Skocz do zawartości

Problem po zmianie cylindra. Yamaha yzf-r125


kramis012
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niedawno przez swoją głupotę zatarłem silnik w motocyklu Yamaha yzf-r125. Zamówiłem nowy cylinder(niestety nie oryginalny, ponieważ nie miałem tylu funduszy i wziąłem tańszy zamiennik z allegro) i razem z tatą który jest mechanikiem samochodowym wymieniliśmy go. Po złożeniu motocykla przyszedł czas żeby go odpalić. Juz na samym starcie dłużej kręcił, po uruchomieniu silnika i pozostawieniu motoru na luzie pracował normalnie ale większy problem pojawia sie gdy sie rozgrzeje, obroty zaczynają falować i koniec końców po pewnym czasie motor gaśnie. Prosiłbym o pomoc ponieważ nie wiem co robić. Sprawdzałem już z tatą luz w zaworach i wszystko jest jak należy.

Dodam jeszcze ze słyszałem od znajomego, że gdy motor sie dotrze to możliwe że będzie lepiej. Nie wiem, zrobiłem co prawda dopiero 250 km na obrotach nie większych niż 7k ale problem nawet minimalnie sie nie zmniejszył. Z góry dziękuje za pomoc. Wszystkie rady mile widziane icon_biggrin.gif . Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się ,że to 4T skoro piszesz,że sprawdzaliscie luz zaworowy. Jak z wałem? panewka i czop w jakim stanie?



Kontrolka ciśnienia oleju zapala się jak silnik się rozgrzeje?

Edytowane przez SamotnyWilk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zamknięcia. Gdy rozbieralem motor z zamiarem dojścia do cylindra żeby sprawdzić co tam jest nie halo wyjalem wtrysk. Następnie zobaczyłem ze taka gumka/uszczelka zamiast być nałożona przytykala właśnie owy wtrysk. Po ponownym nałożeniu jej jak ręką odjął :). Mimo to dziękuję wszystkim za pomoc i rady. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...