Skocz do zawartości

BMW R1100RT - koszt wymiany sprzęgła.


Rekomendowane odpowiedzi

tyle, ile jesteś skłonny zapłacić. różnice zapewne wynikają z a/ dostępności części dla mechanika, osoby zorientowane mogą znaleźć znacznie taniej niż oficjalne źródło, b/ umiejętności przeprowadzenia wymiany, niektórzy (jeden z moich byłych mechaników) potrafili do tego celu rozebrać pół motocykla

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle, ile jesteś skłonny zapłacić. różnice zapewne wynikają z a/ dostępności części dla mechanika, osoby zorientowane mogą znaleźć znacznie taniej niż oficjalne źródło, b/ umiejętności przeprowadzenia wymiany, niektórzy (jeden z moich byłych mechaników) potrafili do tego celu rozebrać pół motocykla

jsz

 

No inaczej tam tego nie zrobisz.

-------------------
Pozdro Herdi

Śrubkomistrz w serwisie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem taką operację w moim 1200. Po przyjacielsku kosztowało mnie to butelczynę Jacka D. Ale roboty jest dużo.

5 stówek to dobra cena.

Jak już będziecie w środku to powymieniać simmeringi pod sprzęgłem i z przodu skrzyni. Zweryfikować wałek sprzęgłowy i wysprzeglik.

 

Żużu77, Cieszyn, R12RT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500 to uczciwa kasa. Masa roboty, trzeba zwalić cały tył i skrzynię biegów.

 

moją rs-kę widziałem rozkręconą na sprzęgle, z połówką ramy i całym tyłem podniesionym jak na zawiasie w górę. dlatego pisałem o umiejętnościach serwisowych. ale znam się słabo na tym, to nie dyskutuję

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to nie umiejętności tylkodroga na skróty. Do wymiany filtra powietrza bak można zdjąć lub unieść - jak jest wygodniej? Ale ja nie dyskutuje,nie każdy robi jak chce byle zgodnie ze sztuką :)

-------------------
Pozdro Herdi

Śrubkomistrz w serwisie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...