Skocz do zawartości

Czy chińskie motocykle są dobre?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio myślę nad kupnem motocykla romet adv250/romet adv400.

Moje pytanie brzmi: Czy te motocykle są awaryjne?

Wiem, że odbiegają osiągami i możliwościami wobec japońskich i europejskich odpowiedników.

Aczkolwiek nie zależy mi na dużej mocy itp.

Zależy mi tylko na jego bezawaryjności.

Czy jeśli zrobię nim w 3 lata 20 000km i będę o niego dbał i serwisował to obędzie się bez wymiany "połowy silnika"?

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem te Romety dość dokładnie, bardzo mi się nie podobała jakość wykonania. Wszystko z dość cienkich materiałów: plastiki, rama, tylny wahacz, elektryka dość niedbale zrobiona, kanapa jak z jakiegoś najtańszego skaju. I bardzo mnie irytowało trzeszczenie sporej części elementów. Może by to wytrzymało ze 20 000 km, może nie, nie robiłem testu długodystansowego więc się nie wypowiem. Moje zdanie jest takie, że nie dał bym takiej kasy za nowego Rometa ADV.

Popatrz sobie na Benelli TRK 251. Też robiony w Chinach ale podobno pod okiem Włochów, o niebo lepiej wykonane, tu naprawdę nie szło się do niczego przyczepić. Ja akurat wziąłem sobie na 3 dni jazdy testowej model TRK 502. Mimo że jestem dość wybredny co do jakości to ten motocykl akurat bym kupił bez zastanowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Też polecam spojrzeć na Benelli TRK jeżeli szukasz dobrego stosunku cena/jakość i nie potrzebujesz turbo osiągów 😉 Sam jeżdzę 500ccm od Benelli (Leoncino Trail) i jestem mega zadowolony, sprzęt ma 4. rok, dobija powoli do 20kkm. Poza pierdołami (sprężyna nóżki, zarówka rejestracji) nic nie trzeba było robić poza serwisem zgodnie z instrukcją serwisową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuzyn ma tego "nowego" Junaka 125, znaczy nowy to on był z 5 lat temu jak nie lepiej. 23 tyś km na blacie i nadal tak jak z fabryki wyjechał. Dobry olej w silnik, zmieniany dość często, żadnego wściekania się. Działa.

A teraz już wszystkie na wtrysku także powinno to jeszcze lepiej chodzić

Inna kwestia to ceny bo te niestety już często-gęsto grubo pow. 10 tys zł przekraczają za salonowe nówki 125cm3 a w takim budżecie można już przebierać w używanych ale jednak markach o mocno ugruntowanej pozycji rynkowej.

Edytowane przez Piasek80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o chinskie motocykle to sa tandetnie wykonane i nie chodzi mi tutaj o silniki, ktore zwykle sa kopiami dobrych silnikow japonskich ale o podwozie / nadwozie. Tak jak pisalem w sasiednim temacie, szukalbym w miare nowej uzywanej Hondy CB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...