Skocz do zawartości

BMW TFT DISPLAY


Rekomendowane odpowiedzi

Ile? Wystarczająco dużo. Z pewnością przejechałem już ponad 1 000 000 kilometrów. Od 2008 roku jeżdżę jako kierowca zawodowy zestawem. Prawko mam już 22 lata, pierwszy raz prowadziłem samodzielnie samochód gdy miałem 8 lat, niewiele później regularnie jeździłem samochodem. Nie licząc motorowerów motocyklem jeżdżę od 16 roku, kiedyś na codzień od wczesnej wiosny do pierwszych śniegów, dziś już sporadycznie. Z cyfrowym wyświetlaczem kilometrów przejechałem nie mniej niż 3 00 000 km, skromnie licząc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam prawko od 24 lat i co? Czyni mnie to Mistrzem kierownicy czy dobrym kierowcą? Janusz, to nie jest argument w tej dyskusji.

Argumentem jest 1000000 km,nie myslisz?No i jazda jako kierowca zawodowy od 10 lat. Edytowane przez JERZYK-NYC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam prawko od 24 lat i co? Czyni mnie to Mistrzem kierownicy czy dobrym kierowcą? Janusz, to nie jest argument w tej dyskusji.

Przecież napisałem również, że jeżdżę bardzo dużo ponieważ to jest mój zawód. Dodam jeszcze, że co roku mam kilka dni szkoleń z doskonalenia jazdy i zdaję egzamin z teorii i samej jazdy. Podczas egzaminu z jazdy oceniany jest mój styl jazdy, kultura zachowania się na drodze jak również bezpieczeństwo jazdy. Egzamin nie jest łatwy, dość często, nie zdają go zawodowi kierowcy z wieloletnim stażem.

 

Sądzę, że wspomniany 1 000 000 km to i tak zaniżona wartość, tego co już przejechałem w życiu.

 

Życzyłbym sobie by wszyscy kierowcy, posiadali chociaż połowę mojego doświadczenia i umiejętności w bezpiecznym pokonywaniu kilometrów.

Wtedy na drogach było by znacznie bezpieczniej :)

 

He Janusz bawilem sie takim wyswietlaczem w Yamaha Star Venture i mysle ze jest bardziej rozbudowany niz w tym BMW, swietna sprawa zreszta jak i caly motor jazda tym to prawdziwa przyjemnosc, do tej ilosci plastiku jeszcze nie doroslem ale pewnie za rok moze dwa nastepne moto to bedzie ten konkretny model.

 

Obejrzalem mozliwosci tego wyswietlacza, tez fajny

 

 

​Jednak z tego co widzialem na filmiku, to jest wyswietlacz do multimediow tylko i nie ma funkcji predkosciomierza oraz obrotosciomierza.

 

Blizej wyswietlaczowi z KTMa do tego z BMW anizeli temu z Yamahy.

 

​KTM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem takze zdania ze co za duzo elektroniki to nie dobrze. Pare dni temu zamowilem nowego gs1200 Rallye omijajac wszelkie elektroniczne dodatki. Jezdzilem takze wersja adventure z TFT czy jak to.sie zwie i mialem dosc, wyglada to jakby przyczepili samsunga galaxy. Nie moja bajka ale ja to chyba stary juz jestem ;)

 

Sent from my E5823 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem takze zdania ze co za duzo elektroniki to nie dobrze. Pare dni temu zamowilem nowego gs1200 Rallye omijajac wszelkie elektroniczne dodatki. Jezdzilem takze wersja adventure z TFT czy jak to.sie zwie i mialem dosc, wyglada to jakby przyczepili samsunga galaxy. Nie moja bajka ale ja to chyba stary juz jestem ;)

 

Sent from my E5823 using Tapatalk

 

O takie wypowiedzi mi chodzilo :) Zdaje sobie sprawe, ze nie wszystkim pasuje nadmiar elektronicznych gadzetow. Ja w wiekszosci je lubie :)

Sylwester zycze by GS sluzyl ci dobrze.

 

Zapytalem okolo 10 moich kolegow z pracy, jaki predkosciomierz jest wedlug nich bardziej czytelny, analogowy czy cyfrowy? Wszyscy zgodnie odpowiadali, ze cyfrowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

O takie wypowiedzi mi chodzilo :) Zdaje sobie sprawe, ze nie wszystkim pasuje nadmiar elektronicznych gadzetow. Ja w wiekszosci je lubie :)

Sylwester zycze by GS sluzyl ci dobrze.

 

Zapytalem okolo 10 moich kolegow z pracy, jaki predkosciomierz jest wedlug nich bardziej czytelny, analogowy czy cyfrowy? Wszyscy zgodnie odpowiadali, ze cyfrowy.

Dzieki mam nadzieje ze bedzie dlugo i bezawaryjnie. Motocykle niestety sa teraz faszerowane coraz to wieksza iloscia elektroniki. Coraz bardziej uzytkownik jednosladu jest odsowany od jego kontroli poprzez rozmaite systemy. Wszystkie systemy jak traction control, przelaczanie miedzy warunkami jazdy w deszczu a na sucho. Niestety poprzez takie dodatki poziom doswiadczenie motocyklistow bedzie coraz nizszy bo bedziemy polegac nie na sobie tylko elektronice, dlatego fun bedzie takze mniejszy. No ale rozumiem, takie czasy :) Dlatego tez warto sobie zatrzymac w garazu kilka prawdziwych, pozbawionych bajerow motocykli, aby od czasu do czasu sprawdzic swoje mozliwosci i umiejetnosci calkowitej kontroli. Pozdr!

 

Sent from my E5823 using Tapatalk

Edytowane przez Sylwester
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwester ale to jest właśnie postęp na który chcąc nie chcąc jesteśmy skazani.

Występuje on w każdej dziedzinie naszego życia, które zazwyczaj nam ułatwia i przyczynia się min. do zwiększenia naszego bezpieczeństwa.

 

Ja choć potrafię jeździć bez „dodatków” bardzo sobię cenię, to że motocykl posiada ABS czy kontrolę trakcji, ponieważ gdy moje umiejętności zawiodą to wspomoże mnie elektronika. Poza tym wcale be czuje się przez to pozbawiony kontroli nad sprzętem. Dodatkowo zazwyczaj te systemy można zdezaktywować.

 

Natomiast młodzi, którzy będą jeździli współczesnymi sprzętami, nie będą musieli zawracać sobie głowy np. techniką hamowania pulsacyjnego bo za nich zrobi to zawsze ABS, najczęściej o wiele lepiej i bezpieczniej.

 

Ale to tylko moje zdanie, Ty możesz mieć odmienne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo zrezygnują z tego jak zacznie sie wieszać i bez update’u co kilka dni ani rusz ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Niby dlaczego ma sie wieszac? W autach podobne wyswietlacze dzialaja juz od jakiegos czasu i sie sprawdzaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz, no mam do czynienia z autami naszpikowanymi elektroniką ....... no nic dobrego:)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja też mam samochód naszpikowany elektroniką, odpukać nic się z nią nie dzieje :) Poza tym, teraz prawie każdy samochód i motocykl ma jej wysadzonej sporo.

Jak komuś to przeszkadza, to zawsze może kupić klasyka w dobrym stanie, tam nie ujży elektroniki i z pewnością będzie mu się jeździło lepiej takim samochodem czy też motocyklem. Mamy wolność wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postęp jest nieunikniony, nawet w motocyklach :) . Dla konserwatywnych powstaną pewnie panele w kształcie zegarów .

Skilos dobrze gada dac mu wodki :), eetam pieprzyc konserwatyzm ma byc milo gladko i wygodnie.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...