Skocz do zawartości

Czym skleić wydech z blokiem silnika?


Michle
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem w świeżo kupionym tanim Zippie. Urwany gwint jednej śruby mocującej wydech a drugiej nie da się odkręcić bo łeb jest tak schowany, że nasadka się nie mieści. Wcześniej musiał być czymś sklejony bo zrywałem takie kawałki jakby białej gumy. Próbowałem go pospawać ale nie dałem rady i teraz pytanie czy da rade go czymś skleić a jak tak to czym? Jakiś cement może jakieś pasty? Ważne żeby trzymało na sztywno wydech z blokiem a nieszczelności to sobie ogarnę jakimś silikonem czy coś. Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję. Załączam filmik jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie da się takich rzeczy  "skleić" skutecznie. Masz dwa rodzaje metalu (aluminium bloku i stal rury) które mają różną rozszerzalnośc cieplną a do tego masz miejsce które non-stop się znacznie rozgrzewa a potem chłodzi. Więc żaden klej nie wytrzyma, wszystko puści. Jeżeli nie uda Ci się zrobić nowych gniazd na śruby (da się, są wkładki gwintowane) to musisz wymienić cylinder. A jeżeli nie chcesz tego robić porządnie, to złap rurę dookoła cylindra za pomocą metalowych cybantów. Choć to straszna rzeźba w gównie, bo szczelne nigdy nie będzie. 

Walcz żeby zrobić gniazdo śruby. Wszystko inne to będzie prowizorka która się zemści. 

Aha. I nie ma śrub których nie da się odkręcić. Możesz nie mieć odpowiednich narzędzi, ale wszystko da radę. W najgorszym razie uciąć, rozwiercić, wkładkę wstawić. 

Edytowane przez Buber

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej dzięki za odpowiedź. A propo spawania to wiedziałem, że spawanie dwóch kompletnie różnych materiałów będzie ciężkie ale chciałem spróbować. Nie boję się rzeźbić w gównie bo to moto to jest już jedna wielka fuszerka a warte jest skrzynkę piwa. Szczerze powiedziawszy ten pomysł z cybantem mi się spodobał. Ale może faktycznie najpierw spróbuję ogarnąć te śruby nic mi nie szkodzi. Najgorzej będzie z rozwierceniem tej, która się złamała bo trochę boję się wiercić w cylindrze. W każdym razie jeszcze raz dziękuję za trafne uwagi i zapraszam innych do podsuwania swoich pomysłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

główny trik w rozwiercaniu śruby to najpierw zapodajesz mały otwór DOBRYM i OSTRYM wiertłem. żeby złapać mniej więcej oś otworu, małym łatwiej. A potem takim jak trzeba,

Tylko po rozwiercaniu wstaw wkładkę. bo jakbyś chciał rozwiercony otwór gwintować to nie dość że wyjdzie ci ze dwa rozmiary więcej, to jakość gwintu w tak zmęczonym aluminium może być bardzo słaba.

https://www.google.com/search?q=wkładka+m8&oq=wkładka+m8&gs_lcrp=EgZjaHJvbWUyBggAEEUYOdIBCDI3OTFqMGoxqAIAsAIA&sourceid=chrome&ie=UTF-8

https://allegro.pl/oferta/tulejka-wkladka-samogwintujaca-m8-naprawa-gwintow-6308772742

aa, i na przyszłość - spawanie dwóch różnych metali w warunkach domowych jest praktycznie niemożliwe. W warsztatowych też bardzo trudne i wymaga ludzi z doświadczeniem i specjalistycznego sprzętu. 

Edytowane przez Buber

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie. jeżeli postawisz moto wyżej i pochylisz i będziesz robić od dołu, to grawitacja da radę. Do wydechu pakujesz szmatę i spokój. 

  • Dzięki! 1

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki cylinder?

 

głowica do wymiany! 

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee nie. Zeby to zrobic dobrze niezbedne jest zdjecie glowicy, ustawienie jej na duzej wiertarce czy frezarce w taki sposob zeby wiertlo pilotarzowe szlo calkowicie centrycznie, inaczej zawsze wiertlo zjedzie z twardego materialu sruby na mieksze aluminium i tylko narobi klopotu. Chyba ze macie imadlo w rece i rentgena w oczach to wowczas jest szansa ze sie uda. Nie twierdze ze ludzie robili z reki i dali rade, ale dla mnie ryzyku popsucia jest zbyt duze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adam M. napisał:

Eeee nie. Zeby to zrobic dobrze niezbedne jest zdjecie glowicy, ustawienie jej na duzej wiertarce czy frezarce w taki sposob zeby wiertlo pilotarzowe szlo calkowicie centrycznie, inaczej zawsze wiertlo zjedzie z twardego materialu sruby na mieksze aluminium i tylko narobi klopotu. Chyba ze macie imadlo w rece i rentgena w oczach to wowczas jest szansa ze sie uda. Nie twierdze ze ludzie robili z reki i dali rade, ale dla mnie ryzyku popsucia jest zbyt duze.

+1

Tyle że to jest sprzęt wartości 2 sześciopaków, stąd moja sugestia  że rozwiercić, wstawić wkładkę i wydech się będzie trzymał. Środki adekwatne do tematu 😉

Ale oczywiście, żeby to zrobić jak należy to trzeba jak piszesz. 

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Adam M. napisał:

Eeee nie. Zeby to zrobic dobrze niezbedne jest zdjecie glowicy, ustawienie jej na duzej wiertarce czy frezarce w taki sposob zeby wiertlo pilotarzowe szlo calkowicie centrycznie, inaczej zawsze wiertlo zjedzie z twardego materialu sruby na mieksze aluminium i tylko narobi klopotu. Chyba ze macie imadlo w rece i rentgena w oczach to wowczas jest szansa ze sie uda. Nie twierdze ze ludzie robili z reki i dali rade, ale dla mnie ryzyku popsucia jest zbyt duze.

Adam - głowica do tego nowa to max. 150zł. Używka z czegoś zgruzowanego to pewnie za czteropak piwka. Po co jakiemukolwiek fachowcowi zawracać gitarę?

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...