Skocz do zawartości

Odpalanie na zimnym Aprilia rs 80/50


Bisior
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak ,jak pisali koledzy wyżej..gażnik na stół rozebrać na części pierwsze,sprawdzić w szczególności dysze wolnych obrotów,możesz mieć również zatkany jakiś kanał w gażniku,możesz to wyczyścić w sposób jak wcześniej pisano,w myjce ultradzwiękowej,albo tak jak ja robiłem czyli idz po ocet do sklepu za 2 zł,i gażnik przynajmniej dobę musi w nim leżeć.W 90% wypłukuje ten syf ,którego ty nie widzisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ,jak pisali koledzy wyżej..gażnik na stół rozebrać na części pierwsze,sprawdzić w szczególności dysze wolnych obrotów,możesz mieć również zatkany jakiś kanał w gażniku,możesz to wyczyścić w sposób jak wcześniej pisano,w myjce ultradzwiękowej,albo tak jak ja robiłem czyli idz po ocet do sklepu za 2 zł,i gażnik przynajmniej dobę musi w nim leżeć.W 90% wypłukuje ten syf ,którego ty nie widzisz

Zastanowiłeś się, co ocet robi z aluminium gaźnika?!

To, że ty tak robisz nie oznacza, że to jest dobra praktyka mechaniczna!

 

Żużu77, R12RT '05, Cieszyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, dobre czyszczenie gaźnika to nie jest moczenie ani nawet gotowanie w occie. Bo i takie metody już widziałem.

Za to co roku na wiosnę obserwuję co zostaje na skutek odparowania paliwa zimą.

Są to żółty proch, podobny do siarki oraz gumowata substancja, jakby miód lub silikon. Te zanieczyszczenia są nierozpuszczalne w roztworze octu i niemożliwe do usunięcia z kanałów gaźnika.

 

Twoje sposoby to leczenie syfa pudrem a nie porządne i dokładne mycie, poprzedzające właściwą regulację.

 

Żużu77, R12RT '05, Cieszyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zna ktoś może odpowiedź na to, że jak mam wyłączony silnik i chce odpalić na pych to nie moge bo trzymam sprzęgło i wbijam 2 i jest tak jakby bez sprzęgła koło zablokowane

Edytowane przez Bisior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, dobre czyszczenie gaźnika to nie jest moczenie ani nawet gotowanie w occie. Bo i takie metody już widziałem.

Za to co roku na wiosnę obserwuję co zostaje na skutek odparowania paliwa zimą.

Są to żółty proch, podobny do siarki oraz gumowata substancja, jakby miód lub silikon. Te zanieczyszczenia są nierozpuszczalne w roztworze octu i niemożliwe do usunięcia z kanałów gaźnika.

 

Twoje sposoby to leczenie syfa pudrem a nie porządne i dokładne mycie, poprzedzające właściwą regulację.

 

Żużu77, R12RT '05, Cieszyn

3 gażniki moczyłem w occie,w tym 2 od garbusa i jeden motocyklowy i było okej.Właśnie dlatego,że syf o którym napisałeś był w kanałach i mechanicznie był niemożliwy do usunięcia. Gość od Garbusa po roku przyjechał do mnie na regulację zapłonu,a gażnik,który mu robiłem pracował bez zarzutu,więc nie rozumiem dlaczego sugerowałeś ,żeby w occie tego nie robić.Oczywiście,że są pewniejsze sposoby,jak myjka ultradzwiękowa,ale wtedy liczył się czas,koszt i dostępność,bo 10 lat temu nie każdy warsztat taką myjkę posiadał. Jesteś w błędzie pisząc,że ocet nie rozpuści tych zanieczyszceń,owszem rozpuści,a gażnikowi nic nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zna ktoś może odpowiedź na to, że jak mam wyłączony silnik i chce odpalić na pych to nie moge bo trzymam sprzęgło i wbijam 2 i jest tak jakby bez sprzęgła koło zablokowane

Sklejone tarcze sprzęgła.

Wbić najwyższy bieg, wcisnąć sprzęgło, poruszać pojazd przód-tył, żeby rozłączyć.

 

Żużu77, R12RT '05, Cieszyn

 

Wilku, widzę, że nie mamy o czym rozmawiać.

Aż dziw bierze, że koniem nie jeździsz.

Mamy do cholery XXI wiek i nie mieszkamy w Afryce!

 

Żużu77, R12RT '05, Cieszyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...