Skocz do zawartości

Strzały z wydechu, popcorn ?


rojber93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zarejestrowałem się tutaj żeby zadać jedno pytanie na które nie znalazłem konkretnej odpowiedzi w google. 

Jeżdżę banditem 600 i przy puszczaniu manetki gazu gdy schodzi z obrotów strzela z wydechu, nie jest to żaden ogień tylko jak by popcorn sie robił no wiecie o co chodzi 😄

było tak na oryginalnym wydechu, teraz jest przelotowy, po regulacji gaźników i jest nadal to samo tylko oczywiście głośniej 😄

Ogólnie nie mam z tym problemu, a wręcz przeciwnie 😎 I teraz moje pytanie jest takie od czego to zależy wykluczając już jakaś zła regulacje, bo chyba każdy bandit tak chodzi.. Wyczytałem, że motocykle na gażnikach tak mają ale oglądając filmiki na yt to jednak tak nie jest. Niedawno zainteresowałem się motocyklem yamaha fz1 i oglądając filmiki słyszę że on własnie też tak ma, że schodząc z obrotów ładnie sobie strzela ale przecież to już jest motocykl na wtrysku więc jak to w końcu jest ? Czy może taka właśnie pracuje dany silnik ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oryginalnym wydechu jak Ci strzela to jest nieszczelny a na przelocie to dość normalne bo gazy mają prostą drogę bez żadnych zakrętasów jakie czekają na spaliny w oryginalnym wydechu.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie oryginalny był przepalony na łączeniu z kolektorami i dodatkowo obejma była luźna i był tam nieszczelny. Czyli nieważne gaźnik czy wtrysk, wystarczy przelotowy wydech i po odpuszczeniu gazu motocykl schodzi z obrotów i są wystrzały ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie moje stare motocykle na przelotowych wydechach nie strzelaja.

Wszelkie staraly dla mnie powoduje nieszczelny wydech, a ze japomczyki maja podwojne rury to nie zawsze nieszczelnosc latwo znalezc.

Najbardziej typowe to przy wejsciu w glowice ( zuzyta uszczelka, wypalona czy zgnieciona ) i na polaczeniu rury tlumik, ale sadze ze nieszczelnosci wewnetrzne daja ten sam efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ogólnie ten Twój popcorn jest właśnie spowodowany przelotem resztki niespalonego paliwa wylatują przy czym jak masz jeszcze tłumik rozgrzany to tak się dzieje plus gazy/spaliny wszystko robi swoje, a na wtrysku zależy może niektórzy mają ustawione, żeby przy spuszczaniu z obrotów im jeszcze lekko podlewało paliwo i wtedy lecą strzały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...