Skocz do zawartości

utwardzanie lagow w ecie olejem ??


Gość Rysiek24
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam wiem ze juz to bylo utwardzal ktos lagi w ecie za pomoca gestego oleju ??? simeringi wytrzymuja ?? czy to cos dalo ?? bo jst to najtanszy sposob lepiej dobrac sprezyny z innego moto ale te sa drogie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sojej wlałem więcej oleju AMORTYZOL i miałem nieciekawą przygode z wyrwaniem simmeringów z goleni (wlałem z deczka za dużo ).

Szczerze mówiąc to liczyłem że motocykl bedzie stabilniejszy w zakrętach-->>no i byłem w błędzie. Tak trzepotało mi kierownicą, że szok.

Ale jakby pomyśleć nad wlaniem większej ilości oleju z rozsądkiem to efekt napewno byłby lepszy ( bardziej twardy przód oczywiście)

 

pozdro :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wlałem więcej amortyzolu (ale umiarkowanie) i jakos simmeringi się trzymają. NA początku stwierdziłem, ze trochę dogiąłem bo przód był dość sztywny , w każdym razie zniknęło "wachlowanie " w zakrętach ale z czasem jakoś sie to uleżało, może olej sie jeszcze rozrzedził czy coś, w każdym razie trochę zmiekł i pod koniec sezonu mam przód dalej całkiem OK. W sumie tanim kosztem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy sruba M12-14, 2 nakretki i podkladka :mrgreen: na srube wkrecamy nakretke, kontrujemy ja druga, wykrecamy korek w ladze, wkladamy podkladke nastepnie zestaw sruba-nakretki. otrzymujemy wieksze wstepne napiecie sprezyn - efekt mocno zauwazalny w pracy zawieszenia - to tak samo jak przestawianie regulacji amorow z tylu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć!!! Ja przednie zalalem mixolem z hipolem pół na pół i jest spoko, nie dobija mi już, 5cm kraweznika nie poczuje na kierownicy nawet, słychać tylko psyt!!! Wlalem tyle ile napisali w ksiażce "jeżdże motocyklem MZ". Chyba 230 ml, ale mogę źle pamietać. Zimmeringi trzymają już 5000. Tylko jeżdzić. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...