Skocz do zawartości

Zmiana kół na szersze .virago 125 oraz boulevad 800


ghostriderr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem Łukasz i witam zacne forum .Posiadam dwa motocykle typu chopper . Pierwszy to mój motocykl suzuki boulevard vz800 m800 drugi to motocykl mojej żonki yamaha virago 125 . Oba motocykle będą przerabiane przez zimę na bobbery i w związku

z tym chciałem zapytać obecnych tu fachowców :

1.Suzuki boulevard vz800 m800 jak wymienić oponę tylną na szerszą ? Z tego co już wyczytałem to będę musiał wymienić felgę czy to prawda ? Nie chcę poszerzać wachacza .Obecnie mam oponkę 170/80/15 .Z tego co mierzyłem obecnie może wejść max 200 szeroka.Jak to zrobić ? Wiecie może z czego by tam można włożyć felgę ? Dodaję ,że mój motocykl to prawie to samo co suzuki volusia 800 ? Moto ma wał kardana .Felgi aluminiowe

2.Yamaha virago 125 .Tutaj sprawa jest chyba troszkę bardziej prostsza . Oponka w tyle to 130/90/15 tam maksymalnie powinno zmieścić się 160 szerokości . Czy też muszę zmieniać felgę ? Jak tak to jaka tam podejdzie i z jakiego motocykla ? Felgi szprychowe .

Reasumując zależy mi na zmianie w obu motocyklach o 2 cm szerokości .

Tak wiem ,że trakcja się zmienia i tysiąc przeróżnych możliwych problemów typu moto się kładzie w zakręty.

Nie ..nie ma podobnego tematu w wyszukiwarce a jeśli jest to nie uzyskam dzięki niemu odpowiedzi na moje pytania .

Temat raczej popularny a mimo to ciężki .Bardzo proszę o pomoc .Dziękuję z góry .Pozdrawiam gorąco .

Pomocne linki

http://www.delta-custom-bikes.de/sites/delta_plus/Kits_Parts/Suzuki/M800/breitreifen_M_E.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mogę taką obręcz dostać ? Gdzie mogę dostać takie szprychy ? Na wiadomym portalu pustka w tym temacie .Myślałem , że wystarczy całe koło wymienić od innego motocykla w przypadku virago 125 . Widocznie się myliłem .A jak się ma sprawa odnośnie boulevarda ?Nie chiał bym kupować czegoś takiego http://www.delta-custom-bikes.de/sites/delta_plus/Kits_Parts/00_images_Delta_Ergaenzung/suzuki_M_C_800/17.html gdyż pewnie kosztuje pół miliona złotych i trzeba czekać 3 lata na przesyłkę z guantanamo :) Dziękuję za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

link nie działa.

 

Ja tylko podsunąłem pomysł ale nie słyszałem aby ktoś to robił z cruiserach. NIe wiem ile tam miejsca itd.

W supermoto tak sie robi, i zasadą jest aby została piasta oryginalna lub pasujący zamiennik. Resztę idzie załatwić obręczą i szprychami. 4,25 nawet do 5,5 się poszerza.

Najlepiej znajdź kogoś kto się zajmuje przeplataniem kół i on będzie wiedział najlepiej. Bo nie jest to prosta sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na prawdę nit nic na ten temat nie wie ? Przecież na każdym zlocie jest multum poprzerabianych motocykli nawet stare złomy i wątpię by to był taki ciężki i drogi temat skoro mają to w różnych cenowo motocyklach . Nikt nie wie jak można wymienić koło na szersze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak ale temat ogólnie nie jest wymyślony z kosmosu myślałem ,że coś gotowego macie np .z jakiego moto podejdzie ta obręcz? Gdzie zrobią taką usługę z okolic Katowic i przede wszystkim jak wygląda sprawa w suzuki vz 800 ? To to samo co volusia 800 czyli bardzo popularny motocykl . wychodzi mi na to że muszę mieć 15 rozmiar obręczy i 4" ewentualnie 4,5" szeroka i szukam od 3 dni po całym necie i nigdzie nie ma takiej obręczy .



Wymyśliłem ,że wezmę obręcz z virago 535 tam siedzi standardowo oponka 140 więc 150do 160 powinna wejść .Obręcz to również 15 rozmiarowo co o tym myślicie ? Niestety będzie to używka raczej i problem jest ,że na tej feldze pisze 3.00 z tabeli powyżej umieszczonej wynika ,że była bo to jednak zła felga tak ?



Odnośnie virago125 myślałem nad kupnem całego koła od virago 535 .Tam jest oponka 140 więc pewnie i 150 podejdzie i to by tak wystarczyło obręcz to również rozmiar 15 i oba motocykle maja po 40 szprych wszystko pasuje poza jednym ,że na feldze z virago 535 jest napis 3.00 a tam jest 140 opona więc to się kłuci z tabelą powyżej , więc coś tu jest nie tak ? Tylko co ? Błąd w tabeli ? Przecież yamaha raczej wie co robi :)

Edytowane przez ghostriderr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakbyś się zapytał kogoś kto zajmuje się szprychowaniem, ale mnie się wydaje że możesz dać obręcz o większej średnicy. To tylko kwestia dobrania szprych o odpowiedniej długości. Ale z drugiej strony mogę się mylić. Generalnie nie wygląda to na aż tak popularny temat żeby ktoś dał Ci gotowca. Musisz przetrzeć szlaki ;)

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

felga od syreny - wycinasz środek, robisz otwory i przeplatasz :D

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...