Skocz do zawartości

Buda z plexiglasu dla motocykla :)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wiem jak to brzmi w tytule ale wpadłem na pewien pomysł.Od początku:

Przechowuję motocykl na parkingu strzeżonym,motocykl przykryty pokrowcem przeciwdeszczowym ale przy ulewach za bardzo się to rozwiązanie nie sprawdza,wilgoć i tak dostaje się do środka i moto jest całe mokre.Zalewa mi elektrykę,dochodzi do zwarcia i moto gaśnie,dławi się do puki nie wyschnie.Na necie widziałem różne garaże dla motocykli które zaczynają się od 1200zł a kończą na ponad 5000zł.Nie chcę stawiać facetowi na parkingu garażu za moje pieniądze poza tym jest to drogie rozwiązanie więc pomyślałem by zrobić coś na kształt zadaszenia/domku/tunelu/budy jak dla psa z plexiglasu odpowiadającej wymiarom motocykla.Materiał jest lekki,bez trudu będzie można zadaszyć motocykl.Problem cyrkulacji powietrza wewnątrz można rozwiązać poprzez zainstalowanie tylko dachu i dwóch bocznych (długość motocykla) ścian.Całość przypomina coś na kształt tunelu z wjazdem i wyjazdem tylko wysokość zgodna z wysokością motocykla.Pytanie do Was,co myślicie o takim w miarę łatwym w realizacji i tanim rozwiązaniu przeciw deszczu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwiej jest wynająć garaż na parę motongów.

Koszt współdzielony, jest gdzie pogrzebać, moto zimuje w niezłych warunkach.

A ten plexiglas to taki wolnostojący?

Już widzę te fury otłuczone przy pierwszym poważniejszym pierdolnięciu wiatru...

:biggrin:

pis(s) off🦆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwiej jest wynająć garaż na parę motongów.

Koszt współdzielony, jest gdzie pogrzebać, moto zimuje w niezłych warunkach.

A ten plexiglas to taki wolnostojący?

Już widzę te fury otłuczone przy pierwszym poważniejszym pierdolnięciu wiatru...

:biggrin:

Fakt...o tym że to odleci nie pomyślałem.U mnie wołają za garaż od 300zł/miesiąc.Kilku motocyklistów też korzysta z tego parkingu.Zaproponuję im wspólne wynajmowanie garażu jak na nich trafię.Dzięki za info bracie.Szerokości!

Edytowane przez Mayday30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wiem jak to brzmi w tytule ale wpadłem na pewien pomysł.Od początku:

Przechowuję motocykl na parkingu strzeżonym,motocykl przykryty pokrowcem przeciwdeszczowym ale przy ulewach za bardzo się to rozwiązanie nie sprawdza,wilgoć i tak dostaje się do środka i moto jest całe mokre.Zalewa mi elektrykę,dochodzi do zwarcia i moto gaśnie,dławi się do puki nie wyschnie.Na necie widziałem różne garaże dla motocykli które zaczynają się od 1200zł a kończą na ponad 5000zł.Nie chcę stawiać facetowi na parkingu garażu za moje pieniądze poza tym jest to drogie rozwiązanie więc pomyślałem by zrobić coś na kształt zadaszenia/domku/tunelu/budy jak dla psa z plexiglasu odpowiadającej wymiarom motocykla.Materiał jest lekki,bez trudu będzie można zadaszyć motocykl.Problem cyrkulacji powietrza wewnątrz można rozwiązać poprzez zainstalowanie tylko dachu i dwóch bocznych (długość motocykla) ścian.Całość przypomina coś na kształt tunelu z wjazdem i wyjazdem tylko wysokość zgodna z wysokością motocykla.Pytanie do Was,co myślicie o takim w miarę łatwym w realizacji i tanim rozwiązaniu przeciw deszczu?

 

Chyba nie do końca masz świadomość ile kosztuje plexi? Moim zdaniem kompletnie nieopłacalny pomysł. Lepiej wynająć w kilka osób garaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...