Skocz do zawartości

Kombi skórzany - problem z rozmiarem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

tydzień temu zakupiłem swój pierwszy kombinezon skórzany. Jest to zestaw dwuczęściowy od Arlen Ness'a, ale to nie jest tu najważniejsze. Mierzyłem kilka rozmiarów, mam 180cm wzrostu, jestem szczupłej budowy i najlepiej leżał na mnie rozmiar 50.

Po tygodniowym lataniu mam bałagan w głowie.

Kombinezon po założeniu dobrze przylega do ciała, po zapięciu kurtki i wszystkich zamków, rzecz jasna jest trochę ciasno, ale jak na kombinezon skórzany stwierdzam, że wystarczająco wygodnie. Miałem pewność, że ten rozmiar będzie świetny, bo super leżał. Gorzej jest jak już usiądę na moto.

Siadam jest OK, schylam się ku kierownicy i ją łapie, zaczyna się naprężać na plecach, jak położe nogi na podnóżki to ciągnie na kolanach. Jak stoję i robię różne ruchy to nie czuję dyskomfortu, ale jak jadę to nawet czasem zmiana biegu i przesunięcie tej stopy w przód bywa uciążliwe. Jak jadę to mam wrażenie że kołnierz z tyłu jest napięty i odstaje mi od karku.

Sama kurtka, bo tak też okazje miałem latać, w rękawach jest bardzo spoko, tylko że jest krótka i to sporo krótka, kończy mi się z 1-2cm pod pępkiem, z tyłu troszkę dalej (latałem z pasem nerkowym - było elegancko).

I teraz moje pytanie... czy to po prostu nie przyzwyczajenie, że mam takie odczucia, czy może jednak kombiak jest o ten jeden tyci rozmiar za mały? :happy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj jej troche czasu. Jak nie pije w krocze to reszta sie powinna ułożyć. Jak powoli Cie kastruje to można np zamek spinajacy spodnie z kurtka dać do przeszycia lub na dluzszej gumie. Jak masz szczelinę miedzy kurtka a spodniami z przodu po pochyleniu się na motocyklu to już raczej jest kurtka za krótka albo spodnie za niskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurtka w dwuczęściowych kombinezonach jest zawsze za krótka. Nie jest przewidziane aby latać bez spodni. Co najwyżej chodzić bez kurtki.

Co do rozmiaru to daj jej czas. Moje pierwsze kombi było tak ciasne że nie mogłem wsiąść na motor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...