Jump to content
tirey93

Dwutygodniowa wycieczka do Grecji

Recommended Posts

Cześć, 

organizuję swój pierwszy większy trip motocyklowy i pomyślałem że podzielę się tym na forum. 

Wybór padł na Grecję. Data wyjazdu to przełom marca i kwietnia. Czas wyjazdu to dwa tygodnie. 

Narzucam wolne, turystyczne tempo podróży i na miejsce chcę dotrzeć w 4-5 dni (średnio 7-8 godzin jazdy dziennie). Zamierzam przy okazji odbijać od wyznaczonej trasy by po drodze zwiedzać co ciekawsze miejscówki(atrakcje turystyczne, zamki itd). W miarę możliwości omijam autostrady. Nocować zamierzam w hostelach i hotelach choć nie wykluczam spędzenia kilku nocy na biwakowaniu (hamak/namiot). 

W samej Grecji chciałbym zwiedzić najważniejsze historycznie miejsca, popływać promem po najważniejszych wyspach, nacieszyć się wspaniałym klimatem. 

Póki co plan zakłada samotną podróż, ale nie wykluczam jazdy "w paczce" jeśli ktoś byłby chętny i pasowały by mu z grubsza założone wyżej ustalenia. 

Edited by tirey93

Nie myślisz, że to jednak trochę za wcześnie? Bywało tak, że jadący na południe Europy w długi weekend majowy jechali w śniegu, a przynajmniej w ciągłym deszczu. Jakbyś nie jechał, to są jednak góry po drodze...

Pozdrawiam,
Jacek

778820484_B2321067-984B-4D9C-B3A1-8313F35B6A95.png.thumb.jpg.647eb7f918ab3cbcfe681efe84955159.jpg

Omijam góry przez Brno. W Serbii, owszem są kolejne tereny górzyste ale tamtejszy klimat jest już znacznie lepszy. 

Poza tym zamierzam na bieżąco kontrolować warunki drogowe i w przypadku prognoz grożących wyjątkowo niesprzyjającym warunkom, mogę zmienić trasę.

W tym roku byliśmy w Grecji dwa razy. Raz na majówce, potem na przełomie września i października. Jesteśmy nią zauroczeni.
My postawiliśmy na szybki dolot, z jednym noclegiem w Serbii.
Zaoszczędzony czas przeznaczyliśmy na samą Helladę.
Korzystaliśmy z autostrad, bo są bardzo wygodne, przy czym jechaliśmy tempem naprawdę turystycznym. Serbski odcinek trasy ma odcinkowy pomiar, dlatego grzecznie.
Prawa jest taka, że do Żyliny na Słowacji trzeba się jakoś doczołgać. Potem dwupas aż do Grecji. Czechy, Słowacja - moto gratis.
Węgry winieta systemowa, bez naklejki. Dalej do Grecji bramki.
Na części można kartą, na niektórych tylko gotówką.

Wolisz bokami? Twoja sprawa. Ale to jest pół Europy i wszystkiego i tak nie zwiedzisz. Grecja jest niezwykła i na niej skup uwagę.
Tereny pojugosłowiańskie zostaw sobie na inną okazję.
Grecja poza oczywistymi punktami ma piękne góry. Polecam.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Czy natrafiliście na jakieś problemy? Co polecacie zobaczyć poza tymi najbardziej oczywistymi miejscówkami? Przez greckie góry siłą rzeczy będę musiał przejeżdżać i cieszę się, że będzie na czym zawiesić oko.

Czy używaliście promów by zwiedzać wyspy? Łatwo to było zorganizować? Jak się dogadywaliście z Grekami? Ogarniają angielski?

53 minuty temu, żużu77 napisał:

Prawa jest taka, że do Żyliny na Słowacji trzeba się jakoś doczołgać.

Nie zamierzam bynajmniej jechać przez Tatry. Zdecydowanie wolę nadłożyć drogi i jechać przez Brno. Góry wydają się sporym problemem nawigacyjnym, o czym słusznie wspomniał @biblo

Hej. Może Ci się przyda. Trochę relacji na bieżąco z mojego tripa do Grecji.

Szerokości życzę. Savii

Korzystaj z pomysłów Saviego, byliśmy w podobnym terminie w podobnych miejscach.
Promów nie używaliśmy bo zarówno na Lefkadę jak i Peneloponez prowadzą mosty.
Z Grekami idzie się dogadać po angielsku albo rosyjsku.
Z resztą, znając rosyjski, dość szybko łapie się, osochozzzi po grecku.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka