Skocz do zawartości

KONKURS!! Piwo dla zwyciezcy... :D


zbyhu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Eee, nie dostaniesz, przeca to konkurs.

 

Poza tym pukniecie miało być w głowice :)

 

Ale wracając do sprawy, problem dotyczy instalacji elektrycznej.

Bo innego związku nie widzę.

Jeżeli to nie styki, regulator i tak nie, bo jest elektroniczny, alternator nie, stacyjka sprawna, cewka sprawna , akumulator OK, przerywacz także sprawny. No to kurcze juz prawie niewiele rzeczy zostało z instalacji elektrycznej w co by można było puknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Nie... Instalacja z tego co wiem jest oryginalna.

No moze poza elektronicznym reglerem, ktory wymuszal mala koretke w instalce, ale jak pisalem, to nie regulator...

 

Ludzie, jak sadzicie, po co napisalem CIEPLO? :)

Co Pipcyk napisal :twisted: ?

 

Pozdrawiam

 

PS

Nie mowilem, ze puknalem w to cos... Moze tym czyms :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Pewnie puknołeś swiecą, :D jakies zmostkowanie albo inne tego rodzaju zabrudzenie ;)

 

Tak, braaaaaaaaaaaaaaawo :) ;) ;) :) :) :D :) :D.

 

Ale nie zmostkowanie, tylko za duza przerwa byla :).

 

W zyciu bym na to nie wpadl... Ale po tej operacji motor ozdrowial :D.

 

Mamy zwyciezce!!

Piwo dla Pipcyka :) :D ;) !!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Tak tylko dodam...

Qrde, zeby taka pierdolka mi tyle krwi napsula, to po prostu jest niesamowite. Ja naprawde mam pecha do blachostek, ktore w rezultacie powoduja spore niedomagania sprzeta :D.

Ale co tam. Grunt, ze motorek znowu smiga :D.

Gratulki dla zwyciezcy :D.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Tak tylko dodam...

Qrde, zeby taka pierdolka mi tyle krwi napsula, to po prostu jest niesamowite. Ja naprawde mam pecha do blachostek, ktore w rezultacie powoduja spore niedomagania sprzeta :D.

Ale co tam. Grunt, ze motorek znowu smiga :D.

Gratulki dla zwyciezcy :D.

 

Pozdrawiam

 

Dobra dobra, wymeczyłem ta zagadke mnustwem pytań pomocniczych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

To teraz jeszcze maly pytanko do Ciebie Pipcyk...

Uwazasz, ze to jest mozliwe, zeby przerwa na swiecy powodowala takie objawy?

Tzn. mozliwe jak widac jest, ale czy np. nie jest to przypadkiem pochodna jakiegos powazniejszego problemu?

Ze np. za miesiac znowu zacznie mi sie dziac to samo i bede znowu musial zmniejszyc przerwe na swiecy :? ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

To teraz jeszcze maly pytanko do Ciebie Pipcyk...

Uwazasz, ze to jest mozliwe, zeby przerwa na swiecy powodowala takie objawy?

Tzn. mozliwe jak widac jest, ale czy np. nie jest to przypadkiem pochodna jakiegos powazniejszego problemu?

Ze np. za miesiac znowu zacznie mi sie dziac to samo i bede znowu musial zmniejszyc przerwe na swiecy  :? ?

 

Pozdrawiam

 

Nie, to normalne.

Jeżeli szczelina jest za duża napięcie potrzebne do zjonizowania gazów pomiędzy elektrodami i przepływu ładunków.

A przy zwiększonym napięciu zgodnie z prawem Ohma rośnie także upływność prądów na masę , tak więc jeżeli szczelina będzie zbyt wielka iskra może w ogóle nie przeskoczyć a ładunki po prostu albo upłyną na masę, albo po prostu zostaną zmagazynowane w cewce , co może prowadzić do jej uszkodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

To teraz jeszcze maly pytanko do Ciebie Pipcyk...

Uwazasz, ze to jest mozliwe, zeby przerwa na swiecy powodowala takie objawy?

Tzn. mozliwe jak widac jest, ale czy np. nie jest to przypadkiem pochodna jakiegos powazniejszego problemu?

Ze np. za miesiac znowu zacznie mi sie dziac to samo i bede znowu musial zmniejszyc przerwe na swiecy  :? ?

 

Pozdrawiam

 

Nie, to normalne.

Jeżeli szczelina jest za duża napięcie potrzebne do zjonizowania gazów pomiędzy elektrodami i przepływu ładunków.

A przy zwiększonym napięciu zgodnie z prawem Ohma rośnie także upływność prądów na masę , tak więc jeżeli szczelina będzie zbyt wielka iskra może w ogóle nie przeskoczyć a ładunki po prostu albo upłyną na masę, albo po prostu zostaną zmagazynowane w cewce , co może prowadzić do jej uszkodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...