Skocz do zawartości

szukam teraz taniego moto cos w 125 2t


Rekomendowane odpowiedzi

 

No to bierz jakąś ujechaną crossową setkę za 3 tysiące, skoro kupiłem yz250f za 3300, a chcesz tanio to w tych pieniądzach nie widzę nic sensownego.

 

za tydzień będzie temat że cr125 to syf i nigdy więcej bo kupiłem za 1500 włożyłem 800 w tuleje i tłok od kamaza i korba wypadła mi w lesie a potem babcia z kijkami się o nią potknęła i nie żyje więc ten sprzęt zabija uważajcie

 

przy obecnych chorych cenach 125 2t enduraków wynikłych z jazdy na B to za 3 tys to 80 2t enduro sensowne można kupić i tyle albo 125 bez kwita

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z mojej wiedzy wynika że za 7.5 kpln to można kupić fjną zdrową crossówkę 2T , a 4T wyczyn za tą kasę to zawsze będzie gniot ale może wypadłem z obiegu i ceny się zmieniły........

 

i tak samo crossówka za 3 k to będzie gniot i ta sama historia

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z tego, że mniej roboty? Jak trzeba te mniej wykonywać 3 razy częściej...

Dalej nic do myślenia nie daje?

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety panuje błędne pojęcie, że niektóre motocykle (2T albo 4T) są droższe/tańsze w obsłudze serwisowej. Prawda jest taka, że wszystko zależy od tego, jak się serwisuje, jak się jeździ i ile się ma szczęścia. Cały mój "lament" w postach, które zamieszczałem powyżej ma na celu uzmysłowienie, że motocykl użytkowany w terenie wymaga regularnych i niemałych inwestycji. Jasne, że da się trochę "oszukać", przeciągając wymianę np. napędu albo próbując zrobić na tłoku nie 50 ale 70 godzin. Ale to przeważnie oznacza ryzyko dużych kosztów albo ruletkę z własnym zdrowiem wymienionym na żetony (niestety miałem okazję widzieć na własne oczy sytuacje typu "strzał z korby" podczas skakania podwójnego skoku :( ).

Natomiast sam piszesz:

ja dałem 3300zł. tłok vertexa zawory stalowe proxy

No i powiedz mi, gdzie tu widzisz winę firmy Yamaha? Wsadziłeś stalowe zawory (czyli gówniany zamiennik) do głowicy, która prawdopodobnie nie została poddana regeneracji gniazd. Przecież wystarczy elementarna wiedza z zakresu mechaniki, żeby wiedzieć, że nowy zawór nie ma prawa dobrze przylegać do wyrobionego gniazda - będzie się o nie opierał punktowo, co oznacza natychmiastowe zużycie zaworu w miejscu styku z takim gniazdem. Taki zawór trzeba regulować co kilka godzin jazdy, bo wpada do gniazda, co powoduje brak niezbędnego luzu. Właśnie dlatego silnik nie chce odpalać: zawór nie domyka się do gniazda, przez co komora spalania nie jest szczelna i nie masz kompresji. Wina Yamahy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pomijają to co koledzy piszą wyżej...

 

Jeśli kolega nie chce jeździć zawodniczo, to jaki sens kupna motocykla scricte crossowego? A milicja ? Trza pamiętać, że raz , dwa się uda, ale za 3 razem może nastąpić przykrość w postaci zabrania motocykla na lawetę i przymusowy postój do momentu udowodnienia że jest się właściwym właścicielm pojazdu + potem mandaty?

 

 

Nie lepiej kupić noermalne endurko np. DRZ 400 z papierem i się śmiać..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja xr600 sam wypychałem a waży 120kg sucha a pudzianem nie jestem :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...