Skocz do zawartości

Dziemian
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie słuchaj tych bzdur co tu niektórzy piszą i miej nadzieje że karata wróci. Większość z nas ze starszego pokolenia wychowała się na Komarach, Jawach. WSKach i podobnych sprzętach gdzie dla dzieciaka było to przetarcie do prawdziwego motocyklizmu. Grzebało się przy małych silniczkach, ramach, kołach i to było nauką która procentowała na przyszłość. Zrobiłeś karte motorowerową i jeździłeś legalnie a teraz co ? Dzieciaka nie stać na AM bo niby skąd ma wziąć 1200 zł (koszt podobny do kat. A,A1) a rzadko kiedy rodzice dadzą na taki luksus. Ośrodki nie kupują motorowerów czy skuterów bo nie mają chętnych na tę kategorie. Zrobiono dzieciakom wielką krzywdę bo nikt nie kupi motoroweru, nie będzie przy nim grzebał, nie będzie się uczył w tym kierunku jak nie będzie mógł na nim legalnie jeździć. Czasy gdzie po polach się jeździło bez uprawnień i bez konsekwencji odeszły w niepamięć. Ale ktoś ruszył głową i jest nadzieja :

http://www.jednoslad.pl/prawo-jazdy-am-2017-czy-karta-motorowerowa-wroci-do-szkol/

 

https://www.scigacz.pl/Powrot,karty,motorowerowej,Propozycje,zmian,25838.html

 

​Wiesz,

 

jak czytam w tych artykulach o tym, ze na Karte motorowerowa czy PJ kat. AM trzeba miec upürawnienia to cycki mi opadaja.

 

Jako szkolacy kat. A mam wszystkie uprawnienia jakie sa potrzebne do szkolenia wszystkich kategori jednosladow. Widac w PL na kazda Kategorie trzeba robic kurs na kazde uprawnienia z osobna.

 

Z jednej strony zrobiono krzywde a z drugiej uratowano tysiace zyc mlodych ludzi.

 

Do szkolenia jazdy na drogach publicznych potrzeba troche wiecej wiedzy niz posiadanie PJ ktore zrobilo sie 20 i wiecej lat temu. Gdy widze tych wszystkich motoroiwarzystow na drogach, jak jezdza i co odpier dalaja, to mi sie maczeta w kieszeni otwiera,

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie przeczytałeś tego co zacytowałeś ;). Edytowane przez Wertyder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony zrobiono krzywde a z drugiej uratowano tysiace zyc mlodych ludzi.

 

a tym się akurat nie zgodzę: patrząc po ulicach, salach sądowych i odpowiedziach w tym wątku, jest tu kraj gdzie uciążliwy wymóg zostanie raczej zignorowany, mimo konsekwencji, niż poprawi np. poziom wyszkolenia. tym bardziej, że nie żartujmy sobie - poza paroma szkołami prowadzonymi przez pasjonatów, reszta szkoli przy pomocy najniższej ceny za sam podpis na dopuszczeniu do egzaminu

to samo z resztą widać po statystykach: ilość egzaminów na pj am spadła do ułamka liczby wydawanych poprzednio km

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Totalną zaporą systemu szkolenia jest eliminowanie potencjalnych kandydatów od młodszych lat w przypadku eliminacji karty motorowerowej kosztem prawka AM. Dla niektórych młodych obecnie lepiej jest poczekać na te 16 lat i zrobić A1 niż babrać się z biurokracją, kasą której większość nie ma i debilizmem z AM. Czas w tym wieku inaczej płynie, inne są oczekiwania i momentalnie świat się zmienia do góry nogamiz każdym niepowodzeniem a marzenia o pierwszym jednośladzie dzięki tym przepisom pęka jak bańka mydlana i zostają gry komputerowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tym się akurat nie zgodzę: patrząc po ulicach, salach sądowych i odpowiedziach w tym wątku, jest tu kraj gdzie uciążliwy wymóg zostanie raczej zignorowany, mimo konsekwencji, niż poprawi np. poziom wyszkolenia. tym bardziej, że nie żartujmy sobie - poza paroma szkołami prowadzonymi przez pasjonatów, reszta szkoli przy pomocy najniższej ceny za sam podpis na dopuszczeniu do egzaminu

to samo z resztą widać po statystykach: ilość egzatominów na pj am spadła do ułamka liczby wydawanych poprzednio km

jsz

Jeszua

 

nawet przyznam Ci racje, co Prawda nie w 100 % ale przynam.

 

U nas AM kosztuje 400,- € a A1 to koszt miedzy 800 - 1200,- € Tyle, ze u nas rodzice Maja zupelnie inna swiadomosc.

 

Nie po to przez 14 czy 16 lat chodowali aby poniej wrzucic do piachu.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekaw jestem swoją drogą, o jakiej dyrektywie mowa. poważnie. bo mnóstwo głupich decyzji krajowych pierdzistołków zrzuca się na złą unię, a fakty mówią coś zupełnie innego. więc: jaka to konkretnie dyrektywa i jakie jest brzmienie zapisu, który narzuca obowiązek zlikwidowania km?

jsz

Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady nr 2006/126/WE - o ile nic nie pokręciłem. Czy narzuca nie wiem ale dostosowali przepisy na jej bazie.

Oczywiście było to klasyczne wylanie dziecka z kąpielą, bo nałożyli to na najbardziej restrykcyjny system nadawania uprawnień w UE i wyszło to co mamy :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy mieli zajefajny a co wazniejszy System kategori jednosladow. Co Prawda mozna by dyskutowac o granicy wieku kategori AM czy MOFA Prüfbescheinigung ale to juz inna bajka.

 

Unia spier dolila wszystko, co gorsza Pier doli dalej i nie konczy sie na kategoriach czy szkoleniu PJ.

 

Obecna reforma rzucila na kolana caly System szkolenia kandydatow na nauczycieli jazdy, obecnie mozna rozpoczac szkolenie z jedna kategoria PJ a do niedawna 3 byly absolutna podstawa.

 

Nie idzie ku dobremu !

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady nr 2006/126/WE - o ile nic nie pokręciłem. Czy narzuca nie wiem ale dostosowali przepisy na jej bazie.

 

przeczytałem, nie ma tam nic z tego, co stanowi problem w przypadku naszego krajowego pj am. w problemy niemieckich szkoleniowców się nie zagłębiałem. ab ovo: określono, że uprawnienia na motorower mają się nazywać kategorią pj am, ale np. dopuszcza ograniczenie egzaminu tylko do teoretycznego dla tej kategorii. mało tego, jak czytam wyraźnie - warunkiem uzyskania uprawnień jest zdanie egzaminu, a w kolejnych pkt. zapisy mówią o opcjonalnych kursach - nawet nie obowiązkowych!

 

czyli jak zwykle: krajowi decydenci postanowili być bardziej papiescy od papieża, zrobili gniota wychodząc biegusiem i bez sensu przed szereg, problemy zwala się widłami na "złą unię", a... a o tych, co bezkrytycznie wierzą we wciskaną ciemnotę i powtarzają przez grzeczność nic nie powiem :P

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unia też wcale nie wymaga żeby egzaminy na prawko były tak restrykcyjne jak u nas, a nie raz i nie dwa słyszałem że to wymogi unijne.

To tak samo jak któryś mędrek politykier mówił, że to że u nas są jedne z najdroższych autostrad i idiotyczny system poboru opłat to też wymóg Unii.

 

Ot taka nasza własna inicjatywa - spie**olić i obwiniać innych :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sie zapytam,

 

Dlaczego wydaje Ci sie, ze w PL sa najbardziej wymagajace / restrykcyjny egzaminy w EU ? ? ?

 

W porownaniu z Niemcami to jest pikus. Problem lezy jak juz pisalem w wyszkoleniu kadry szkolacej i czesciowo z przepisow PoRD ktore sa z doopy rodem

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sie zapytam,Dlaczego wydaje Ci sie, ze w PL sa najbardziej wymagajace / restrykcyjny egzaminy w EU ? ? ?W porownaniu z Niemcami to jest pikus. Problem lezy jak juz pisalem w wyszkoleniu kadry szkolacej i czesciowo z przepisow PoRD ktore sa z doopy rodem :crossy:

Nic mi się nie wydaje. W porównaniu z PL egzamin w Niemczech to pikuś ;).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...