Skocz do zawartości

DT 80 1984 r. Gaśnie bez dodawania gazu ( nie trzyma obrotów)


Misiek1093
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, Panowie trochę w innym kierunku ale w temacie. Chciałem odpalić dzisiaj moto, niestety po czyszczeniu gaznika świeca sucha. Zmieniłem ustawienie plywaka (juz i tak jest po staremu) i odpalił ale nie trzyma obrotów. Starałem się wyregulowac srubka ale dalej nic. Później już nie odpalił i tak na zmianę. Nalalem mu tez w gaznik i poszedl od razu.Gaźnik do wymiany do regulacji czy może coś innego ? Dodam ze mam nowa linke w gazniku i ładnie chodzi ale bez gazu gasnie. Kupiłem nową święcę już. Patrzyłem na tłok i wydaje się ok.

 

Zdjęcia tłoka http://imageshack.com/a/img923/5833/uut43V.jpg

 

 

Nie wiem. Gaźnik do wymiany, do regulacji czy lewe powietrze czy jednak ta świeca ? Z góry dzięki za pomoc

Edytowane przez Misiek1093
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta miedziana od składu wykrecilem dwa i pół obrotu i ta od wolnych wtedy próbowałem i wkrecac i wykrecac ale nic się nie działo.

W załączniku jeszcze przesyłam zdjęcie swojego gaznika. Wydaje mi się ze brakuje mu gniazda od zaworka.

http://imageshack.com/a/img922/6906/w99RLM.jpg

 

Po lewej stronie mam małą śrubkę (wkłada się głębiej srubokret i wykręca) póżniej głowna dysza a pózniej mam dziure od zaworka iglicowego nie wiem czy tak to ma byc.

 

Chyba ze to moze byc od wypietej masy od killswitcha ?

Edytowane przez Misiek1093
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chyba ze to moze byc od wypietej masy od killswitcha ?

 

Po tym co teraz przeczytałem,to mogę Ci jedynie podpowiedzieć abyś oddał motonga do kogoś kto ogarnia budowe i zasade działania gaźnika,bo w przeciwnym razie czeka Cię droga naprawa

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W korpusie gaźnika masz jedną śrubę od regulacji wolnych obrotów.

Przy czyszczeniu gaźnika pewnie ją wykręciłeś,a teraz trzeba ją wkręcić do momentu uzyskania odpowiednich obrotów silnika.

 

Twój gaźnik budową wygląda podobnie http://www.partzilla.com/parts/search/Yamaha/Motorcycle/1984/YZ80L/CARBURETOR/parts.html

Kręcąc śrubą nr 12 ustalasz wolne obroty.

 

Odpal sprzęt,rozgrzany silnik trzymaj na wolnych obrotach i wkręcaj śrubkę.

W pewnym momencie obroty wzrosną,a ty będziesz mógł puścić rolkę gazu.

 

Obroty biegu jałowego dla DT to chyba 1k .r.p.m.-mogę się mylić-upewnij się

 

 

 

P.S. ... zbieraj kase na tłok....

Edytowane przez DZIKOWSKI

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłok się już kończy ? Wlasciciel wczesniejszy mowil ze swiezy jest. Wazne ze elektrycznie jest ok. Na razie wymieniłem uszczelniacze od dźwigni zmiany biegow od pompy wody i przy zebatce wału. Mam nową świece i fajkę. Kupilem tez nowa kopke. Wszystko czyszcze. Gaźnik myty 2 raz. Silnik tez czyszczony bo miałem siwy olej a w sumie jego resztki i mam nowy olej. Myślę że jak to podkladam wszystko to bedzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie ustawienia pływaka sprawdzałeś czy jest właściwy poziom paliwa w komorze pływakowej ? Zapewne tu masz problem, miałem podobnie z obrotami i był zły poziom, po ustawieniu jest ok.

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to w ogóle kiedyś miało wolne obroty czy kupiłeś nie działające ?

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...