Skocz do zawartości

BMW TFT DISPLAY


Rekomendowane odpowiedzi

Janusz, masz rację, teraz każdy samochód ma elektronikę, ale droższe modele maja troszkę więcej niż zwykłe i dlatego moje porównanie do Motocykli. Czasami to jest przerost formy nad treścią i moje zdanie jest takie że cała taka konsola w Motocyklu to letka przesada. Jednym się podoba a mnie nie.

 

To tak jak miałem z RSem swoim w zeszłą zimę, schodzę do garażu wkładam kartę, wciskam guzik i nic ....... kilka kontrolek sie pali, kierownica zablokowana i tyle. Skończyło się na lawecie, padł jakiś moduł od uruchamiania auta ...... elektronika oczywiście. Zwykły kluczyk i stacyjka i by nie było problemu ..... a auto ledwie 20 tysi przejechane ..... na gwarancji wymienili, gdyby nie gwarancja to ponad 1000 zł w plecy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie od dziś wiemy, że we francuskich autach elektronika jest najbardziej zawodna :) Jednak taka karta typu „hands free” na codzień ułatwia życie i daje więcej komfortu w użytkowaniu auta.

Ja mam kluczyk działający na takiej samej zasadzie i jeszcze mnie nie zawiódł, a mój samochód ma już ponad 150 000 km przejechane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2012, poprzednio miałem 2009 też bez problemów z elektroniką. Nie zmienia to faktu, że we francuskich autach elektronika płata więcej figli :) Jak miałem Peugeot, w którym był elektroniczny miernik oleju, to zawsze gdy było wilgotno tylko pokazywał brak oleju :) Wystarczyło odpalić samochód poczekać aż się zagrzeje i problem po odparowaniu wilgoci znikał. Przez pierwszych kilka razy, mocno wystraszony, sprawdzałem poziom oleju bagnetem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dużo figli, i to coraz więcej, płata w BMW, AUDI i PORSCHE ........ o MERCEDESIE nie wspominam nawet :D

 

Ludzie serwisujący te Marki mówią jedno, gdyby mnie bajerów i elektroniki było by wszystko ok :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak się nie da, gdy się chce mieć samochody/motocykle coraz bardziej ekonomiczne, mocniejsze, komfortowe i bezpieczniejsze. Tak jest ze wszystkim w życiu. Zamiast używać awaryjnych komputerów możemy cofnąć się do czasów drewnianych liczydeł oraz długopisów i zeszytów, one były mniej awaryjne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...