Skocz do zawartości

Yamaha Thundercat Obroty spadają do 0 podczas jazdy


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Taki motocykl chyba nie ma CAN-BUS czy komputera na tyle rozbudowanego aby zapisywał jakieś błędy w układzie elektrycznym wiec problem pewnie jest spowodowany jakiś błędem przy składaniu/rozbieraniu któregoś elementu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro kupie coś w sprayu do przeczyszczenia kostek, rozepnę i pospinam jeszcze raz to co w zimie rozpinałem. Jak to nic nie da to niestety znowu szykuje się ściąganie wszystkich plastików :banghead: Nie wspominając o składaniu... W ostateczności zostaje mi ostatnia metoda: wymieniłem zwykłe świece na irydowe - wkręcę z powrotem zwykłe (były dobre). Nie było W OGÓLE żarówek do podświetlania licznika tzn. była tylko 1 z 4 - w nocy nie widziałem z jaką prędkością jade :banghead: Wyciągnę nowo zamontowane i pozostawię tylko tę jedną która była wcześniej... Może ktoś nazwać to debilizmem ale ja już głupieje :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tak jak z PC-tem. Zostaw tylko rzczy potrzebne do uruchomienia moto a potem sukcesywnie podpinaj następne elementy i obserwuj co sie będzie działo Jak po podłaczeniu czegoś zacznie się problem to znaczy że dana część sprawia problemy i trzeba jej się przyjrzeć bliżej. np powyciągaj wszystkie żarówki z zegarów odepnij kierunki lampy itp.

Edytowane przez Arczibreslau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najdziwniejsze jest to, że jak moto soi na "luzie" i dodaje w miejscu gaz wskazówka rzadko kiedy opadnie, ale zdarza się. Dopiero podczas jazdy zaczyna się cyrk :blink: Przy ok. 20 km/h i w górę jest prawie nieustanne latanie po obrotomierzu. Obawiam się, czy podczas takiej jazdy można uszkodzić moto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jasne. Poknociles cos z wezykami pod zbiornikiem (podciśnienia). Albo źle podpioles albo nie podpioles wcale.

Wężyki od podciśnienia (niby po co?) Odpinałem 3 wężyki pod zbiornikiem: 1 gruby 10mm od filtra i 2 cienkie które nie da się zamienić bo byłby za krótkie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem to na jednym z for:

1.regulacja zaworów

2.ustawienie poziomów paliwa, składu mieszanki

3.wymiana lub czyszczenie filtra powietrza

4.dopiero synchro

Możliwa jest opcja, że wymieniłem sam filtr i coś się "rozregulowało"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe jest, że ktoś zrobił regulacje na zawalonym filtrze powietrza ale tutaj wyglada, że problem jest z prądami.

Sprawdź czujnik kosy.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko się wyjaśniło. Niestety, a może na szczęście nikt nie miał racji :) Pierwsze co robiłem to zdjąłem czasze i wyciągnąłem żarówki od podświetlania licznika. Dziś zrobiłem z 50km i wszystko wróciło do normy. Ani razu wskazówka nie opadła ani nie wczytała jakiegoś błędu. O dziwo w serwisówce podane są tylko 2 błędy 0-3 i 0-8 a mi wczytało nawet 0-6. Chyba pozostaje mi jeździć w nocy na "pałe" :banghead: (minimale podświetlanie jest, tylko prędkościomierz baaardzo słabo widoczny) Prze miesiąc ciągle chodziło mi po głowie jak to naprawić ale chyba nareszcie odkryłem źródło. Dzwoniąc do mechanika żaden nie chciał się podjąć roboty, albo kazał dowiadywać się pod koniec maja :biggrin: Jeszcze raz dziękuje wszystkim za podpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choc brzmi to abstrakcyjnie to teraz pobaw się i włóż żarówki o zalecanej mocy i popróbuj np. z włożeniem jednej.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po świętach na pewno coś pomyśle, bo póki co mam dość ściągania tych plastików... Kto ma T-cata wie o czym pisze ;) Przypominam sobie że zamiast 5w kupiłem chyba 7 żeby lepiej podświetlało. Może tu popełniłem błąd. Ale nie zmienia to faktu że jak kupiłem go rok temu i tej zimy zajrzałem pod licznik żarówek nie było w ogóle, czyli poprzedni właściciel prawdopodobnie wiedział coś na ten temat :banghead: Chyba że chciał zaoszczędzić 4zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż żarówki LED do podświetlenia liczników .

Domyślam się że chodzi Ci o zmniejszenie poboru prądu. Jak będę miał jak, na pewno kupie takie żarówki, przynajmniej spróbuje wsadzić i zobacze co będzie się działo. Obawiam się że jest coś nie tak z wiązką i bez obciążenia wszystko oki, natomiast z obciążeniem komp wariuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...