Skocz do zawartości

Fotoradar


Rekomendowane odpowiedzi

Klod, kumam, ze sa podpisy elektroniczne. Tyle, ze aby taki podpis zlozyc sa pewne nie tyle utrudnienia co nakladczasu ienergi. 

W Fax'ie to wszstko odpada i podpis jest wazny przed sadem. W mailu juz moze byc troche inaczej i w 100 % bardziej jest upierdliwe wydrukowanie dokumentu, podpisanie go zescanowanie i ponowne wyslanie. W fax'ie tego niemasz po prostu ... ale na tyle chaba jestes zorietowany.

Co do list pasazerow, to te moga byc w kompie a moga byc r. Kwestia bardziej tego jaki kraj i jaka linia.

Co do szyfrowania too ile mozna taka wiadomosc przechwycic, to w wiekszosci przypadkow nie jest sie w stanie tego rozszyfrowac.

 

Rosjanie nazywaja to " szczot ". Slucha sie tego mniej wiecej tak jak wlasnie fau ale z faxem niema to nic wspolnego. Pomijam juz, ze wojskowe radia dzialaja w zupelnie innym zakresie do ktorego geeralnie zaden przecietny smiertelnik niema dostepu.

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, jonaszko napisał:
1 godzinę temu, Buber napisał:
?? położenie linii fizycznej to naprawdę spory wydatek, przy czym o ile owszem, będzie wiadomo czy się ktoś wpiął, to taka linia jest bardzo podatna na uszkodzenia. Walnie cokolwiek i linia przerwana. O wiele większy sens ekonomiczno-użytkowy mają dedykowane urządzenia bezprzewodowe z szyfrowaniem korzystające z normalnych linii komunikacyjnych (GSM, satelita) ale z szyfrowaniem PGP. Są takie ustrojstwa.
bieganie po polu ze zwojem drutu na plecach to działało do II wojny. Potem przestało mieć sens... 

Zbyt dosłownie zrozumiałeś bo chyba za bardzo obrazowo tłumaczyłem. Głównie przesyła się i tworzy linie radiowe. Owszem, kabla też się używa ale na krótkich dystansach.

Dobra, to już nic nie rozumiem.. po jaką cholerę używać faksu jeżeli i tak dane przesyłane są normalną komunikacją? No tego to już całkowicie nie rozumiem. Jeżeli chcesz, to pociągnij temat, wymieniając korzyści użycia faksu do przesłania zdjęcia czy listy czegokolwiek nad emailem przez komórkę. Bo ja wiem dlaczego email jest lepszy, ale za cholerę nie mogę sobie wyobrazić w czym faks to pobije, zwłaszcza jeżeli chodzi o bezpieczeństwo danych i komunikacji... ???

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości zerknąłem co tam internety mówią o faksie? Jest tego dużo i wiadomości raczej nie od chińczyka.. Klod. siostra mogła nie wiedzieć i ci nie powiedziala

No tak tak internet wszystko wie …. Ja tam mam dużo rodziny w wojsku czy dyplomacji więc Oni chyba wiedzą lepiej chociaż może nie bo internet …….. wiadomo, wyrocznia, pewnie tiktok czy twiterek ha ha ha


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Klod, kumam, ze sa podpisy elektroniczne. Tyle, ze aby taki podpis zlozyc sa pewne nie tyle utrudnienia co nakladczasu ienergi. 
W Fax'ie to wszstko odpada i podpis jest wazny przed sadem. W mailu juz moze byc troche inaczej i w 100 % bardziej jest upierdliwe wydrukowanie dokumentu, podpisanie go zescanowanie i ponowne wyslanie. W fax'ie tego niemasz po prostu ... ale na tyle chaba jestes zorietowany.
Co do list pasazerow, to te moga byc w kompie a moga byc r. Kwestia bardziej tego jaki kraj i jaka linia.
Co do szyfrowania too ile mozna taka wiadomosc przechwycic, to w wiekszosci przypadkow nie jest sie w stanie tego rozszyfrowac.
 
Rosjanie nazywaja to " szczot ". Slucha sie tego mniej wiecej tak jak wlasnie fau ale z faxem niema to nic wspolnego. Pomijam juz, ze wojskowe radia dzialaja w zupelnie innym zakresie do ktorego geeralnie zaden przecietny smiertelnik niema dostepu.
 


Andrzejku …… generalnie dokument nawet na komorce mozesz podpisac i odeslać, nic nie trzeba drukowac, mozna wklejic podpis w dokument, duzo usprawnień


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KLAUDIUSZ napisał:


No tak tak internet wszystko wie …. Ja tam mam dużo rodziny w wojsku czy dyplomacji więc Oni chyba wiedzą lepiej chociaż może nie bo internet …….. wiadomo, wyrocznia, pewnie tiktok czy twiterek ha ha ha


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Andrzejku …… generalnie dokument nawet na komorce mozesz podpisac i odeslać, nic nie trzeba drukowac, mozna wklejic podpis w dokument, duzo usprawnień emoji106.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Klod

1. Zycze Ci duzo szczescia z telefonem NIE Smartfon  emoji1787.png

2. Nie wiem jak w PL, ale w zacofanych Niemczech laptopy nie posiadaja jeszcze w wiekszosci przypadkow ekranow Touch  screan, monitory w firmach w wiekszosci tez NIE.

Zdecydowanie za mocno mieszasz zycie prywatne z urzedowym emoji1787.png

Wiec jak widac z tym postepem, to tak nie do konca, no ale mozeza 10 - 20 lat ?  emoji1787.png

 

🙂

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klod
1. Zycze Ci duzo szczescia z telefonem NIE Smartfon  
2. Nie wiem jak w PL, ale w zacofanych Niemczech laptopy nie posiadaja jeszcze w wiekszosci przypadkow ekranow Touch  screan, monitory w firmach w wiekszosci tez NIE.
Zdecydowanie za mocno mieszasz zycie prywatne z urzedowym 
Wiec jak widac z tym postepem, to tak nie do konca, no ale mozeza 10 - 20 lat ?  
 


No to zacofane te Niemcy jednak …….

p.s. Nie trzeba mieć dotykowych ekranów itd żeby podpisywać dokumenty, umowy czy inne …… no ale Niemcy zacofane więc nie będę mieszał Ci w głowie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KS, poważnie.. 

więc nie-smartfonem dokładnie tak samo nie podpiszesz dokumentu jak i nie wyślesz faksu. Argument z dupy. A tak przy okazji, to smartfonem można wysłać faks bez problemu (i odebrać).

A to że TY nie wiesz jak sprawnie posługiwać się podpisami elektronicznymi to nie znaczy że wszyscy nie umieją. na każdym kompie z klawiaturą i myszką i podłączeniem do neta można podpisywać dokumenty.

Ale spoko, nowości czasem "ciężko" wchodzą.. 😉 

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A juz myslelem, ze forum ksztalci a tu Klod nie chce zdradzic rabka tajemnicy jak mozna podpisac bez dotyku ? Poze poprzez kopiowanie i wklejenie ? A jak wyglada to pozniej prawnie ? 

 

🙂

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A juz myslelem, ze forum ksztalci a tu Klod nie chce zdradzic rabka tajemnicy jak mozna podpisac bez dotyku ? Poze poprzez kopiowanie i wklejenie ? A jak wyglada to pozniej prawnie ? 
 


Ha ha poszukaj, poczytaj, nie ma co sie bac nowych rzeczy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, ks-rider napisał:

A juz myslelem, ze forum ksztalci a tu Klod nie chce zdradzic rabka tajemnicy jak mozna podpisac bez dotyku ? Poze poprzez kopiowanie i wklejenie ? A jak wyglada to pozniej prawnie ? 

 

🙂

heheszki heheszkami - nie mamy pojęcia jak to działa w niemcowni. W Polsce, możesz mieć podpis kwalifikowany (jako firma albo jako osoba) a jako osoba fizyczna możesz podpisywać dokumenty urzędowe w epuapie. Jeżeli istnieje taka możliwość. Bo są instytucje tak u nas jak i u Ciebie że bez podpisu osobiście złożonego w danej instytucji nic nie zrobisz. Możesz im wysłać tony faksów i też to oleją. 

A prawnie to wygląda tak ze umawiające się strony mogą się umówić na co chcą. Nawet na podpis krwią. Albo na faksie, albo na smileya w emilu. To zależy tylko od tego jak strony się umówią.

Więc możliwości technologiczne są i niektórzy z nich korzystają. Jak ze wszystkim innym wokół. Np. ludzie teraz wolą smartfony a Ty  jak widać, nie. Też można 🙂 

 

Edytowane przez Buber

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że co raz mniej chce mi się tu wchodzić i pisać a nawet zastanawiam się nad skasowaniem konta, to wkleję tylko pierwszy z brzegu link. Klod, ucz się bo ja żył nie będę wiecznie🤣https://focustelecom.pl/blog/wirtualny-fax-jak-uruchomic-oraz-uzywac/

Co do Niemiec, to fakt, sa w wielu tematach bardzo zacofani. Np w  kwestii bankowości, nawet bardziej niż ameryka. W niemczech do dziś się używa czeków płatniczych i ręcznych czytników kart. W USA już np ręcznych się nie spotyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2017 roku sporo sie zmieniło

„……… w 2017 roku opublikowała raport “Fax Market Pulse: Trends, Growth and Opportunities” (Rynek komunikacji faksowej: trendy, wzrost i szanse). Wyniki wskazują na wzrost użycia faksu w czterech badanych branżach – administracji publicznej, sektorze finansowym, opiece zdrowotnej i przemyśle produkcyjnym.

Warto, byś zwrócił uwagę, że badanie zleciła i opłaciła firma, dostarczająca usługi wirtualnego faksu.”


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, KLAUDIUSZ napisał:

„……… w 2017 roku opublikowała raport “Fax Market Pulse: Trends, Growth and Opportunities” (Rynek komunikacji faksowej: trendy, wzrost i szanse). Wyniki wskazują na wzrost użycia faksu w czterech badanych branżach – administracji publicznej, sektorze finansowym, opiece zdrowotnej i przemyśle produkcyjnym.

Warto, byś zwrócił uwagę, że badanie zleciła i opłaciła firma, dostarczająca usługi wirtualnego faksu.”
 

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, to sporo wyjasnia, zwlaszcza jak ona to zlecila. A wynik tez wyszedl na zlecenie.  🤣

U mnie tez troche sie zmienilo, kedys trzeba bylo w TÜV'ie przedlkadac zaswiadczenie, ze kursant zakonczyl szkolenie, a dzisiaj robi sie to elektronicznie. Protokol egzaminu dostawalo sie wypisany recznie po zakonczeniu egzaminu, a dzisiaj kursant otzrymuje go na podyny email, tyle, ze dzieki temu egzamin nie trwa teraz jak kiedys 45 minut w przypadku kat. " B " a 55 minut, kursanty normalnie ze szczescia szczaja pod siebie  🤣

Egzamin na kat. " A " obecnie 70 minut !  🤣 He, he, ojjjjjjjjjjjjjjjjjj, bede zarabial az mi sie reka ugnie ! 🤣

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ks-rider napisał:

Egzamin na kat. " A " obecnie 70 minut ! 

ojej... a co na to zieloni ? Tyle emisji

A propos meritum... bo się tutaj szambo małe zrobiło.

Widzieli ostatni materiał niejakiego Motoprawdy ?

 

z bohaterem wszystkich kierowców Emilem ...

Jakiś sposób jednak jest na wymiganie się. Co prawda nie potrwa on długo i pewnie już odpowiednie komisje redagują zapisy stosownych ustaw ale pewnie do wiosny przyszłego roku będzie można jeszcze w niektórych sytuacjach wymigać się od oddania lejców w podbramkowych sytuacjach.

No i tradycyjnie zimny browarek dla obu panów: pierwszego że mu się chce i drugiego że nagłośnił temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, jonaszko napisał:

Jako, że co raz mniej chce mi się tu wchodzić i pisać a nawet zastanawiam się nad skasowaniem konta, to wkleję tylko pierwszy z brzegu link. Klod, ucz się bo ja żył nie będę wiecznie🤣https://focustelecom.pl/blog/wirtualny-fax-jak-uruchomic-oraz-uzywac/

Co do Niemiec, to fakt, sa w wielu tematach bardzo zacofani. Np w  kwestii bankowości, nawet bardziej niż ameryka. W niemczech do dziś się używa czeków płatniczych i ręcznych czytników kart. W USA już np ręcznych się nie spotyka.

W temacie Twojej propozycji że fax jest bezpieczniejszy i dlatego jest używany, znalazłem tylko to:

 Wciąż pokutuje przeświadczenie, że faks jest bardziej bezpieczny od e-maili

Jest to tylko częściowa prawda – jeżeli ktoś chce podejrzeć, co faksujesz, to jest w stanie to zrobić. Chyba, że zastosujesz szyfrowanie – co w przypadku “tradycyjnego” faksu jest nierealne. Z kolei powszechność e-maili sprawia, że stosunkowo łatwo znaleźć narzędzia do ich nieuprawnionego odczytania.

Dochodzi też możliwość przypadkowego wysłania wiadomości na błędny adres e-mail. Przy ogromnej liczbie istniejących na świecie skrzynek, jest szansa, że gdy pomylisz się przy wpisywaniu adresu, ktoś Twojego maila i tak dostanie.

Jest to naturalnie też możliwe w przypadku faksu. Możesz podać nieprawidłowy numer telefonu – ale liczba aktywnych użytkowników, i stąd szansa przypadkowego trafienia na numer któregoś z nich, jest znacznie mniejsza.

Więc nie jestem do końca pewien co chciałeś przekazać. Faks bezpieczniejszy nie jest, ale - co piszą w artykule 😉 

 Osoby starsze są przyzwyczajone do faksowania
Często „osobami starszymi” są doświadczeni i wpływowi pracownicy firm, zasiadający w zarządach czy zajmujący stanowiska dyrektorskie. Ich wiedza jest dla organizacji bezcenna, a opinie mają dużą wagę. Stąd, jeżeli taki pracownik chce używać faksu, to… kto mu odmówi?

I jak dla mnie to podsumowuje ten wątek 🙂

Miłego dnia życzę

 

 

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...