Skocz do zawartości

Dziwny problem z hamulacmi !!!- POMOŻCIE


haryb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W mojej kawie sa dwie tarcze i jednotloczkowe zaciski. Przewody mialem gumowe od z data wybita na nich 1980, klocki sa ok ale hamulce z rokiem na rok byly slabsze i manetka byla "gąbczasta" tak jakby wlasnie przewody puchly(nawet w rece bylo czuc rze puchna) ale i tak na tych gumowych hamulce byly slabe ale na tyle hamowaly ze na manetce byl wyczuwalny opor(chodz mozna bylo ja przy mocniejszym ucisku zamknac) i z 30km/h na asfajcie blokowalo kolo. Ale do rzeczy wiec postanowilem wymienic przewody na stalowe(trzy przewody-1. od pompy to rozdzielacha 2. od rozdzielacza do jednej tarczy 3. od rozdzielacza do drugiej tarczy) kupilem uzywane przewody od rozbitego Bandita (dlugosc pasowalo i byly ok) wiec wymienilem przewody z przekonaniem ze teraz bede mial heble jak NIGDY odpowietrzylem i wszystko ok i co sie okazuje ?! Ze manetka jest calkiem miekka i zero hamulcow(na zamknietej przepcham motor!!!) ZALAMALEM SIE!!no ale dalej walczylem rozebralem zaczyski na czesci piersze by zobaczyc jak wygladaj uszczelniacze an tloczkach ale wszystko bylo ok no to wymyslilem z kumplem ze zalozymy przewod bezposrednio od pomcy do zacisku bez rozdzielacza i podlaczaniem drugiego zacisku i co sie okazalo ze jak podlaczylismy jeden zacik do manetka twarda(duze cisnienie) sie zrobila i hemble ok wiec pompa jest ok i ten zacisk tez (stwierdzilismy) tak samo zrobilismy z drugim zaciskiem(czyli podlaczylismy go samego bez rozdzielacza do pompy )i do samo manetka twarda i hebel wmiare trzyma! wiec happy podlaczylismy jeden i drugi zacis do rozdzielacza( w sumie pusta rurka z gwintem) z rozdzielacza trzecin przewodem d pompy zalalismy plynem odpowietrzyllismy i co?! I to samo czyli zero hamulcow i manetka mieta do konca ta jakby wogle nie bylo cisnienia!!!I w tym momencie zwiatpilismy i nie mielismy juz pomyslow co to moze byc ale pomyslelismy ze moze pompa(cos z uszczelkami) rozebralismy pompe a tam wszystko ok!! Tak wyglada sprawa ze na jeden zasik pompa daje niezle cisnienie a jak ma juz podlaczpne dwa zasicki to nie daje sobei rady! Ale przeciez nic nie bylo przerabiane w ukladzie hamulcowym i na tych gumowych hamowal slabo ale o 100% lepiej niz teraz!!

 

POMOZCIE!!O CO CHODZI!! CO JEST NIE TAK!!

 

0609244327

gg. 3165026

[email protected]

www.haryb.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz powietrze w układzie i należy go się pozbyć.

Najbardziej hamski ale skuteczny sposób to podanie płynu hamulcowego dużą strzykawką od strony odpowietrznika do pompy.

Spróbuj i napisz jaki skutek.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo i namiętnie musisz odpowietrzać pompę. Próbować ją ustawiać w różnych pozycjach. Pompować tylko częściowo, szybko puszczać klamkę.

Przerabiałem to ostatnio z GSm, a mój kumpel na wiosnę z Vulcanem. Przez cały wieczór i pół nast. dnia odpowietrzałem to gówno, ale w końcu cierpliwość została nagrodzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sajgon jak mi kupisz trzy stalowe przewody za 200zl to biore 3000 kompletow!!!!:P

jeen kosztuje 200 a jak mam trzy!!! to ok 600zl chyba ze mozena kupic dwa dlugie i bezposrednio do pompy! ale tak jak zauwazyl moj poprzednik to ja mam stalowki od Bandita! :D

www.haryb.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, przyznam sie ze nie czytałem dokladnie calego długiego postu. Przy odpowietrzaniu tylnich hamulców w Bandicie tez zapowiadalo sie na noc w garażu, ale wystarczy bylo poluzowac i śróby łączące zasiski do pompy i heble odpowietrzyłem w ciągu 10 minut.

 

Haryb: na poście ktoś napisał ze dal 200zł za przewody z metra cięte chyba w Bielsko-Białej.

 

Aha...a ile dałeś za używane???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem z Allegro za 130zl takze zajebiscie tanio z niebieskimi tytanowymi koncowkami no ale co mi po tym jak ciagle nie jest tak jak powinno! musze poprobowac z tym przestawieniem rozdzielacza w pionie a nie na zamocowen pulce w poziomie chodz do konca nie dadza mi sie wygiac(rozdzielacz w pionie) bo sa przewod od pompy jest za krotki no ale zobaczymy! :D

www.haryb.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do szybkiego ( w miare ) odpowietrzenia stalowych przewodow trzeba miec MityVac, wytwarzajacego duze podcisnienie ssania. Bez tego to jest zabawa z odpowietrzaniem kazdego elementu ukladu po kolei poczynajac od pompy.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...