Skocz do zawartości

Resztki olejów i ich zastosowanie


samolot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze zostaje mi po wymianie oleju w motocyklu około litr w bańce i owy litr wędruje do skutera 4T.

W samochodach też często mi zostaje - raz litr raz mniej.

Gdzie te oleje mogę z powodzeniem (bez druciarstwa) zastosować żeby być "eko".

Silnik kosiarki spalinowej myślę że będzie ok, może prowadnica piły łańcuchowej czy nie za bardzo? Gdzie jeszcze można użyć w otoczeniu domowym tych resztek olei?

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie oleje są mieszalne ze sobą (silnikowe) i możesz je nawet lać do auta. Jak nie auto to właśnie wszelkie maszyny.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze zostaje mi po wymianie oleju w motocyklu około litr w bańce i owy litr wędruje do skutera 4T.

W samochodach też często mi zostaje - raz litr raz mniej.

Gdzie te oleje mogę z powodzeniem (bez druciarstwa) zastosować żeby być "eko".

Silnik kosiarki spalinowej myślę że będzie ok, może prowadnica piły łańcuchowej czy nie za bardzo? Gdzie jeszcze można użyć w otoczeniu domowym tych resztek olei?

Jeśli zostaje Ci po wymianie w samochodzie, to zostaw na następną wymianę. Zakładając że wymieniasz częściej niż raz w roku, to po otwarciu nie powinna mu się stać żadna krzywda w tym czasie. Do łańcucha piły możesz użyć z powodzeniem, ale nie będzie to w żadnym wypadku EKO :wink:

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żartujesz? Na łańcuchu nie zdążysz zauważyć, bo u tak się skończy szybciej, a prowadnice to i wodą można smarować. Te dedykowane są mniej szkodliwe dla środowiska, ale w ogóle to nie są oleje jakiejś szczególnej jakości. 5l za 25 zł?

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...