Skocz do zawartości

Tory?


ociep
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale tak z innej beczki - co Wy na to zeby zrobic tu taka mala baze torów

Bo tak akurat robie sobie taka moja baze linków różnych i m.in. zbieram linki o enduro/mx i wpadam na rozne strony. I w sumie torów jest dosyc sporo. Tylko ciezko sie przez to wszystko przebic. A tak by bylo w jednym miejsu. Moja propozycja to :

1. Lokalizacja (miasto, dzielnica, nie chodzi nawet o dokladny adres, ale mniejwiecej gdzie szukac)

2. Charakterystka (ilość zakrętów, ilość hop, poziom trudności)

3. Dostepnosc toru (czy wlasnosc jakiegos klubu, czy mozna jezdzic dowoli, czy trzeba cos placic itp)

3. Jakiejs ewentualne fotki

no pomysł bardzo dobry tylko niech nikt nie wrzuca postów typu:

a slyszalem ze gdzies tam w gdańsku jest tor bo moj kolega kiedys widzial kilka crosow tam przejezdzających :buttrock:

jak ktos juz podaje to niech pisze wlasnie dokładniejszą lokalizację i dojazd, ceny, i w miare możliwosci długośc toru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ostróda przy wjeżdzie do miata od strony Olsztyna i Wawy nad jeziorem.

Są tam 2 tory oboko siebe w odległości 200 metrów.

2. Piewszy tor piaszczysty, dla silniejszych motocykli, zaniedbany - kilka bardzo dużych band w których mozna bardzo mocno złożyć motocykl..

Drugi tor ma 9 zakretów ( o ile dobże policzyłem), 7 hopek. Nawieszchnia gliniasto- piaskowa. Tor klubowy, odbywaja sie na nim zawody ale dostęp do niego ma pratycznie każdy. Długosci obu torów nie znam.

Treci tor jest dla MTXów i DTków zznajduje sie koło ciepłowni miejskiej. Poziom bardzo łatwy co wcale nie znaczy, że nie jest fajny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łomianki na północ od Warszawy. Jadąc szosą gdańską w strone gdańska skręcamy na pierwszych swiatlach za Warszawą w ulicę Brukową i jedziemy nią do konca aż do wału i tor jest po drugiej stronie wału.

Jeden tor jest płatny - 30zł chyba albo 20 za jednorazowy wjazd na tor (cały dzień). 300zł za pół roku, 500zł za cały rok. na tym torze ćwiczy klub i jest on stale wyrównywany i dochodzą nowe hopy. Jest większosc elementów które powinny sie znajdywac na torze motocrossowym. nie ma jedynie tarki (całe szczescie).

drugi tor, kawałek dalej - to tor bezpłatny. nie jest już przez nikogo utrzymywany, ale mimo to jakos sie trzyma. hopy raczej słabo sie nadają do latania, za to są doskonale zrobione zakręty (bandy)

a za tym torem jeszcze jest mała pętla na której znajdują sie dwa zakręty i dwie hopy. mozna cwiczyc na nich jazde po bandach jak i niskie skoki.

 

teraz napisze troche wiecej o pierwszym torze.

jego długosc to 1600metrów. nie ma maszyny startującej ale to nic. są dwie duże trumny, jedna ma okolo 25metrów (ja skacze 20 :buttrock: ) a druga nie wiem ile ma ale też cos koło tego. są dwie hopy podwójne, czyli takie że jak lot bedzie za krótki to wbijamy się w przeciwstok drugiej hopy, wiec trzeba najezdzac na nie z odpowiednio wysoką predkoscią. do tego jest 5 średnich i małych hop. kilka takich dziobaków zwalniających na prostych (teoretycznie zwalniających :P ) . niestety dużą wadą jest gliniaste podłoże toru. na wierzchu jest piach jednak pod tym glina wiec jak troche popada to nie da sie jezdzic bo woda sie utrzymuje na powierzchni. jednak ostatnio zrobili system odprowadzający wode do specjalnie wykopanych rowów (pare razy utopiono w nich motocykle). natomiast wszystkie hopy są z piachu wiec na nich jest raczej sucho bo woda w nie wsiąka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Ostatnio gadałem z jakimś młodym kolesiem jeżdzącym na KTM-ie i mówił mi że jest jakiś super tor enduro w Otrębusach pod Warszawą.

Czy ktoś z was wie coś na ten temat, powiedział że tor jest bardziej na enduro, łagodniejszy i nie ma takich dużych hopek.

Całość jest w lesię i jest ponoć całkiem spory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was wie coś na ten temat, powiedział że tor jest bardziej na enduro, łagodniejszy i nie ma takich dużych hopek.

http://www.sanchez.com.pl/ - oni są z otrębusów i zdaje sie że w galerii są zdjęcia właśnie z tego toru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedlugo to sie wkurze z kumplami, zalatwimy sobie jakas mala koparke i zbudujemy sami :banghead:, bo u nas w promieniu 80km nic nie ma ;/

Jak to nie ma ?? A nasz tor na poligonie ?? Fakt moze nie jest to tor z prawdziwego zdarzenia ale kiedys co niedziele na crossach mieli treningi , no ale tera teren wykupiony jest bodajze, beda buddowali jakis market. Takze w Pile od bolu mozna na poligon albo liczyc ze na gladyszewie koles zacznie robic cos na starej piaskowni ( mial byc tor crossowy i obok tor dla jeepow , koles ma niezla dzialke po starej piaskowni , ma nawet fadrome ale jakos narazie nic nie robi ... )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...