Skocz do zawartości

Gsxr SRAD 1999 Nieszczęsny napinacz


SintexRF
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , otóż usłyszałem dziwne stuki z okolicy rozrządu przy odpaleniu i zimnym silniku , zanikają po zagrzaniu , lecz schodząc z obrotów w czasie jazdy jest taki metaliczny dźwięk który pojawił się nagle z nikąd .Naczytałem sporo tematów że srady miały przypadłość uszkodzonych napinaczy / slizgaczy łańcucha. Więc zdemontowałem własny i powiem że ma luz na końcówce i na boki się rusza cały ten wysuwający się element , jednakże nie zacina sie ani nie cofa więc chyba ok ?

I tu właśnie pytanie bo nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi : Jak stwierdzić że napinacz jest uszkodzony ?Przebieg właśnie mignął 32 000 jeśli wierzyć niemcom. Teraz dopiero mam czas się tym zająć bo wcześniej nawet nie miałem kiedy ruszyć moto :(

Pozdrawiam wszystkich

Edytowane przez SintexRF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień z łańcuchem, łańcuch jest tańszy niż napinacz. Nie sprawdzisz czy napinacz jest OK cofa się od wibracji.

Mógłbym ci jeszcze zasugerować zmianę napinacza na APE manualny lub klon z allegro twój wybór.

Tu ma gość ewidentnie uszkodzony napinacz, twój pewnie jest taki sam, są jeszcze zapadkowe ale częściej w Kawach.

Moto Psycho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pit widziałem ten filmik więc luz ma taki jak na filmiku i na tym trzpieniu też ma luz . Jak mam go w rekach cisnę z całej siły to trzyma . Zamówiłem napinacz niecałe 2 tygodnie temu a po tygodniu od zamówienia panowie z Suzuku Poznań po telefonie stwierdzili że nie mają zamówienia , komedia po prostu :D

Ma być ponoć na dniach to je porównam . Rozebrałem cały i jest tam taka żmijka i popycha ją sprężyna , na moje nie fachowe oko jest ok .

Samotny Wilk też myślałem nad manualnym jednak wezmę bezobsługowy , czasem się jeszcze okaże że łańcuch bedzie do wymiany :D



No wiec komedii ciąg dalszy , dziś się dowiedziałem że napinacz płynie z Japonii , nie wiadomo kiedy będzie , kupiłem na ebayu niemieckim nowy za 120 euro i dostałem nawet datę dostawy , drogo co zrobić ... data mnie dusi bo za tydzień zlot w Łagowie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było zamówić manualny APE za 72$ z przesyłką i miałbyś z głowy. Sam taki mam w innym moto i wolę raz na jakiś czas go wyregulować niż ryzykować, że padnie. A oryginały za ponad 500 zł padają niektórym po 10 kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napinacz jest już zamontowany . Po odpaleniu silnik miał inny odgłos niż zwykle . Ciszej chodził od rozrzadu . Po przejechaniu na lajcie kilku kilometrów objawy wróciły jakby łańcuszek . Później ostro dałem w palnik przejechałem kilkanaście kilometrów i hałas ustal całkowicie . Mam nadzieję że jeszcze trochę na nim pojeżdze. Różnica była kolosalna, zero luzu na tej końcówce i trzpieniu. Pozdrawiam wszystkich serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze czy łańcuch nie jest wyciągnięty. Możliwe że twoj stary napinacz ucierpiał właśnie na skutek zbyt dużego luzu na łańcuchu i co za tym idzie musiał bardziej wsunąć trzpień a to z kolei spowodowało ze duzo wieksze siły jakie na niego działaly spowodowały luz który zaobserwowałeś na starym napinaczu. W takim przypadku twój nowy napinacz może wkrótce wyglądać jak ten stary. Dodatkowo bedziesz miał problemy z lekko rozjechanymi fazami rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Hehe tak sie zająłem że dopiero teraz miałem czas na grzebanie samemu .. więc tak , cały czas klepie jak klepało . Wymieniony rozrząd kompletny wraz z napinaczem również nowym . Stary łańcuszek mało że był nierownomiernie rozciągnięty to jeszcze miał wżery na całej długości . Krzywki w stanie idealnym . Luz na plytkach skontrolowany jest ok. Czy może ktoś miał by jakiś pomysł ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...