Skocz do zawartości

Co grozi za jazdę większa pojemnością niż 125 z prawkiem a1


Rekomendowane odpowiedzi

IZO, jeśli to akurat jest takie ważne w całej tej sprawie, to ze skruchą biję się w piersi, że źle ująłem swoją myśl. Jestem wstrząśnięty i zmieszany, przykro mi bardzo z tego powodu, jestem Ci jednocześnie wdzięczny za czujność, celność, wnikliwość i ze wstydem oświadczam, że powinienem jasno napisać, że czy z uprawnieniami, czy nie - przynajmniej mnie sumienie by jednakowo męczyło. Tia... miło Ciebie poznać na Forum.

Edytowane przez Cafe Rider
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak wyszło. Wymskło mi się. Chciałem grzecznie, qrwa, przeprosić, z szacunkiem, a nie od razu się bić, nówka-sztuka tu na Forum jestem, błądzę jeszcze i nie wiedziałem, że po " literacku" nie można. No to sorry, cofam, jak było to chamskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pomijając "zabijanie kogokolwiek" , niestety w takich przypadkach ubezpieczenie nie działa, nawet jak inny użytkownik jest sprawcą. Draśnij na ulicy, parkingu coś wartego z pół miliona, gdzie naprawa w serwisie to kilkanaście , kilkadziesiąt tysięcy np.  za błotnik. Nawet jak jego wina to ciebie tam nie powinno być. Płacisz, rodzice płacą, komornik... I jak wyżej napisane, jak komuś zrobisz krzywdę, to np. renta, odszkodowanie, etc. Masakra, świetlana przyszłość. 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Mazzi73 napisał:

Pomijając "zabijanie kogokolwiek" , niestety w takich przypadkach ubezpieczenie nie działa, nawet jak inny użytkownik jest sprawcą. Draśnij na ulicy, parkingu coś wartego z pół miliona, gdzie naprawa w serwisie to kilkanaście , kilkadziesiąt tysięcy np.  za błotnik. Nawet jak jego wina to ciebie tam nie powinno być. Płacisz, rodzice płacą, komornik... I jak wyżej napisane, jak komuś zrobisz krzywdę, to np. renta, odszkodowanie, etc. Masakra, świetlana przyszłość. 😞


Ubezpieczenie zawsze działa. Sprawca nie ma prawa jazdy to poszkodowanemu wypłacą kasę ale później ściągną to sobie ze sprawcy. W drugą stronę też działa: poszkodowany nie ma prawa jazdy to ubezpieczyciel wypłaci mu kasę ale pójdzie też podpierdolka do odpowiednich służb. No chyba, że któryś z uczestników był po wódzie to inna bajka, wtedy jest batalia sądowa i tam to sobie rozstrzygają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...