Skocz do zawartości

Regulacja gaznikow


Kao
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bo tak szybko zmienia się podciśnienie w kolektorach ssących, wakuometry pokazują dokładnie to co tam się dzieje. Aby nie latały, trzeba przytłumić przelot wężyków, albo wstawić dławiki, albo zacisnąć wężyki. Dławiki można zrobić np z igieł od strzykawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz zrobić samą synchronizację? Rozumiem, że wcześniej wyjmowałeś gaźniki, rozłożyłeś na części, wymyłeś w myjce ultradźwiękowej, sprawdziłeś stan wszystkich elementów i wyeliminowałeś wszelkie możliwe nieszczelności? Bo jeśli tego nie zrobiłeś tylko zabierasz się za synchronizację to nie ma sensu, szkoda Twojej pracy. 

A co do stłumienia podciśnień - idź do sklepu akwarystycznego czy tam zoologicznego i poproś o zaworki akwarystyczne, kosztują może ze 2 zł sztuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie ja jestem dupa, tłumiki miałem w pudełku tylko gdzieś przeoczyłem, sama regulacje chciałem zrobić narazie bo chciałem na tor wyskoczyć za 2 tyg ale widzę że bez wyjścia się nie obejdzie. Tak to wygląda 

20230904_175453.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie raczej 1.5 obr wyjsciowo i potem regulowac trzeba kazdy gaznik osobno w zaleznosci od zuzycia tego cylindra i zuzycia gaznika. W tak starym motocyklu sportowym ( 24 lata i niewiadomy przebieg ) wszystko jest powaznie zuzyte i wlasciwie nalezaloby zaczac od pomierzenia cisnienia w poszczegolnych cylindrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest kolejna muka, po umyciu chciałem składać wszystko okazuje się że zestaw który zamówiłem nie pasuje, musiały  wychodzić jakieś 2 rodzaje gaznikow, ja mam ten mniej popularny niestety i zestaw ciężko znaleźć a napewno nie na jutro

A jak odkręcałem śruby mieszanki to 2 były na 2.5 obr dlatego pytam właśnie 

Edytowane przez Kao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cisnienia wszędzie trochę brakuje bo serwisowka podaje min 13 u mnie jest 12,12,12 i 11,8. Grzebałem z tymi gaznikami ale za Chiny nie mogę się ustawić, prawa strona reaguje bardzo czule, lewa sobie kręcę po pół obrotu i dopiero coś łapie ale wskazania się nie wiele zmieniają. Czy zmieniając dawkę manometry powinne zmieniać wskazania drastycznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy regulacji z użyciem wakuometrow nie kręć składem mieszanki, śruby od składu powinny wstępnie być ustawione tak samo na wszystkich gaźnikach. Należy regulować śruby od zderzaków przepustnic, tak by ustawić za każdym z gaźników równe podcisnienia. Regulacja składu mieszanki to dalsza część regulacji gaźników i do tego nie używa się już wakuometrów. Ja preferuje regulacje gaźników z użyciem przyrządów, dawniej używałem analizatora spalin, teraz miernika AFR. Gaźniki też da się ustawić na ucho, trzeba wyczuć dokładnie moment najwyższych wolnych obrotów, które spadają po delikatnym dokręceniu śruby składu mieszanki. To jest punkt pomiędzy bogata, a uboga mieszanka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnąłem je jeszcze raz i ustawie je wstępnie na stole "na laterkę" i to będzie baza wyjściowa i skład mieszanki 2 obr jak mówi serwisowka. Pytanie teoretyczne, gdy brakuje nam cisnienia na cylindrach to dawkę paliwa powinno się zwiększać czy zmniejszać? Wiem że pytanie za bardzo ogólne ale może coś mi pomoże w dalszych regulacjach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy brakuje ciśnienia sprężania to ani nie zwiększać, ani nie zmniejszać. Raczej naprawić silnik, przywrócić sprężanie. Choć z tego co piszesz to może masz problem ze zbyt niskim ciśnieniem, a może to po prostu błąd pomiaru. Ciśnienia masz dość równe. Ja bym sprawdził tym przyrządem ciśnienie w innym motocyklu, albo w samochodzie dla porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...