Skocz do zawartości

Honda CBR 125 pali olej po remoncie


Cinek12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie jakiś czas temu zauważyłem że w mojej hondzie zaczął znikać olej nie było widać śladów spalania ale postanowiłem zrobić remont głowicy zostały wtedy wymienione uszczelniacze prowadnice i podkładki sprężyn oraz frezowanie i docieranie gniazd zaworowych. Po zamontowaniu głowicy zaczął mocniej brać olej i kopcic okazało się że pierścień olejowy się zapiekl. Zostały wymienione same pierścienie. I nadal pali olej tylko ze kopcenia prawie nie widać. Dodam że jest 2004rok 40000km przebiegu. I moje pytanie jest takie: dlaczego nadal pali ten olej czy możliwe jest to że przez źle wsadzine prowadnice pali?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej luz pomiedzy tlokiem a cylindrem powinien byc zmierzony, to podstawowy pomiar przy remoncie silnika.

Skad pomysl ze remont glowicy pomoze w tak starym motocyklu ?

Tym bardziej jezeli silnik zostal przegrzany.

Albo niewiedza albo zrobię zamiast raz a poradnie za 1000 to cztery razy po 250 tanio po łebkach.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra gościu ty się tak nie mądruj ja się tylko chciałem dowiedzieć czy da się to jakoś naprawić czy trzeba generalny remont robić

Kultury trochę bo gościem to Ty tu jesteś.

Jak po zdjęciu czapki i zobaczeniu przegrzanego silnika nie wpadłeś na to, aby zapytać na forum co dalej tylko wziąłeś się za wycieranie dupy szkłem to teraz pokornie wysłuchaj bo na razie to Ty się wymądrzasz.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kultury trochę bo gościem to Ty tu jesteś.

Jak po zdjęciu czapki i zobaczeniu przegrzanego silnika nie wpadłeś na to, aby zapytać na forum co dalej tylko wziąłeś się za wycieranie dupy szkłem to teraz pokornie wysłuchaj bo na razie to Ty się wymądrzasz.

tak się składa że zauważyłem że jest przegrzany w momencie kiedy pierścienie zmieniałem i jak nie zamierzasz mi pomóc to się tutaj nie udzielaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze kolego ktoś (w tym przypadku Monter i Adam ) chce ci pomóc i dobrze radzi a ty chociaż jesteś tu nowy z zerowym dorobkiem od razu się jeżysz

Obstawiam że po tym co tu napisałeś masz marne szanse na pomoc od kogokolwiek

Wygląda na to że szukasz tylko potwierdzenia że problem jest w złych prowadnicach żeby oddać głowice na reklamacje

A przebieg 40000 (o ile jest prawdziwy) to dla tego silnika nie to samo co dla np litra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze kolego ktoś (w tym przypadku Monter i Adam ) chce ci pomóc i dobrze radzi a ty chociaż jesteś tu nowy z zerowym dorobkiem od razu się jeżysz

Obstawiam że po tym co tu napisałeś masz marne szanse na pomoc od kogokolwiek

Wygląda na to że szukasz tylko potwierdzenia że problem jest w złych prowadnicach żeby oddać głowice na reklamacje

A przebieg 40000 (o ile jest prawdziwy) to dla tego silnika nie to samo co dla np litra

ja pisząc na tym forum to chciałem pomocy a nie krytyki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Adam nie napisał ci żebyś sprawdził luz tłok/cylinder ??

Jak inaczej ktoś ma ci pomóc przez forum ??

Może chciałbyś rady typu - wlej moto-doktora to przestanie palić olej ??

no napisał i chciałem tu usłyszeć jakieś konkrety bo może ktoś miał podobny problem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no napisał i chciałem tu usłyszeć jakieś konkrety bo może ktoś miał podobny problem

 

wez chlopca i poprowadz go za raczke...

 

Przeciez wylozyli Ci jak krowie na rowie co masz sprawdzic.

Zamiast plakac jacy forumowicze niepomocni to idz i sprawdz co masz sprawdzic a potem napisz co znalazles to Ci chlopaki podpowiedza co dalej.

 

Boszsz widzisz i nie grzmisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...