Skocz do zawartości

po puszczeniu startera moto gaśnie !


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z moim moto kawasaki ninja rok 2002 poj.600 przekręcam kluczyk naciskam starter od rozrusznika silnik zapala natomiast jak puszcze przycisk rozrusznika moto gaśnie ponownie naciskam starter i zapala i tak długo silnik pracuje jak długo trzymam przycisk puszczam i znowu gaśnie .duzo juz w życiu widziałem ale nie mam pojęcia gdzie szukać przyczyny icon_evil.gif dodam ze sprawdzałem wyłącznik w klamce od sprzęgła i wyłącznik od stopki są ok na 100 % chociaż prawdę mówiąc nie widzę związku .czy ktoś się z takim czymś spotkał icon_question.gif pomocy!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź bezpieczniki a potem:

Przejrzyj wiązkę i wtyki przy zegarach, od stacyjki i od zespolonego. Gdzię napcie zgubiła instalacja a podajesz je przez cewkę przekaźnika rozrusznika lub coś w tym stylu. Masz jakieś fiku miku w instalacji.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zadnego fiku miku w instalacji bo jest orginalna i nikt tam nigdy nie grzebal. Dodam ze jakies 2 tyg temu bylem we wisle i bylo wszystko ok. Bezpieczniki wszystkie ok juz wypinalem wszystkie wtyczki bo myslalem ze moze gdzies jakas zasniedziala ale nic z tego. Ktos mi dzisiaj doradzil ze moze byc od swiec, ale nie widze zwiazku? Moze to byc od swiec jak myslisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby była ok to by nie gasł po puszczeniu startera. Bez masy nie ma prądu bo +/- to jedyne czym żyje. ;)

To że napięcie dochodzi nic nie znaczy. Problem jest i tak pod obciążeniem instalacji więc szukaj kiepskich połączeń. Tam masz wspólną mase ktora idzie od modułu poprzez przelaczniki i właśnie przycisk startera aż do którejś tam cewki. Gdzieś po drodze jest podejście do ramy. Ale winne mogą być też luźne połączenia napieciowe. Najprawdopodobniej jest tak jak monter napisał. Gdzieś tam prąd bokiem idzie przez jakiś przekaźnik i jak puścisz starter to rozłącza napięcie albo mase. Szukaj dalej. Poruszaj wtyczkami i takie tam. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...