Skocz do zawartości

Jakie paliwo do DT?


karol1001
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od wczoraj jestem szczęśliwym (nawet baaaaaardzo) posiadaczem Yamahy DT 80 LC II 95' :) :D

2 lata temu sprowadzona z Niemiec, jestem jej 2 właścicielem w Polsce. Poprzedni właściciel nic przy niej nie robił, tylko oddawał do serwisu (przynajmniej nie ma strachu że amator wiejskich przeróbek sie do niej dotykał) :mrgreen: Silniczek chodzi elegancko, wszystko sprawne. Jedyna rzecz do wymiany to tylnie szczęki.

Przedemną jeszcze tylko męczarnia rejestracji w nowym systemie. Kto mieszka w Warszawie to wie co sie dzieje w urzędach komunikacji :)

 

Temat (poza tym żeby sie pochwalić) rozpocząłem bo nie za bardzo wiem czym karmić moją Yami :) bezołowiowa 95 czy coś innego? Może to i głupie pytanie ale wolałbym jej nie zatrzeć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz akurat bardzo malo kasy to Pb 95, a jak gdzies nie ma to mozesz tez U 95. Jak masz akurat troche wiecej to lej Pb 98, a sie oplaca bo u mnie tez jest odczuwalny wzrost mocy a jak tankuje powiedzmy 4 litry to roznica miedzy tymi paliwami w cenie jest prawie niezauwazalna. Co innego to katamaran albo duze moto - maja troche wieksze baki :). A olej tak jak strzalek napisal do takich motorkow tylko syntetyk no chyba ze nie masz kasy to mozesz wlac np. Mobila 1/2 syntetyk albo Castrola tez pol syntetyka. A jesli nie masz kasy na taki olej to lepiej nie jezdzij bo pozniej, bedzie Twoj temat nie chodzi mi moto co mam zrobic :)?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no moze mutul 800 to troche przesada bo jest drogi, poza tym mysle ze dt 50 nie wymaga takiego dobrego oleju. no i pamietaj ze jak motul 800 to tylko do mieszanki.

a jak szukasz tanich cen... :arrow: http://agmot.strefa.pl/

(litr castrola R2 - 35zł, motula 800 - 45zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Póki co nie katuje sprzęta zbyt ostro w terenie bo jestem na etapie ogólnego uczenia się jazdy więc korzystam z dozownika. W nim Castrol bo poprzedni właściciel tylko na takim jeździł (też z dozownika korzystał).

 

Mam jeszcze jedno pytanie: Czy można gdzieś kupic/ściągnąć/skserować serisówke do tego modelu? W necie nie znalazłem za dużo informacji ani fiszek żadnych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mało jest w necie o DT80 LC2 nie wiem czemu ale niestety

jedyne co znam to:

 

www.dt80.de

www.dt80lc2.de

 

No w necie to prawie nic nie ma :? A na tych stronach co podałeś pisze: Diese Seite ist nicht mehr verfĂźgbar

i tyle :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dt80.de to byla gites stronka ale zniknela juz troche czasu temu i szkoda ze se jej za wczasu nie zgralem calej na dysk... trza kiedys zebrac ekipe DT maniaków i machnać taką stronke zeby bylo w sieci cos pozadnego o DT :) ja moge sie zajac pisaniem stronki bo sie znam troche na tym ale trza pare osob chetnych i znajacych kazda srobke w dt80 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie gratuluje. Kurde dt 80 lc2 fajny sprzet, cos takiego bede sobie prawdopodobnie szukal na czerwiec :)) Ale o tym to jeszcze ciiii :))

 

Ja na twoim miejscu lal bym 98 + jakis syntetyk :D)

 

Pzdr

Simson SR 50 > Honda Transcity NX 125 > Honda XL 600 RM > Honda CBR 1000f SC 25 > Suzuki GSX-R 750 K1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież w 94 produkowali już wersje LC2' date=' po co w takim razie budowali jeszcze MX'y? :roll:

Tak czy siak Icea - należysz do rodziny :twisted: :)[/quote']

 

Nie wiem, moze dla tego ze super sie je kladzie w zakretach :) .

A na powaznie, zalapalem ostatni rocznik :D i to w jakim stanie, ale cenat byla ... auc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...