Skocz do zawartości

MT 07 problem ze skrzynią (chyba) oraz mocne wibracje


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,
nie wiem czy jedno i drugie jest powiązane ale zacznijmy od tego że to moje pierwsze moto, nie miałem nigdy wcześniej porównania do żadnego innego. Miałem wrażenie że z motocyklem jest coś nie tak i umówiłem się ze znajomym żeby to sprawdzić (ma taki sam model i rocznik motocykla a mianowicie MT 07 2015). Zamieniliśmy się i to co chciałem sprawdzić to nienaturalne wibracje. Oczywiście jego motocykl chodził super, nie było uciążliwych wibracji ani nic a jeśli porównać to z moim to można się zacząć martwić o fakt że motocykl się niedługo sam rozkręci. Pomijając już te wibracje.. nic mi nie przychodzi do głowy czemu mogą występować (zaczęło się nagle, po prostu wjechałem na autostradę i wibracje nie do zniesienia a raz mi (chyba od tego) prawa dłoń zdrętwiała) ale zauważyłem też że w jego motorze biegi wchodzą niesamowicie płynnie. Zawsze się wkurzałem bo staram się nauczyć zmieniać te biegi i non stop albo mi coś czasem stuknie albo bieg wejdzie ciężej albo należycie bez problemów i gładko i myślałem że może tak ma być albo ja nadal nie umiem biegów zmieniać lecz u niego miałem wrażenie że motocykl sam je zmienia :| po raz pierwszy biegi mi wchodziły tak płynnie że myślałem iż wcale biegu nie zmieniłem albo luz wbiłem, prawie nie czułem że wchodzą a stuku ani jednego. On za to przyznał że ciężej mu było u mnie biegi zmieniać. Ma ktoś pomysł co może być przyczyną wibracji albo tej według mnie gorszej zmiany biegów? Może to być ze sobą powiązane? Mój motocykl pochodzi z Szwajcarii i nie wątpię w to że miał jakąś przygodę (chociażby siedzenie pasażera nie pochodzi z tego motocykla bo było dokupywane tak samo jak dźwignia zmiany biegów bo były oznaczone) ale i ja sam miałem szlifa w wyniku którego zarysowałem lewy dekiel, połamała się czarna owiewka lewa oraz wymieniana była kierownica z uchwytami pod nią. Motocykl ma przejechane niecałe 4,5 tyś km a kupiłem go jak miał 2,2 tyś i chodził dobrze bez wibracji ani nic a skrzynia chyba chodziła tak samo wtedy jak i teraz ale nie pamiętam tak na 100%.

PS. Czasem z wyświetlacza bieg znika np. chciałem wbić z 5 na 6 bez sprzęgła ale za lekko kopnąłem dźwignię, bieg nie przeskoczył a wyświetlacz zgłupiał i nie pokazywał nic, dopiero po faktycznym wbiciu 6 zaczaił że jest na 6 biegu a i czasem działo się to na niższych biegach i raz przy zbijaniu pamiętam ale nie pamiętam na jaki bieg.

PS 2. Wibracje są na wyższych obrotach i w 100% przy wyższych prędkościach zaczynając od biegu trzeciego i 50km/h+. Do dwójki i wolnej jazdy jest całkiem spokojnie

Edytowane przez Pancake07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co to są przecinki?

Zaprowadź do mechanika bo nikt tu z fusów nie wróży a Grizzli przepił szklaną kulę.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co to są przecinki?

Zaprowadź do mechanika bo nikt tu z fusów nie wróży a Grizzli przepił szklaną kulę.

Skoro mowa o przecinkach to przed "a" powinieneś był go użyć. Tak mam problemy z interpunkcją ale staram się ich pozbyć. Mam w planie mechanika ale termin jest dopiero w przyszłym tygodniu dlatego miałem nadzieję że wcześniej dowiem się z czym mam albo możliwe, że mam do czynienia. Dokładniej nie potrafię tego opisać :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie powinienem.

Można książkę napisać o powodach wibracji i problemach z biegami więc tylko organoleptyczny kontakt ułatwi diagnozę.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch smarowałeś na bieżąco?

Co 800-1000km w tym przedziale zawsze staram się utrzymać bo w książce serwisowej pisali, że co około 800km. Niedługo znowu muszę przesmarować. Tak dodam, że teraz pojechałem zrobić rundkę i wibracje znikły same z siebie. To trochę dziwne i zagadkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch smaruje się nie co interwał, tylko gdy tego wymaga.

Dostępne środki smarne różnie spełniają swoją rolę, podobnie temperatura, deszcz czy piasek wpływają na odstępy między kolejnym smarowaniem.

Z doświadczenia 800 km to o 2x za rzadko...

 

Żużu77, Cieszyn, R12RT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch smaruje się nie co interwał, tylko gdy tego wymaga.

Dostępne środki smarne różnie spełniają swoją rolę, podobnie temperatura, deszcz czy piasek wpływają na odstępy między kolejnym smarowaniem.

Z doświadczenia 800 km to o 2x za rzadko...

 

Żużu77, Cieszyn, R12RT

No dobra dzięki, czas zmienić podejście do smarowania ;) ciekawe tylko co jeszcze z tymi wibracjami, nagle ustały z niewiadomych mi przyczyn i coś wątpię że nie wrócą :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co to są przecinki?

Zaprowadź do mechanika bo nikt tu z fusów nie wróży a Grizzli przepił szklaną kulę.

Nie przepił, nie przepił, tylko już się znalazła, choć mam wrażenie, że coś mnie w chu*a ostatnio robi.... :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przepił, nie przepił, tylko już się znalazła, choć mam wrażenie, że coś mnie w chu*a ostatnio robi.... :biggrin:

Bo to podróbka.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...