Skocz do zawartości

suzuki gsf 400 nie chodzi na jeden cylinder


gsf 400
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Co może być przyczyną tego że suzuki gsf 400 nie zawsze chodzi na jeden cylinder? Wiem o tym po zimnym kolektorze wydechowym, świeca ma iskre, paliwo dochodzi. Czasem jest tak że chodzi na wszystkie, a czasem przestaje i wtedy gdy zamienie świece miejscami to zacznie znow chodzic na wszystkie ale nie zawsze. Proszę o wypowiedzi znawców :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iskra iskrze nierowna. Co z tego ze ma iskre na wyjetej swiecy z cylindra.Po wkreceniu do cylindra i pod cisnieniem sprezania ta iskra moze ginac, z prostej przyczyny - zwiekszyl sie opor elektryczny osrodka pomiiedzy elektrodami swiecy i zamiast iskry masz uplyw pradu na mase. Na poczatek wymien swiece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem dwie świece, a dwie zostawiłem stare, niewiem jak stare są bo dopiero go kupiłem ale niby stał 3 lata. Teraz chodzi na ten cylinder ale tylko na wyższych obrotach tak około 6tyś, bo na niższych obrotach kolektor nadal zimny, a przedtem jak zamieniałem miejscami świece to nie zawsze chodził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwo spuściłem, zbiornik wymylem, gaźniki rozebralem i przeczyściłem, olej oraz filtr oleju wymienilem. Tylko że na samym początku, jak odpalił pierwszy raz to chodził na wszystkie cylindry. A membrany w gaźnikach jak sprawdzić czy dobre? Dziękuje za odpowiedzi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz cisnienie sprezania, albo jezeli mozna to ostro przejedz 50 km.

Jezeli pogoda nie pozwala to go zostaw w spokoju, jak stal 3 lata to ktorys z zaworow na tym cylindrze

byl uchylony i teraz nie domyka. Trzeba go dobrze przegonic i bedzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jak zatkam ręką otwór do którego przychodzi filtr powietrza to przy każdym dość mocno zasysa, ręke mam całą w benzynie i gasńie, a gdy zatkam gaźnik przy tym cylindrze na który nie chodzi to nie zasysa tak mocno jak przy tych sprawnych, oraz silnik nie gaśnie, ale rękę też mam calą w benzynie. Czy to może oznaczać brak kompresji?

 

A i jeszcze jedno pytanie, będe zamawial miernik ciśnienia sprężanie, i czy orientuje sie ktoś czy te mierniki dostępne na olx w cenie 50-70zł bedą sie nadawały? Dokładny pomiar dawają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...