Skocz do zawartości

Jak robicie mieszankę?


Shokei
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, za niedługo będe sie wybierał w trochę dluzsza trase noi po drodze przyjdzie mi tankowac 2x...

I mam do was pytanie o ile ktoś z was lata 2t w trasy...

Jak robicie meszanke na stacji benzynowej?

Dodam od siebie że mam dozownik odłaczony a w dodatku leję motula 800 i musze go mieszac wstepnie.

Co myslicie o mieszaniu w baku, w sensie wlewam 12l benzyly i do tego leję tam 300 ml oleju... (25mm na litr daję ze względu na to że mam ciężką rękę a jak będzie więcej to nic sie nie stanie...;))

Jak myślicie wymiesza się to czy może nie wiem lepiej woźić ze sobą 5l karnister i robić na miejscu i mieszać tak? ( trochę dupcz.nia by było...)

Macie jakieś sposoby to podzielcie sie nimi, będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem kiedyś skuter 2t to lałem paliwo potem olej zamykałem bak wytelepałem przez pół min skuterem na lewo i prawo i ogień 😀 wywaliłem pompę bo nigdy im nie ufałem. Jak masz szczelny korek od baku to spokojnie możesz tak robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szejkerem :P

a serio to lepiej najpierw nalać oleju (nie do zupełnie pustego zbiornika) i wtedy zalać. już samo ciśnienie z pistoletu rozmiesza trochę olej.

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lejecie mixol s to trzeba wymieszać.

 

Zróbcie prosty test tzn. do przezroszystej plastilowej buteki z benzyną wlejcie markowego oleju syntetycznego i zobaczycie co się będzie działo -olej w połowie butelki będzie już wymieszany z benzyną !!!

Nie trzeba nic mieszać,mixować itp.

 

Wystarczy lać dobry olej,najlepiej syntetyczny

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIKOWSKI, teraz jestem poza domem i nie mam mozliwosci wykonania tego testu...

No dobra gdzies to czytalem ze motul 800 ciezko sie miesza w baku najlepiej to robic w karnistrze a nie chce zeby moja rs stanola 200km od domu z zatartym silnikiem...

Jak myslisz wymiesza sie olej jak pod cisnieniem wleje np 8l benzyny a wczesniej wleje olej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji posiadania 2 suwa od 30 lat na dzisiejszy dzień to robię tak:

 

- plastikowa butelka po jogurcie 0,5l o takiej szyjce aby wszedł w nią wlew dystrybutora

- w butelce mam odmierzoną ilość oleju i do niej dolewam beny prawie do pełna, zakręcam, potrząsam i wlewam do zbiornika

- potem bena, zamknięcie zbiornika bujanie przód/tył tak z co najmniej 10 razy.

 

Raz wlałem najpierw sam olej /castrol 2t full synt./ potem bena, trochę bujania moto i okazało się ze olej niedokładnie się wymieszał a było to widać po kolorze paliwa we filtrze. Kształt zbiornika w jawie 350ts uniemożliwia dokładne wymieszanie, przypuszczam że jest podobnie w innych markach moto.

 

Dlatego teraz ,,odstawiam taki w/w teatrzyk,, ale to mi gwarantuje jednorodną mieszankę zwłaszcza kiedy jest chłodno.

Jest tu trochę gimnastyki...

 

Odradzam mixol - to było dobre 25 lat temu...szkoda silnika...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że tak zrobiona mieszanka nawet z b.dobrym olejem syntetycznym nie może stać dłużej jak 2 tygodnie. Po takim czasie benzyna wytrąci olej,który osiądzie na dnie zbiornika lub kanistra

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minolcia, dzięki za odpowiedź, sprubuję Twojego sposobu tylko co nieco go przerobie;)

Poćwicz, poćwicz bo to trochę wprawy wymaga... :)

 

Najpierw wlewam trochę paliwa do plastika, potem trzymając wlew dystrybutora/prawa ręka/nie mogę odłożyć bo nie ma gdzie, lewą zakręcam plastik, potrząsam, odkręcam lewą/prawa cały czas zajęta i wlewam do zbiornika, jeszcze raz przepłukuję plastik beną z zakręcaniem lewą, wlewam i dopiero wtedy zwalniam lewą łapkę... ;)

 

Czekam tylko jak ktoś mnie nagra i wrzuci filmik na jutuba...może jakaś kasa będzie z tego... :laugh:

 

Co do olei do dwusuwów...są niektóre/półsyntetyki robione na bazie olei roślinnych.

 

Z chemicznego punktu są to nienasycone kwasy tłuszczowe, które dość łatwo się utleniają w stosunku do ropopochodnych a efektem tego jest że zamieniają się w galaretę a później w twardą skorupę jak w klasycznej olejnej farbie.

 

Taka mieszanka pozostawiona na dłuższy czas/zima/remont w gaźniku spowoduje odparowanie beny a olej z mieszanki wytworzy twardą skorupę, bardzo trudną do usunięcia.

 

Ja teraz jeżdżę na takim oleju i widzę to przy wlewie zbiornika jak to się zachowuje po jakimś czasie - nie jak coś tłustego tylko jak silikon - rozmazuje się i nie da się usunąć...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jaki olej lać do mieszanki w am6 ? Cylinder malossi mhr 80 cc replica. I w jakich proporcjach ? Cenowo też bez przesady ... ale nie jakieś najgorsze scierwo tylko w miare dobry olej do tego piecyka ;) Z góry dzięki ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze robię tak, zakręcam kranik, leje olej potem benzynę, zakręcam zbiornik machnę z dwa razy i ide płacić, wracam ubiorę kask siadam machne jeszcze raz zbiornikiem, kranik i jazda

 

qpa

 

a mi mowiles, ze przed zamknieciem zbiornika dodatkowo plujesz do baku potem zamykasz, zegnasz sie jak bozia przykazala, zmawiasz trzy zdrowaski i ojcze nasz i dopiero odpalasz. :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki olej lać do mieszanki w am6 ? Cylinder malossi mhr 80 cc replica. I w jakich proporcjach ? Cenowo też bez przesady ... ale nie jakieś najgorsze scierwo tylko w miare dobry olej do tego piecyka ;) Z góry dzięki ;)

 

Powiem tak, motul 710 albo coś tańszego jak castrol power Racing ale licz się z tym że castrol to gówno i po tysiącu kilometrów będziesz miał tłoka oblepionego nagarem, ja jak lalem castrola do aprili rs 125 to mi zawór wydechowy się przykleil do cylindra już nie wspomnę o tłoku, teraz nie mogę sobie pozwolić na badziewie bo mam tłoka z 1 pierścionkiem i zaraz by go szlak trafił na gównianym oleju...

Co do propozycji to 100 na 5l benzyny, przynajmniej ja tak leje ale jak cisniesz ostro to daj trochę więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego Samouraia polecal uzytkownik Dzikowski tu z FM, sama nie mialam przyjemnosci karmic nim swojej kozy, ale Dzikowski troche tego zjezdzil wiec pojecie ma.

Non è forte chi non cade mai, ma chi cade e si rialza

               

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...