Skocz do zawartości

Moto dla 16latka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moim mały marzeniem od 14roku życia był quad. Wszystko się zmieniło, gdy znajomi zakupili motory 50ccm. Ja tak zafasynowany tymi maszynami postanowiłem zakupić jednośladowca do 4,5tys używanego. Dodam, że nie mam dużego marginesu pieniędzy na naprawy. Jeśli chodzi o utrzymanie moto, to zależy w dużej mierze od moich rodziców. Plan na początku był taki, żeby był to moto na las i wypady ze znajomymi, ale też w pózniejszym czasie na jazdę do szkoły (25km). Skutecznie mi to sąsiad posiadacz Yamahy 125 choppera wybił z głowy i chyba ma rację :wink: Zdecydowałem się na jednoślad do 11KW (chyba 15KM) ponieważ chyba nie można zarejestrować i prowadzić większej mocy na A1 (chyba, że można to obejść). Najlepiej, aby miał możliwość homologacji iż, aż, że, ponieważ mój tata będzie korzystał z tego moto na kat B. Dodam, że nie byłem w namacalnym posiadaniu motora nigdy wcześniej. Jedynie jazdy na maszynach kumpli i małe doświadczenie z quadem wyczynowym YFZ450.

Mam świadomość, że na coś lepszego mogę liczyć dopiero od 7tys w górę. Czego oczekuję od mojego pierwszego moto ? Długich solidnych godzin dobrej zabawy, wytrzymałości, niskiej awaryjności oraz mocy. Proszę o dyskusję i obiektywność. Pozdrawiam serdecznie :happy:

 

P.S Można podrzucać linki do ofert. Jeśli da się coś znalezć w okolicy do 50km od Kalisza będę zadowolony. Wujek Google nie boli, ale potrzebuje pomocy osób, które mają pojęcie o tym. :excl:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema jeżeli chodzi o koszty eksploatacji to odradzam ci zakup 2t wybierz coś w 4t .

Bardzo dobrym motocyklem 125ccm jest Honda Varadero.

Silnik niezawodny motocykl duży i wygodny 15 km nie czyni z niego potwora ale spokojnie sobie radzi.

Dużym plusem tego motocykla jest fakt że możesz nim jezdzić nie tylko po asfaltowych drogach.

jest to bardzo dobry motocykl choć nie powiem tani nie jest.

 

Drugim motocyklem wartym uwagi jest Honda CBF 125

Sportowy wygląd ale siedzi się na nim jak na typowej szosówce

Co prawda ma 3 konie mniej od Varadero ale też jest lżejszy.

Siedzi się na nim dość wysoko i twardo a pozycja za kierownicą jest bardzo wygodna nie bolą od jazdy ręce ani kręgosłup

Idealny do jazdy po mieście jest zrywny i zwinny.

 

Cenowo stoi taniej od Varaero ja mam na sprzedaż sprowadzoną CBF 125 do rejestracji z 2013 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema jeżeli chodzi o koszty eksploatacji to odradzam ci zakup 2t wybierz coś w 4t .

Bardzo dobrym motocyklem 125ccm jest Honda Varadero.

Silnik niezawodny motocykl duży i wygodny 15 km nie czyni z niego potwora ale spokojnie sobie radzi.

Dużym plusem tego motocykla jest fakt że możesz nim jezdzić nie tylko po asfaltowych drogach.

jest to bardzo dobry motocykl choć nie powiem tani nie jest.

 

Drugim motocyklem wartym uwagi jest Honda CBF 125

Sportowy wygląd ale siedzi się na nim jak na typowej szosówce

Co prawda ma 3 konie mniej od Varadero ale też jest lżejszy.

Siedzi się na nim dość wysoko i twardo a pozycja za kierownicą jest bardzo wygodna nie bolą od jazdy ręce ani kręgosłup

Idealny do jazdy po mieście jest zrywny i zwinny.

 

Cenowo stoi taniej od Varaero ja mam na sprzedaż sprowadzoną CBF 125 do rejestracji z 2013 roku

Varadero na pierwsze moto dla 16-latka?! Chyba tylko gdy jest wyjątkowo dużym szesnastolatkiem i na innych 125-tkach wygląda jak na kocie. Do tego cena - chyba najwyższa w tej klasie moto. CBF to już znacznie lepiej. Bardzo fajna jest też cbr 125 - niezła moc i prędkość a do tego niezawodny silnik i bardzo dobre prowadzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...