Skocz do zawartości

Czyszczenie baku


Dżawa50
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja w jawce mialem cały bak z jakimś szlamem, jeszcze zardzewialy

ale skutecznie go wyczyściłem rozpuszczalnikiem i garścią kamieni (takie małe marmurki, do czegoś tam ale nie jakiś zwykły żwir czy inny syf)

wrzuciłem tam tak z 0,5 kg tych kamyczków i troszke rozpuszczalnika

pół godziny zabawy taką grzechotką i bak był czysty

edit--> albo mam jeszcze lepszy pomysł, zamiast rozpuszczalinka wlej trochę (lepiej mniej, bo metoda nie przetestowana ;) ) fosolu-mozna kupić za kilka złotych w sklepie chemicznym (hmm są takie? :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup śrubek 1 kg wsyp zalej litre wachy i potrzep pare razy i powylewej wache aż do skutku .Lub wode z weża lac lac i jeszcze raz lac potem konkretnie przepłukac benzynką.A nastepnie kup sobie taki mały filterek wsuwany w rurke idaca od baku do gaźnika .

 

 

(metody śrubek' date=' gwoździ, odpadają..).. [/quote']
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpadają z kilku powodów...

po pierwsze i najważniejsze.. Nie chce mi sie z tym pie**ol*ć

po 2. robię to w mieście.. a wiecie co by pomyśleli o chłopie co chodzi przed blokiem i trzebie bakiem ;)

po 3. Po co mam to robić w sposób starodawny skoro moge (chyba) dać jakiegoś kreta, i będzie po problemie..

(bols2, nie wiem jak ty, ale ja nie s*am kasą, i nie będę lał benzyny tylko po to żeby zaraz ją wylać..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiesz, jak ci sie nie chce to moze zostaw ten bak i kup sobie nowy co?

a nie trzeba tam lac benzyny tylko cos "benzyno-podobnego"

typu rozpuszczalnik, nafta, nie jest to drogie mysle ze 2-3 zł za butelke

aha jak się wstydzisz wychodzic przed blok to zrób to w piwnicy,

albo ew. w domu, na balkonie, jest dużo możliwości

my ci podajemy pewny sposób, bo wiesz, kret to jest jednak 98% wodorotlenku sodu

a to jest dość żrące. nie wiem z jakiego metalu jest bak, ale aluminium ci przeżre na pewno

twój wybór czy chcesz poświęcić pół godziny dla motorka cz nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpadają z kilku powodów...

po pierwsze i najważniejsze.. Nie chce mi sie z tym pier**l*ć

po 2. robię to w mieście.. a wiecie co by pomyśleli o chłopie co chodzi przed blokiem i trzebie bakiem

po 3. Po co mam to robić w sposób starodawny skoro moge (chyba) dać jakiegoś kreta, i będzie po problemie..

(bols2, nie wiem jak ty, ale ja nie s*am kasą, i nie będę lał benzyny tylko po to żeby zaraz ją wylać..)

 

Ja w swoim własnie tak zrobiłem benzynke poem jeszcze wykorzystałem a rozpuszczalnika nie wykorzystasz chyba ;) Po prostu poczekałem aż sie odstoi i syfu z dna nie lałem .Zrobiłem to w bloku w piwnicy.I nie zapomnij potem o filterku bo do końca wątpie zebys to wyczyscił jakies syfy zawsze w śladowych ilosciach zostaja .

 

Pozdraiwa Bols

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kret nic nie da. Wodorotlenek sodu nie rozpuści takich osadów. Już prędzej Fosol, ale jego tez nie polecam, bo to na kwasie siarkowym (czy fosforowym) - w każdym razie prymitywne. tak jak radza koledzy - środki organiczne (rozpuszczalniki) będa tu korzystniejsze.

Nie ma co płakać nad rozlanym szambem. Wsiąknie i smród minie [michoa]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w jawce wzypałem żwiru drobnego bardzo ostro trząsłem w piwnicy ze 3min. Wysypałem, a następnie przepłukałem robą ze 3 razy. Potem na rureczki kranika zrobiłem z bardzo drobnej siateczki (najlepiej z jakiegoś sitka) takie osłonki miało to służyć jako filtr dodatkowy. Następnie na wężyk prowadzący od kranika do gaźnika kupiłem filtr samochodowy i założyłem. Nie mam najmniejszego problemu z bakiem. Żwir masz przed garażami na deptakach itd. Rope możesz kupić po 3 zł literek a 3zł za bak to chyba nie jest dużo. I w bokach masz piwnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...