Jump to content

Suzuki Bandit czujnik biegu jałowego


Recommended Posts

Witam, zakupiłem niedawno motocykl suzuki bandit 600. W trakcie zimy przygotowuję go do sezonu. Mam pewien problem w wyciekiem oleju, zauważyłem, że miska olejowa jest cała w oleju, ale tylko z lewej strony. Po dokładniejszej obserwacji, zauważyłem, że czujnik biegu jałowego jest zasilikonowany i również wygląda na zawalony olejem... Poszperałem trochę w internecie i widziałem filmy, w których ludzie przerabiają ten czujnik tak by pokazywał kolejne biegi i również tam uszczelniali swoje przeróbki silikonem. Mam zamiar wymienić czujnik, lecz mam kilka pytać dotyczących tego, a ponieważ nie natknąłem się na żadne informacje piszę tutaj. Nie do końca jestem pewien jak działa taki czujnik, skoro jest cały w oleju, to wnioskuję, że reaguje na ciśnienie cieczy (jeżeli to nieprawda proszę mnie poprawić, być może przyczyna zalania jest inna). Tu moje kolejne pytanie, czy jeżeli odkręcę ten czujnik to, wyleje się olej Powinienem najpierw spuścić cały olej? Ostatnie trochę śmieszne pytanie, ale wolę zapytać niż potem płacić za niewiedzę, czujnik jest schowany pod pokrywą zębatki, załączam zdjęcie znalezione w internecie, jak to mniej więcej wygląda, nie dokońca wiem w jaki sposów odłączyć te kable wchodzące pod pokrywę, wystarczy je wyjąć? Z góry dziękuję za odpowiedzi!

 

Zdjęcie pokrywy : https://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwj278na-OTYAhXNKVAKHZc7CioQjRwIBw&url=https%3A%2F%2Fimged.pl%2Fsilnik-suzuki-gsf-600-bandit-gsx-f-600-jajko-02rbd-14572352.html&psig=AOvVaw1VqgLjlBShqrT02nwtG1vF&ust=1516482760106344

Edited by panmartens
Link to comment
Share on other sites

Zacznij od ściągnięcia serwisówki, tam będzie opisane jak zdjąć dekiel żeby nic nie uszkodzić. Czujnik pływa w oleju (stąd pocenie) więc trzeba go najpierw spuścić.

Why... So... Serious

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...