Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jeden temat, za czasów kiedy Obsesja była w użytkowaniu, nie doczekał się realizacji. Mianowicie - sprzęgło. Wszystko wskazuje na to, że coś w tej kwestii będzie się działo - plan jest na wykonanie nowego wałka skrzyni biegów z modyfikacjami do osadzenia na nim kosza sprzęgłowego z DragStara 650. Do tego zestaw tarcz kevlarowych Barnetta i napęd paskiem zębatym (prawdopodobnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie oryginał "dawał radę", ale daleko mu było do doskonałości (np. puchnięcie). Wiem, że temat jest Ci znany, bo pisałeś w kilku wątkach na forum Junaka, więc nie będę rozkładał na atomy...

Idea była taka, że sprzęgło ma być otwarte i pracować na sucho. Co ciekawe, że dało się jeździć w ten sposób na oryginalnych korkowych tarczach (ale stanie na światłach bez luzu powodowało znacznie szybsze puchnięcie niż sprzęgła mokrego). Bodajże okładziny od Żuka dawały lepszy efekt. Niemniej jednak pomysł był, tyle, że pełnej realizacji się nie doczekał. Może teraz...

 

Znam też z forum Junaka adaptowane sprzęgła od GS 500 - zatem jakaś generalna potrzeba modernizacji tego elementu pojawia się wśród użytkowników.

Edytowane przez F.I.P. Berek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oryginalnych Junakach trzymanie się oryginalnych rozwiązań jest jak najbardziej uzasadnione i chwała im za to, że idą tą drogą. Mój od początku miał być "rzeźbą" i też tego się konsekwentnie trzymam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzisiaj otrzymałem numer czasopisma Street Chopper z 1979 roku... i dowiedziałem się, że w Obsesji mam założony zbiornik firmy Amen (z tamtych lat) 🙂...

img523.jpg

Edytowane przez F.I.P. Berek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...