Skocz do zawartości

Ciezarne nakedy, a anorektyczne sciganty?


Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy zalatwil sobie scigacza Kawasaki z silnikiem cos kolo 1100. Ja pomykam Honda CB SevenFifty - czyli naked.

 

Oto co mnie dziwi biorac pod uwage, ze:

 

1) rozumiem, ze rama scigacza moze byc z lzejszych stopow zrobiona

2) on ma silnik o 350 ccm wiekszy

3) ona ma owiewki a ja nie

 

Mimo to moja maszynka wazy 240 kg, a jego 180 kg. Jak to mozliwe. Przeciez moja rama nie moze byc o 60 kg ciezsza niz jego wiekszy silnik i owiewki. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne chodzi tu o lzejsze materialy uzyte do budowy silnika. Oczywiscie oszczednosi moze byc wiecej - plastikowy zbiornik paliwa itp.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno jest więcej ;) Bo sam silnik i rama to też nie sadze zeby bylo 60kg, ale dodaj do tego mniej wagowe koła, amortyzatory, wahacze, czy nawet tarcze hamulcowe czy zestawy napedowe do tego inne zegary wraz z lampa no i siedzenie i się uzbiera :) Pozatym twoj bak jest napewno ciezszy no i jego motocykl jest robiony tak aby byl naprawde lekki a w takim nakedzie jak twoj do tego nie przyklada sie takiej wagi bo nie jest od do takich celow :) No a pozatym to jeszcze sam wydech - pewnei tez ma w nim mniej kg ;) i tak to się zbiera :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jego 180 kg. Jak to mozliwe.

 

No właśnie jak to możliwe? Co to za "ścigacz", który ma 1100 ccm, waży 180 kg i nazywa się Kawasaki? ZZR? A ten "ścigacz" to motocykl sportowo-turystyczny?

 

Ja nie wiem "jak to możliwe"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepiasz się, nie pierwszy raz zresztą

 

Po pierwsze nie czepiam się, tylko staram się wyjaśnić problem. Po drugie nie lubię się czepiać tylko jestem spostrzegawczy... :mrgreen:

 

 

A warto sprawę wyjaśnić, bo może się okazać, że cały wątek nie ma sensu - np. w 1994 CB750 ważyło 233kg, tyle samo co ZZR1100, choć może to inne 1100 :) W 2002 CB - 215kg a ZZR1200 235kg, więc różnica nie jest tak duża...

 

Pozdro 600!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i jesteś spostrzegawczy ale nie lubie gdy ktoś wemnie celuje :mrgreen:

 

A co do tych danych - może -dofo- źle odczytał wage ;)

 

-dofo- podaj co to za model motocykla

 

ps. może masz wage w stanie bez plynów a to też troszke kilo zajmuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antek ma rację... jeśli się wydaje jakąś opinię, trzeba sprecyzować fakty...ścigacz o pojemność 1100 od Kawasaki...to tylko ZZR 1100...waga w stanie suchym coś ok. 230 kg.... faktycznie jest to motocykl sportowo-turystyczny, w których oszczędność masy nie gra większej roli...nawet lekka nadwaga wychodzi mu na plus, gdyż przyczynia się do poprawienia stabilności przy duzych prędkościach... może Twój kolo kupił sobie Kawę ZX9...pojemność...chyba 899 cm...??? jest to motocykl typowo sportowy i jego masa na sucho oscyluje około 190 kg. (mowa o modelach powyżej 98 r. bo poprzednie ważą znacznie więcej)... a oszczędnośc na masie zyskuje się przedewszystkim na zastosowanych materiałach...nie dośc powiedzieć, że silnik Kawasaki ZZR 1100 jest chyba o kilkanaście kilo cięższy od mocniejszego i wiekszego silnika od ZX12...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Honda CB SevenFifty to naked raczej tylko z wyglądu. Nakedy charakteryzują się właśnie tym, że są lekkie, zwinne i doskonale się prowadzą w warunkach miejskich. Typowe nakedy to np. Hornet albo Monster. Oba ważą poniżej 200 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Honda CB SevenFifty to naked raczej tylko z wyglądu. Nakedy charakteryzują się właśnie tym' date=' że są lekkie, zwinne i doskonale się prowadzą w warunkach miejskich. Typowe nakedy to np. Hornet albo Monster. Oba ważą poniżej 200 kg.[/quote']

 

I tutaj sie mylisz :mrgreen:

 

Na tym właśnie polega ponadczasowość CB 750 Seven Fifty, że swoim wytglądem nawiązuje do tradycji początków lat 70-tych;ery UJM - uniwersalnego japońskiego motocykla.

W tamtych czasach nie było jeszcze podziału na plastiki i choppery. Królowały naked'y, takie własnie jak Honda CB 750.

Sven fifty to mniej więcej odzwierciedlenie tego czym był i chyba nadal jest prawdziwy naked bike.

Tak samo GSX 750-1200 Inazuma, czy tez XJR 1200-130 i im podobne.

 

To właśnie Hornet i Monster wyglądają tylko jak naked'y. Bardziej pasuje do nich określenie "sportowy-naked", pokusiłbym się o nazwanie ich tez "streetfighter'ami", bo są zdecydowanie bardziej zadziorne,zwrotniejsze i z wyglądu zdecydowanie bardziej agresywne niz typowe naked'y. Nie spotkasz tam rozwiązań, czy nawiązań do typowych nakedów.

Oczywiście możesz się ze mną nie zgadzać, ale musimy ustalic, czym jest dla kogo naked :mrgreen:

 

Dla mnie Naked to własnie Seven Fifty, XJR 1200-1300, GSX 750-1200 Inazuma itp; i tego będę sie trzymał :mrgreen:

 

 

Pozdrawiam :)

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może Twój kolo kupił sobie Kawę ZX9...pojemność...chyba 899 cm...??? jest to motocykl typowo sportowy i jego masa na sucho oscyluje około 190 kg. (mowa o modelach powyżej 98 r. bo poprzednie ważą znacznie więcej)... a oszczędnośc na masie zyskuje się przedewszystkim na zastosowanych materiałach...

oszczędności rzeczywiści należy szukać w materiałach.

przykład z Kaw? ZX-9R 143KM@183kg' date=' ZX-7R 122KM@203kg.

dobry opis jest na: http://www.mcnews.com.au/Testing/zx9r.htm , a zacytuję może jedno zdanie, jako przykład oszczędności:

"The ignition system uses compact, plug mounted ignition coils. In other weight saving endeavours Kawasaki have made recyclable magnesium covers for the cam, clutch, generator, pulser and drive sprocket".

jak widzisz - ziarnko do ziarnka i wychodzi naprawdę dużo zaoszczędzonej masy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Honda CB SevenFifty to naked raczej tylko z wyglądu. Nakedy charakteryzują się właśnie tym' date=' że są lekkie, zwinne i doskonale się prowadzą w warunkach miejskich. Typowe nakedy to np. Hornet albo Monster. Oba ważą poniżej 200 kg.[/quote']

 

A XJR 1300, GSX 1400, GSF 1200, CB 1300 to choppery?? :smile2: :smile2: :smile2:

Tylko głupiec ma na wszystko gotową odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...