdu wielośladowego do holowania motocykla?

2. w PL na obszarze zabudowanym dopuszczalna prędkość podczas holowania (pojazdu silnikowego czyli również motocykla) to 30km/h a poza nim 60km/h. a z jaką holować należy? dobrze by było z taką aby nie zrobić sobie krzywdy 😉 a zależności jest wiele -warunki drogowe, długość linki holowniczej, umiejętności kierowców.

3. droga reakcji? chodzi Ci o drogę przebytą przez pojazd przez czas reakcji zanim kierowca np. rozpocznie hamowanie od momentu rozpoznania zagrożenia? pewnie będzie zależna od osoby, której temat dotyczy. jak komuś już nie dryga i próbuje się dowartościować debilnymi wpisami to pewnie będzie o wiele dłuższa niż młodzieży do której już niestety też nie należę

iej z przeszkoleniem pomagiera online 😉

Z dupy to niestyty Ty jestes !

Kiedys ktos madry stwierdzil, ze niema glupich pytan, sa tylko glupie odpowiedzi. dalej nie bede ciagnal bo wynika samo z siebie !

Czyli jak zwykle nie potrafisz konkretnie odpowiedziec na konkretne pytanie ?

Niedouczony, czy analfabetyzm wtorny ? 

Uproszcze, holowanie z predkoscvia 30 km/h !

Ale jak znam zycie, to itak nie odpowiesz i siem wacpan sianem wykrecisz, jak zwykle zreszta ! Czego Ciebie na tym kursie uczyli ? 

Ile osob wyszkoliles i ile w sumie w zawodzie pracowales oczywiscie objete tajemnica panstwowa ! 🤣

A co wazniejsze, nie dla gawiedzi czy plebsu !  🤣

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...