Skocz do zawartości

Jazda motocyklem z dużym i ciężkim plecakiem


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Po przygodzie ze 125-tką na wiosnę robię kat. A, a potem chcę pojeździć turystycznie. Latam na paralotni i chętnie łączyłbym wyjazdy motocyklowe z lataniem w Alpach i zastanawiam się, na ile wykonalne jest wiezienie takiego 20kg plecaka (foto poniżej) na motorze, raz jeśli chodzi o przepisy, a dwa to sama technika jazdy (ja wiem, że pasażer waży zwykle więcej niż 20kg, ale każdy kto niósł pijaną koleżankę (taką co do 25 r.ż dużo daje w szyję), albo śpiące dziecko dobrze wie, że taki niewspółpracujący bagaż waży 2x więcej 😄 i trudno się z tym idzie).

Motocykl, o którym myślę to Transalp, mógłbym taki plecak położyć płasko w poprzek w miejscu pasażera i oprzeć na kufrach bocznych. Ma to szanse zadziałać?

Gradient 2012 paraglider rucksack | Cross Country Magazine – In the Core  since 1988

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na plecach odpada, ramiona wysiądą Ci błyskawicznie, a potrzebujesz ich w pełni sprawnych do bezpiecznej jazdy: oparcie, kierownica. więc jedyna opcja to mocowanie na miejscu pasażera - zdarzyło mi się jeździć z workiem, chociaż zdecydowanie nie tych gabarytów. przepisów zabraniających sobie nie przypominam, choć może trafi sie ktoś lepiej zorientowany, żeby potwierdzić

natomiast mam cały czas wątpliwości do do komfortu takiej jazdy. na oko szerokość jest większa, niż długość siedzenia pasażera, czyli musiałoby się opierać aż na (jakiś) bagażnik, więc tracisz tu dodatkowo miejsce na zabranie kufra, więc całe dostępne miejsce na badaż to boczne kufry i ew. tankbag. tak czy siak przyjemność z jazdy zaczyna mi się gdzieś wymykać, z takim ładunkiem

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2023 o 19:22, BluePowder napisał:

Motocykl, o którym myślę to Transalp, mógłbym taki plecak położyć płasko w poprzek w miejscu pasażera i oprzeć na kufrach bocznych. Ma to szanse zadziałać?

Szanse ma. Ale lepsza opcja to bagażnik za siedzeniem pasażera i wtedy pakujesz taki wór wzdłuż na siedzenie pasażera i bagażnik, a kufry boczne są bezpieczne. Transalp ma taki bagażnik. Taki plecak opierać o kufry boczne- żeby się nie okazało, że zaczepy kufrów nie wytrzymają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...