Skocz do zawartości

Honda cr 250 wypalony tłok


rrrrradzio@wp.pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Albo ktoś tu jest ślepy, albo ja mam jakieś omamy - przecież ewidentnie widać, że przód tłoka napieprzał w głowicę - komora spalania jest tam przesunięta trochę do tyłu, więc po "splanowaniu" głowicy tłok dotykał jej w jednym miejscu. Może i na całym obwodzie dotykał, ale w jednym miejscu mocniej. Nawet widać na tłoku szczeliny pęknięcia, które powstało od uderzenia.

 

Wypalony tłok??? Może najpierw znajdź sobie jak takie coś wygląda.

 

Źle ustawiony zapłon??? To nie WSK.

Edytowane przez nabokow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się zorientowałem to zapłonu się nie reguluje

 

Reguluje się.

Jeden z dwóch otworów mocowania statora jest w kształcie "fasolki" i pozwala na regulację

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co 2 uszczelki pod cylinder rozwiążą sprawę? Czy nowa głowica

Nie rób rzeźby w gównie. Przecież nowa czapka nie kosztuje majątku. Gdyby odpukać znowu coś się działo, to przynajmniej ten element będziesz miał wykluczony.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można to zrobić na partyzanta ale trzeba wszystko złożyć i pomierzyć i wtedy można nawet wyrzeźbić komorę ręcznie byle tylko nie robić tego na oko , ja bym jeszcze dodatkowo sprawdził cylinder bo jeżeli cylinder jest tak zrobiony jak głowica to duże prawdopodobieństwo że też jest zaniżony .

 

 

 

Reguluje się.

Jeden z dwóch otworów mocowania statora jest w kształcie "fasolki" i pozwala na regulację

 

To bez sensu by było jeżeli ma być regulacja to każdy otwór musi mieć fasolke :)

Edytowane przez Spaliniarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bez sensu by było jeżeli ma być regulacja to każdy otwór musi mieć fasolke :)

 

Też tak myślałem.

Sama podstawa ma dwie fasolki (widać na odwrocie),ale na jednej jest coś jakby blokada.

Tak to wygląda

http://www.ebay.com/itm/98-2-97-98-99-Honda-CR250-CR-250-Engine-Ignition-Stator-Magneto-Generator-/252580777950?hash=item3acefccfde:g:EtYAAOSw-itXrPZE&vxp=mtr

Edytowane przez DZIKOWSKI

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego, że normalnie nie reguluje się tam zapłonu.

Jedynie w szczególnych przypadkach gdy po wymianie jakiegoś elementu układu zapłonowego zapłon nie zgrywa się idealnie, to serwisówka dopuszcza przerobienie tego okrągłego otworu na "fasolkę" żeby można było dostroić zapłon.

 

Oczywiście zakres tej regulacji jest za mały żeby zwykły użytkownik mógł to jakoś odczuć.

 

Do autora: tylko wymiana głowicy.

Edytowane przez nabokow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choćby dlatego, że ta głowica nadaje się już tylko na złom. Nie po to inżynierzy z hondy opracowywali kształt i wielkość komory spalania żeby janusz mógł ją "stuningować".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze tłok nie wystaje poza górna krawędź cylindra więc dlaczego głowica do wymiany? Nie chce niepotrzebnie pchać się w koszta

Sprawdzałeś to na cylindrze dokręconym bez głowicy?

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa głowica ASO Honda, używana allegro lub olx.

Jeszcze pytanie - genarelka silnika czyli korbowód nowy? nie ma luzu?

 

Po złożeniu wszystkiego do kupy wprowadź przez otwór świecy jakiś miękki aluminiowy lub miedziany drut tak żeby jego koniec dotykał ścianki cylindra i przekręć wałem przeprowadzając tłok przez gmp, wyciągnij drut i sprawdź czy i jak mocno go zgniotło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...