Skocz do zawartości

Cbf 600 przesuwajaca sie tylna oś


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z tylną osią. Otóż po ustawieniu luzu łancucha i dokrecenia nakretki koło nie zostaje wystarczajaco mocno unieruchomione. Pomimo dokrecania kola z siłą duzo większą niż trzeba mozna go bez wysiłku cofac napinaczami. Boje sie ze przy mocniejszym hamowaniu tyłem kolo się cofnie lub przy przyspieszaniu podejdzie do przodu i spadnie łancuch. Z góry dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie brakuje ci tulejki pomiędzy kołem a wahaczem? Wówczas dokręcisz śrubę do końca gwintu

"zginając wahacz, ale koła nie ściśniesz. Nie znam twojej maszyny, ale tak na logikę to może być przyczyną.

Albo dorabiana, za wąska tulejka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, wydawalo sie wszystko na swoim miejscu ale sprawdze ponownie i dam znac

 

Jako ze do Pasterki jeszcze chwile (:D) wziąłem latarke i sprawdziłem, Wszystko jest na swoim miejscu. To nie mój pierwszy motocykl wiec ta sytuacja wydaje sie być abstrakcyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie problem leży w samym napinaczu. Gdyby był dobry/kompletny nie przesunąłbyś koła ku przodowi.

Ale z kolei, jeśli twierdzisz, że możesz je przesunąć pomimo dokręcenia to coś tu kompletnie nie gra...

Edytowane przez skovronsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie problem leży w samym napinaczu. Gdyby był dobry/kompletny nie przesunąłbyś koła ku przodowi.

Ale z kolei, jeśli twierdzisz, że możesz je przesunąć pomimo dokręcenia to coś tu kompletnie nie gra

Nie do przodu tylko do tyłu, a zauwazyłem to gdy chciałem dokrecic jeszcze troszeczke zeby sie nie poluzował. Dzis go przedzidowałem i niby koło siedzi tam gdzie powinno wiec poczekam jak sie to rozwinie.

 

A tak nawiasem przy puszczeniu gazu lub na luzie gdy dojezdzam np do swiateł słysze szum/chrupot z okolicy lewego seta kierowcy. Sprzęgło wykluczyłem i zebatke zdawczą też, łancuch napięty, moze byc to slizg? Czy wymiana jest problematyczna?

Edytowane przez Dawidziorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź do kogoś, kto robi motocykle i niech zerknie, bo może nie wiesz co dokładnie się dzieje i jak to przekazać.

Wrzuć może jakieś zdjęcia, film i wtedy nam będzie łatwiej pomóc Ci z tym dziwnym przypadkiem.

 

____________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...