Skocz do zawartości

Ubranie na choppera i adventure - da się to pogodzić?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Czy da się pogodzić choppera i adventure jeśli chodzi o ubranie?

Trochę informacji skąd w ogóle to pytanie: dotychczas jeździłem 125-tką z wypożyczalni w ubraniach również z wypożyczalni, ale chcę zrobić kat. A, kupić motocykl i porządnie się ubrać 🙂W zimie chciałem ogarnąć sobie ubranie, bo nie mam nic. Teraz tak: od zawsze marzył mi się chopper (Shadow, Virago, Intruder, Dyna, wiadomo, taka klasyka), ale ponieważ w wypożyczalniach praktycznie nie ma chopperów w klasie 125 to pojeździłem trochę na adventurach (KTM Duke, BMW F310 GS, tym ostatnim trochę nieoficjalnie) i spodobało mi się na tyle, że naprawdę nie umiem jednoznacznie wybrać kierunku - serce mówi "chopper", a rozsądek "adventure" (dojazd do pracy, wypad za miasto bocznymi drogami), dlatego myślę o tym, żeby kupić sobie choppera, a potem adventure, albo odwrotnie, czyli mieć dwa 😉A że ubranie motocyklowe to nie są tanie rzeczy, to zacząłem kombinować, czy istnieje strój uniwersalny, który będzie pasował stylistycznie do obydwu. Wydaje mi się, że nie ma szans, ale wiem, że niewiele widziałem, stąd zdecydowałem Was zapytać.

"Stylówa" na choppera, która jest w moim guście to jeans (kurtka i spodnie) i buty skórzane typu nienachalne glany + kask ze szczęką (podobają mi się garnki, ale z uwagi na chorą skórę muszę odizolować ją od wiatru). Nijak mi to nie pasuje do adventure 😄 Z kolei typowe pod turystykę tekstylna kurtka i spodnie kompletnie nie pasują do choppera.

Czy jest coś pośrodku, czy tych dwóch światów po prostu nie da się pogodzić? Ja wiem, że "skoro stać Cię na drugi motor to co za problem kupić drugi komplet ciuchów" - niby prawda, ale komplet nowych ciuchów (z kaskiem) to może być i 30% ceny używanego motocykla, więc jest o co walczyć.

Zdrówka!

Edytowane przez BluePowder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kumam jaki problem

najczęściej jeżdżę w tych samych ciuchach na każdym z motocykli (czy to zaprzęg, czy to dynka, czy sm). kurtka skóra, jeansy motocyklowe i kask szcżekowy. buty często różne (najczęściej wybór był determinowany pogodą albo tym czy przejażdżka wokół komina czy turystyczna) ale zdarzało się i nawet, że w czerwonych crossowych latałem dynką.

nie bądź baba - wybierz to w czym się dobrze czujesz, co będzie praktyczne, co daje Ci jakieś poczucie bezpieczeństwa a nie kieruj się tym jak wyglądasz. no chyba, że chcesz wpuszczać wąskie jeansy w turystyczno-sportowe obuwie to ... nie rób tego 😄

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, konrad1f napisał:

nie kumam jaki problem

najczęściej jeżdżę w tych samych ciuchach na każdym z motocykli (czy to zaprzęg, czy to dynka, czy sm). kurtka skóra, jeansy motocyklowe i kask szcżekowy. buty często różne (najczęściej wybór był determinowany pogodą albo tym czy przejażdżka wokół komina czy turystyczna) ale zdarzało się i nawet, że w czerwonych crossowych latałem dynką.

nie bądź baba - wybierz to w czym się dobrze czujesz, co będzie praktyczne, co daje Ci jakieś poczucie bezpieczeństwa a nie kieruj się tym jak wyglądasz. no chyba, że chcesz wpuszczać wąskie jeansy w turystyczno-sportowe obuwie to ... nie rób tego 😄

Nie no, nie chodzi o jakąś przesadną pogoń za modą 🙂 Chciałem kupić właśnie to, w czym czuję się dobrze, w czym na co dzień chodzę, dlatego właśnie nie wybieram skóry, bo wydaje mi się bardzo "charakterna". Myślałem o takiej kurtce https://brogermoto.com/collections/jeans-jacket/products/florida-washed-black-jeans-jacket i do tego "zwykłych" (no bo z wkładkami) spodniach https://brogermoto.com/collections/motorcycle-jeans/products/ohio-washed-black-jeans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądasz niewłaściwe kanały na youtube 😄

albo robisz dla powerbike'a 😄

 

  • Lubię to! 1

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, konrad1f napisał:

oglądasz niewłaściwe kanały na youtube 😄

albo robisz dla powerbike'a 😄

 

Haha, nie, byłem dziś w lokalnym sklepie i taki zestaw sam sobie zdjąlem z wieszaka i ubrałem 🙂 Po prostu to mi się podoba, ale coś czuję, że to niewłaściwy kierunek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewłaściwy, ponieważ wg mnie stawiasz na stylówę. i to jeszcze na taką trochę ... pedalską. taką jeansową katankę to można sobie kupić jako nawet nie drugą a np. trzecią. jak już będziesz miał skórę i texa.

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, konrad1f napisał:

niewłaściwy, ponieważ wg mnie stawiasz na stylówę. i to jeszcze na taką trochę ... pedalską. taką jeansową katankę to można sobie kupić jako nawet nie drugą a np. trzecią. jak już będziesz miał skórę i texa.

Rozumiem, dzięki za opinię! Wydaje mi się, że masz rację, bo ten jeans jest chyba mało uniwersalny i w upały się sprawdzi, a chłodniejsze dni już pewnie nie. A jesteś w stanie podsunąć jakiś ciuch, który wg Ciebie pasowałby do moich kryteriów? Chodzi mi o pewien kierunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa stylówka tej kurtki, jak dla grzecznej i modnej uczennicy na rozpoczęcie roku szkolnego 2004/05 🙄. Ale cóż, co kto lubi.

Miałem kiedyś ciuch tekstylny Rukka Allroad o wyglądzie, nazwijmy to "adventure", jeździłem XJ900 (szosowa turystyka) i zdarzało mi się jeździć na Virago 750. Teraz poza zestawem tekstylnym używam też kompletu ze skóry (cały czarny, więc zwykły "ankietowany" z ulicy powie że to na jakiegoś Harleya) i jeżdżę w tym na K1200GT (do choppera mu daleko, a nawet raz przechodzień nazwał go skuterem 🤨). Czy mam z tym problem? Ja nie, a jeśli przechodnie mają, to mi to wisi :).
 

Twój dylemat ma sens w sytuacji, gdy ten sprzęt adventure zechcesz wykorzystać w terenie latem, bo w skórze będzie wtedy za gorąco, a ten miejski strój z linków powyżej bardzo szybko zniszczysz - i z takiego powodu warto kupić sobie ciuchy do jazdy na konkretnym moto.

 

Buty kup mając możliwość sprawdzenia na moto - kąt w kostce może utrudnić zmianę biegów na niezbyt dopasowanym motocyklu.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym się zastanowił nad priorytetami. Czy wygląd, czy wygoda i komfort, czy bezpieczeństwo. Bo to są 3 różne rzeczy.

A najbardziej uniwersalny będzie zawsze dobry(! dobry dla mnie znaczy z laminowaną membraną Gore-tex, nie z wkładką) zestaw tekstylny. Ogarnie każdą pogodę, jest całkiem bezpieczny. I (jak dla mnie) wygląda spoko.

Ale właśnie kwestie modowe nie powinny być poddawane dyskusji bo są subiektywne. Więc sie zastanów na czym Ci zależy, POTEM PRZYMIERZ, i wtedy kupuj.

I ostatnia rada - jesteś za biedny na to żeby kupować tanio. Poprzednią kurtkę Rukki używałem (z różną intensywnością, owszem) przez 18 lat. Teraz mam komplet Managua  alpinestara i daje radę w praktycznie każdych warunkach. Od zera do plus 30 (no wtedy trzeba wszystkie wentylacje otwierać). I (żal przyznać) zaliczyłem w nim 2 gleby średnio poważne i naprawdę dał radę. Takze tanie mięso psi jedzą!

  • Dzięki! 1

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze primo, jezeli chcesz jezdzic w zimie, to generalnie tylko Rukka albo jeszcze wyzsza polka BMW lub ( nie przychodzi mi w tej chwili nazwa firmy - skleroza sie klania. Jak sobie przypomne, to dam znac mysle jednak, ze nie bezdiesz skory wydac tak ze 4 000 € na kombinezon tej firmy ). Pozostaje wiec Rukka, ktora jest najbardziej uniwersalna. 

Po drugie primo, porzadny motocyklista nie ma jednego kompletu ciuchow, tylko ma ich kilka. Ubiera sie dopasowujac ciuchy do warunkow atmosferycznych.

Sam mam dwie skory na cruser'a, tyle, ze cruser' niemam, od 20 lat leza w szafie.....

W gorace dni jezdze w bionic'ach i spodniach jeans'owych z aramidem i kurtce jeans'owej - typowa katana. 

Kup porzadne ciuchy Rukka'i i masz spokoj na lata !

Reszte w przyszlosci

Z rekawiczkami jest podobnie !  

 

😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuję wszystkim za pomoc! Trochę poczytałem, pooglądałem, porozmawiałem ze znajomymi. Zdecydowałem się ostatecznie na zakup motocykla typu adventure, będzie to Transalp, albo F750 GS, choć dużo bardziej podoba mi się ten pierwszy 😉

Z ciuchów upatrzyłem sobie komplet Held Tourino, albo Held Renegade + spodnie Murdock, po nowym roku będę jeździł po sklepach i mierzył.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, BluePowder napisał:

Dziękuję wszystkim za pomoc! Trochę poczytałem, pooglądałem, porozmawiałem ze znajomymi. Zdecydowałem się ostatecznie na zakup motocykla typu adventure, będzie to Transalp, albo F750 GS, choć dużo bardziej podoba mi się ten pierwszy 😉

Z ciuchów upatrzyłem sobie komplet Held Tourino, albo Held Renegade + spodnie Murdock, po nowym roku będę jeździł po sklepach i mierzył.

 

 

Jedno jest pewne, na pweno nie bral bym mieszanego kombi, jezeli juz to spodnie i kurtka jednej firmy, 

 

Sprawdz zamki czy beda pasowaly-

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, ks-rider napisał:

Jedno jest pewne, na pweno nie bral bym mieszanego kombi, jezeli juz to spodnie i kurtka jednej firmy, 

Sprawdz zamki czy beda pasowaly

Zgadza się, Held sugeruje właśnie spodnie Murdock do kurtki Renegade, zamki mają pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...