Skocz do zawartości

miedziane podkładki


540zhg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :) chce kupić jutro zwykłe miedziane podkładki żeby użyć do montażu przewodów hamulcowych , znajomy polecił mi rozhartować nad ogniem te podkładki , zrobić tak czy lepiej nie ?

Edytowane przez 540zhg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zahartujesz, rozgrzać i zostawić do ostygnięcia. Podkładki kupisz w hydraulicznym sklepie a ja je kupuje w agro centrali bo wybór podkładek i oringów w moim mieście mają nie do przebicia.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co w ogóle to się robi ? ja nigdy tak nie robię jak kupię nowe więc pytam

 

jak zrobisz w ogniu potem do wody to masz hartowanie bez odpuszczenia , jak najpierw ogień potem woda a potem ogień ale nie do czerwoności ( mówię o stali ) i stygnie naturalnie ( bez wody conajwyżej wiatrak chłodzi ) to hartowanie z odpuszczeniem

 

hartowanie z odpuszczeniem to w robocie robimy do np wieloklinów współpracujących z narzędziami pneumatycznymi , ale po co to robić do podkładek to nie wiem :D

 

hartowanie bez odpuszczania sprawia że coś jest bardzo twarde ale i kruche ......

Edytowane przez michoa

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym zahartowaniem miedzi, to chyba nie tak do końca. Zawsze wrzucam do wody i z reguły podkładki stają się tak miękkie, że można je dwoma palcami giąć. Bywa, że podkładki są z takiego stopu, że taka obróbka nic nie daje. Hartowanie to dość skomplikowany proces i w zależności od składu danego stopu należy dopasować czasy nagrzewania i chłodzenia do pożądanych rezultatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co w ogóle to się robi ? ja nigdy tak nie robię jak kupię nowe więc pytam

 

jak zrobisz w ogniu potem do wody to masz hartowanie bez odpuszczenia , jak najpierw ogień potem woda a potem ogień ale nie do czerwoności ( mówię o stali ) i stygnie naturalnie ( bez wody conajwyżej wiatrak chłodzi ) to hartowanie z odpuszczeniem

 

hartowanie z odpuszczeniem to w robocie robimy do np wieloklinów współpracujących z narzędziami pneumatycznymi , ale po co to robić do podkładek to nie wiem :D

 

hartowanie bez odpuszczania sprawia że coś jest bardzo twarde ale i kruche ......

Michale- mylisz materiały. Miedź jest bardziej miękka i lepiej się "układa" między łączonymi częściami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrzeję do czerwoności i pozostawię do ostygnięcia :) , tylko czy nie będą za miękkie fazer musi mieć przykręcone przewody na 30 nt czy podkładki mogą być obojętnie jakie miedziane odpowiedniej wielkości czy jest jakiś specjalny typ.

Edytowane przez 540zhg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będą za miękkie. Średnicę zewnętrzną i wewnętrzną dobierasz do końcówek przewodów- tylko na zewnątrz nie za ciasne/luźne - bo jak się dokręci to się "rozejdą" z wymiarem i w razie wymiany możesz ich nie wyciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...