Skocz do zawartości

co można zrobić mając cudzy dowód osobisty i prawo jazdy ?


Rekomendowane odpowiedzi

Co z nim jest nie tak w świetle przepisów?

 

formalnie nie jest dokumentem tożsamości

miałem taką zabawę na poczcie, jak nie miałem dowodu: przepisy pocztowe mówią tylko o dokumencie ze zdjęciem, podczas gdy większość innych - o dokumencie tożsamości. w potocznym pojmowaniu nie ma różnicy, w przepisach jest

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziggi, jakie czynności wykonasz i w którym banku posługując się tylko prawem jazdy?

Samym to niewiele, ale jako drugi dokument jest uznawane np do kredytu. Jeśli bank jest w posiadaniu skanów pj i dowodu a dowód przykładowo zgubię, to myślisz że z samym pj nic nie załatwię?

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, samym PJ nic nie zrobisz, a i większość banków odchodzi już od potrzeby legitymowania się drugim dokumentem w procesie kredytowym. PJ może być w niektórych bankach uznane jako dodatkowy dokument do potwierdzania tożsamości, ale właśnie: dodatkowy i to pod warunkiem, że zarejestrowało się PJ jako ten dokument do już posiadanej przez bank dokumentacji założonej w oparciu o DO, kartę stałego pobytu czy paszport. Czyli zgubienie samego prawa jazdy niczym nie grozi w kontekście wyłudzeń bankowych, a tego dotyczy przewodni temat wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko klod, czytałem wątek, odniosłem się wyłącznie do dywagacji na temat zgubienia PJ i ewentualnych konsekwencji. A o ile na DO teoretycznie da się wyłudzić przez internet jakaś chwilówkę, o tyle na PJ już nie. A jak ktoś udzieli, to już jego problem i to udzielający poniesie konsekwencje, nie posiadacz zgubionego PJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, samym PJ nic nie zrobisz, a i większość banków odchodzi już od potrzeby legitymowania się drugim dokumentem w procesie kredytowym. PJ może być w niektórych bankach uznane jako dodatkowy dokument do potwierdzania tożsamości, ale właśnie: dodatkowy i to pod warunkiem, że zarejestrowało się PJ jako ten dokument do już posiadanej przez bank dokumentacji założonej w oparciu o DO, kartę stałego pobytu czy paszport. Czyli zgubienie samego prawa jazdy niczym nie grozi w kontekście wyłudzeń bankowych, a tego dotyczy przewodni temat wątku.

Staszku, ja raz w banku pojawiłem się niechcący bez dowodu osobistego i wypłaciłem pieniądze mając tylko PJ. Zrobisz niewiele, ale nie jest tak że nic nie zrobisz.

Do kredytu praktycznie w każdym banku wystarczy oświadczenie, że drugiego dokumentu ze zdjęciem nie posiadasz. Bo i obowiązku takiego nie ma żeby posiadać.

Co do ryzyka że Michał będzie spłacał kredyt wyłudzony przez oszustów - pełna zgoda. Prawdopodobieństwo praktycznie zerowe.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypłaciłeś ze swojego, wcześniej już założonego konta. Nie napisałem, że nic się z PJ nie zrobi, przynajmniej ze swoim. Napisałem, że z samym PJ nic się nie zdziała w dziedzinie wyłudzenia w banku. Nieważne, bo chyba michoa i tak nie przejmuje się zaistniałą sytuacją, więc i my nie powinniśmy drążyć. :)

Edytowane przez Staszek_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nieważne, bo chyba michoa i tak nie przejmuje się zaistniałą sytuacją, więc i my nie powinniśmy drążyć. :)

 

nie no generalnie cały czas czytam a co mam pisać jak nie mam pojęcia :D ? to nie piwo

 

-pożyczki nie weźmie bo dowód nieważny

-nawet jakby chciał używając prawa jazdy wypłacić kasę z konto ( tymbardziej że zna pesel , datę urodzenia , adres itp ) to w chwili zagubienia dokumentów miałem na koncie 7.8 zł ( nie mogę zrobić debetu z tego co wiem )i do dnia dzisiejszego nic nie ubyło

-,,robią się'' już nowe dokumenty (PJ i dowód ) zagubienie starych zgłoszone

 

raczej można spać spokojnie .......

w portfelu nie nosiłem żadnych informacji w stylu pin do karty , pin do telefonu , numer konta , rozmiar majtek kochanki czy kompromitujące zdjęcia , nie zgubiłem karty do bankomatu czy żadnego dowodu rejestracyjnego .....

 

konkluzja jest taka że trzeba bardziej uważać , najgorzej boli ta kasa , przy moich zarobkach 720 zł ( 600 w portfelu 100,5 zł prawko , 16 zł fotograf , 2 zł prowizja od wpłaty za prawko ) zł to jak mega dildos na pierwszy anal dla małolaty -ból , ból i jeszcze raz ból....

 

główna wina to że jestem staroświecki -płacę i obracam gotówką , kasy na koncie prawie nic nie trzymam , wpływa wypłata czyszczę konto i w skarpete , paczki z olx czy allegro staram się brać za pobraniem no i masz babo placek...........jakbym zgubił kartę do bankomatu bo płaciłbym kartą , to szybka akcja na chatę , przelew całej kasy na czyjeś konto i potem się martwić , debetu nie mogę zrobić , na bankowość internetową też mi nie wejdzie , , jak trafiłoby na amatora to raczej nic nie zrobi i tylko 100 zł za prawko 16 fotograf a dowód za free , tyle strat byłoby a tak boli......

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...