Jump to content

KTM 200 EXC 2001 problem z odpalaniem

GP1337
 Share

Recommended Posts

Witam, jakby ktoś wiedział co może być problemem u mnie i chciałby się wiedzą podzielić byłbym wdzięczy 😄 . A więc, mam KTMa 200 exc 2001 rocznik, swoje już przeżył ale dziadek nie do zajechania, prawie. Otóż od około miesiąca czasu z kolegą grzebiemy przy nim ponieważ któregoś razu nagle przestał palić z kopki, dokładnie tak- sam z siebie,  na popych odpala,  wiertarką jak zakręci magneto też odpala. Iskra jest jak powinna, kompresja jest, świeca nie jest podlana. Porządek w przewodach również zrobiliśmy, gaźnik przeczyszczony, filter również,  stator oraz cewka zapłonowa  wymienione, magneto sprawdziliśmy i również jest w porządku. Pomierzyliśmy przewody i napięcie również jest w porządku. Nie mam możliwości za bardzo go oddać do kogoś kto mógłby znać przyczynę i ją naprawić dlatego mam nadzieję że tutaj ktoś będzie może znał odpowiedź na to, gdzie jeszcze można zaglądnąć, bez ewentualnego rozbierania i zaglądania do mechanizmu od kopki. 

• 1 month later...
W dniu 3.12.2022 o 10:56, jannikiel napisał:

Uszczelniacze wału, pierścienie/gładź...słabe ciśnienie i dlatego ciężko pali...

Remont się kłania..

Stwierdziłem, że pójdę za poradą, w silniku wymieniony tłok, pierścienie, korbowód  przy okazji również nowy, dodatkowe listki membrany były już lekko uszkodzone więc to również poszło do wymiany, mechanizm kopki sprawdzony- brak defektów, wyczyszczone wszystko co by nie było gdzieś coś przyblokowane - problem nie zniknął, kompletnie nie mam pojęcia co już może powodować tak irytujący problem

No to zostaje iskra, albo gaźnik , obstawiam gaźnik, trzeba rozebrać, przeczyscić dysze, rozpylacze, sprawdzić stan malutkich o-ringów, układ ssania rozebrać i sprawdzić, czy właściwie działa/ przeczyścić, potem wszystkie dysze porównać z danymi fabrycznymi, i zmontować, jeszcze przyjrzałbym się kranikowi, czy właściwie podaje paliwo, czy przy otwarciu paliwo leje się, czy czasem jak zanieczyszczony, to w ogóle, lub "kropelkuje"...Tyle mogę pomóc na odległość...

Zostaje tylko uklad ssania w gazniku do oceny i przejrzenia - w zaleznosci jak jest skonstruowany moze uszkodzone sa tloczki, moze do konca nie zamyka tego ssania, z jakiegos pwoodu mieszanka jest zby uboga zeby zapalic z kopniaka.