Skocz do zawartości

Sachs XTC zębatka rozrusznika ułamany żabek (odbudowanie klejem)


kryhol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem z zębatką rozrusznika, a dokładnie chodzi o to że mam wyłamany żabek na metalowej zębatce.

Odpalać można tylko trzeba czasami na biegu przestawić pozycje zębatki.

Wrzucam pomocnicze zdjęcie jak to mniej więcej wygląda i teraz pytanie próbować odbudować jakimś klejem typu poxipol, plastelina stalowa, itd?

Jak myślicie na jaki klej jest największa szansa w tym wypadku?

post-85979-0-03509400-1503571644_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się tego obawiałem, ale mam jeszcze jeden pomysł polutować chociaż to może być bardzo trudny zabieg żeby takie coś urzeźbić, mam prawie całe życie za sobą spędzone z lutownicą i podejrzewam ze jest to do ogarnięcia tylko podejrzewam że tego obciążenia to również nie wytrzyma (cyna będzie się wycierać lub pęknie). A jeśli chodzi o wymianę to problem z tymi zębatkami żeby ją dostać. Mógłbym to spróbować urzeźbić z cyny z dodatkiem miedzi, nic mi nie pozostaje jak spróbować, a jeśli się nie uda, będę sobie radził tak jak sobie radziłem z tym do tej pory.

Edytowane przez kryhol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się tego obawiałem, ale mam jeszcze jeden pomysł polutować chociaż to może być bardzo trudny zabieg żeby takie coś urzeźbić, mam prawie całe życie za sobą spędzone z lutownicą i podejrzewam ze jest to do ogarnięcia tylko podejrzewam że tego obciążenia to również nie wytrzyma (cyna będzie się wycierać lub pęknie). A jeśli chodzi o wymianę to problem z tymi zębatkami żeby ją dostać. Mógłbym to spróbować urzeźbić z cyny z dodatkiem miedzi, nic mi nie pozostaje jak spróbować, a jeśli się nie uda, będę sobie radził tak jak sobie radziłem z tym do tej pory.

 

 

Polutować ??? Stal ?? :laugh: :banghead:

Jeśli zębatka ulegnie takiemu uszkodzeniu to się ją wymienia.

Nikt się nie bawi w takie druciarstwo,zwłaszcza ,że taki używany element kosztuje kilkanaście złotych....

Szukaj osoby,która sprzedaje taki motocykl na części

Edytowane przez SamotnyWilk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się tego obawiałem, ale mam jeszcze jeden pomysł polutować chociaż to może być bardzo trudny zabieg żeby takie coś urzeźbić, mam prawie całe życie za sobą spędzone z lutownicą i podejrzewam ze jest to do ogarnięcia tylko podejrzewam że tego obciążenia to również nie wytrzyma (cyna będzie się wycierać lub pęknie). A jeśli chodzi o wymianę to problem z tymi zębatkami żeby ją dostać. Mógłbym to spróbować urzeźbić z cyny z dodatkiem miedzi, nic mi nie pozostaje jak spróbować, a jeśli się nie uda, będę sobie radził tak jak sobie radziłem z tym do tej pory.

Wolne żarty z cyną i lutowaniem.

Chcesz się pieprzyć to naspawaj i pilnik w dłoń...i to zakładam, że ten ząb wyleci wcześniej lub później.

Szukaj używki i tyle.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj srednicę tego koła i liczbę zebów, może coś uda się dobrać podtoczyć wprasować i będzie jak nówka.

 

 

http://www.ebay.pl/itm/SACHS-XTC-125-2-Takter-Anlasser-Zwischenrad-Zahnrad-Halter-Freilauf-40-/252031561529?hash=item3aae406f39:g:3wgAAOSwstxU1jE2




prosze....... jak chcesz mi wyslac flaszke to adres dam Ci na pw

Edytowane przez rybson13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeźba w gównie, albo "półśrodki gwarantują ćwierćrezultaty". "Wysil się" i znajdź inną zębatkę.

Edytowane przez Buber

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...