Skocz do zawartości

Busobajkiem do Toskanii


Tommo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i w domku. Heh powrót był ciekawy bo już jadąc na samym początku okazało się, że nasze hotele powrotne są całkowicie zapchane. Zdziwiłem się mocno, potem już mniej, widząc na trasie mnóstwo rodaków wracających z majówki. Znaleźliśmy dopiero w Ołomuńcu drogi ale bardzo przyjemny hotel. Wyszło nam prawie 1200 kaemów jazdy za jednym strzałem. Dużo ale sprostaliśmy wyzwaniu. Co do sprzętu o którym jest temat, w paru zdaniach. Sprzęt nie zawiódł :) Zrobiliśmy w sumie ponad 3500 km. Pojechał i wrócił bez najmniejszej awarii, transport motocykla odbył się bez żadnych problemów. Luzowały mi się nowe pasy, nie wiem dlaczego, kilka razy musiałem je napinać po drodze.

Był też problem który przewidziałem ale nie miałem pomysłu jak go wyeliminować. Mianowicie córeczka nogami dostawała do środkowej części kokpitu, sukcesywnie włączając mi awaryjne lub kontrolę trakcji :banghead: Co do idei i samego pomysłu, to uważam że sprawdził się znakomicie. Utwierdziłem się mijając przemoczonych i zmarzniętych motocyklistów jadąc po drodze. I nikt mi nie wmówi, że wielogodzinna jazda nawet najlepszym motocyklem w deszczu, zimnie i wietrze nie jest problemem. Bus przez swe duże gabaryty ładunkowe jest wygody w sensie dostępu do bagaży. Problem wywalania wszystkiego żeby wyjąc coś z torby leżącej na dnie bagażnika nie istnieje. Fanie też wejść do busa i się przebrać wygodnie np. jak byłem na termach

 

Och bajkowe miejsce. Jechałem i nie wierzyłem że tam jestem. Raj dla motocyklistów. Jak wjechałem na aleję Cyprysów w kierunku Bolgheri w słoneczny późny poranek, myślałem że śnie. W sumie zrobiłem 350 km, niby nie dużo ale były to wyłącznie lokalne kręte i wąskie drogi. Często stawałem, robiłem zdjęcia, rozkoszowałem się zapachem i widokiem okolicznej przyrody.

 

Jesteśmy w docelowym hotelu

 

74cddfbc59467695med.jpg

 

gdzieś w trasie

 

4426e6d901392e3emed.jpg

 

dwa rodzynki Le Mans'y

 

9af7602925bc812fmed.jpg

 

piękno okolicznej przyrody potrafi zachwycić

 

dfe2467c230c3b4emed.jpg

 

Sympatyczni włosi na motocyklach byli zdziwieni widząc Polaka na motocyklu

 

b604afeea772f17bmed.jpg

 

pyszna toskańska zupa

 

197007c86939e16cmed.jpg

 

bistecca też była grana :)

 

13b64bb7224bb400med.jpg

 

przepisy łamałem ale bez konsekwencji

 

5c89ac571fa97051med.jpg

 

Podsumowując, mogę z czystym sumieniem polecić. Przy czym w takim przypadku motocykl wcale nie musi być jakiś mocny czy szybki. Nawet zwykły stosunkowo mały motocykl, czy nawet sprawny skuter da mnóstwo frajdy, poruszając się po tym pięknym rejonie.

Wyższy level tej formy turystyki jest zabranie jakiegoś lekkiego enduraka. Jest dużo szutrowych dróg i duktów pozwalających meliorować wiele nowych miejsc, wspinając się w górskie wyższe partie ale to już raczej w większej grupie.

Edytowane przez Tommo

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona trochę marudziła ale nie na samochód na szczęście. Hotel mieliśmy delikatnie mówiąc lichy. Sama lokalizacja , genialna, cała reszta...szkoda gadać. Włosi to lenie i tyle.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommo, szkoda, ze filmujesz przejazdy przez miasto, te akurat sa dla ogladajacego najmniej wazne, przydalo by sie pokazac obszar niezabudowany.

 

Aaaaaaa, i na STOP'ach sie zatrzymuj ! :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Harz'u przywiozlem 1:25 min , jest juz obrobione i sklejone w calosc ale 6 miesiecy musze odczekac z wstawieniem na YT :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z filmu widzę, że Polak potrafi 50 i więcej km/godz jechać niż to przepisy nakazują. A mówią, że oni tacy grzeczni poza granicami ojczyzny, szanują przepisy drogowe innych krajów i dbają o jak najlepszą opinię Prawdziwego Polaka. Myślę, że dobrze by było się nad tym trochę zastanowić kol. Tommo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nad czym mam się zastanawiać, że ludzie piszą głupoty czy, że swoją jazdą zrujnowalem dobrą opinię Polaków?

 

Chcesz filmik jak miejscowy mniej wyprzedza jadąc dużo szybciej niż 50 ponad normę?

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie chcę żadnego filmiku. Postępowanie innych wcale nie usprawiedliwia twojego i nie czuj się usprawiedliwiony. Z tego co piszesz wnioskuję, żee jakakolwiek polemika z tobą nie ma najmniejszego sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...