Skocz do zawartości

Wymiana napedu


lukasz-aprilia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio byl temat zwiazany z wyborem lanucha. Moje pytanie jest jednak troche inne wiec i osobny watek.

 

Lanuch konczy juz swoj zywot wiec nowy sezon zaczne na nowym. Teoretycznie lanuch powinno sie zmieniac z kompletem zebatek. U mnie jednak tylna zebatka zostala w bardzo dobrym stanie - mniej jak polowa zuzycia.

 

I co robic? Wywalac zebatki (przedniej nie widzie, wiec nie wiem jaki jest jej stan) i dawac kompletny nowy zestaw czy wsadzic sam lanuch (moze nie koniecznie z tych drogich) i dociagnac tak do konca nastepnego sezonu?

Wszystko rozchodzi sie o kase - jak patrzylem tylnia zebatka to okolo 150zl - wiec troche szkoda wywalac obecna.

 

Jak Wy radzicie i jak to sie bedzie miala to szybkosci zuzycia przy zmianie lanucha i przedniej zebatki?

 

Natomiast na Allegro znalazlem kompletny zestaw napedowy do Suzuki za 159zl marki VAZ. Cos to podejrzanie tanio. Czy ktos slyszal o tej firmie, moze jakies wlasne doswiadczenia?

 

Kolejna sprawa: jakies dziwne rozbieznosci sa w danych zamieszczonych w necie do mojej Suzi.

Jedni podaja, ze lancuch ma miec 112 ogniw, inni, ze 118???

Moze ktos zna fabryczne dane lancucha i obu zebatek?

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie czeka wymiana łańcucha. Zębatka tylna także praktycznie nie istnieje. Przednia jest nawet w miarę OK, ale mimo to wymienię wszystko razem i będzie spokój. Jeśli wymienię tylko łańcuch to wiadomo, że na pewno szybciej padnie na starych zębatkach. Tak samo w drugą stronę. Więc wg mnie lepiej wszystko od razu kupić niż potem żałować i ponownie wydawać kasę.

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko - wczoraj wymieniłem łańcuch i przednią zębatkę (tylnią wymienię w przyszłym tygodniu) i jak wczoraj jechałem to co chwilę coś jakby klikał (ciche trzaskanie). Łańcuch jest od WSK, zębatka też bo nie mogłem dostać od mojego moto. Czy on się musi dotrzeć czy coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Natomiast na Allegro znalazlem kompletny zestaw napedowy do Suzuki za 159zl marki VAZ. Cos to podejrzanie tanio. Czy ktos slyszal o tej firmie' date=' moze jakies wlasne doswiadczenia? [/quote']

VAZ - firma brazylijska www.vaz.com.br Z tego co widać na ich stronie prezentują się całkiem nieźle, ale to jeszcze o niczym nie świadczy. U nas można dostać ich rzeczy w Intercars. Z ciekawości podskoczę do nich spytać się o ceny. Chociaż pewnie i tak kupię zestaw DIDa

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbym wdzieczny jakbys zobaczyl jaka jest cena u nich takiego zestawu. I jesli da rade zobacz przynajmniej jak wizualnie wyglada ten zestaw.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż pewnie i tak kupię zestaw DIDa

 

Ja osobiście mogę Ci polecić zestaw PBR. Za kompletny zestaw X-ringowy do Hondy CBR 600 F3 zapłacilismy 520 zł z wymianą u Olka w Bielsku :mrgreen:

Po 5 tys. km nie było nawet potrzeby skorygowania napięcia łacucha, także wnioskuję,że jest to dobra propozycja :mrgreen:

 

A tak poza tematem, to widzę Boniek, że jesteś z Turku, czy Turka, nie wiem jak to się odmienia :mrgreen: Mam niedaleko całą rodzinę od strony Mojego ojca :mrgreen:

 

Pozdrawiam :buttrock:

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...