Skocz do zawartości

Zakup motocykla szosowo-turystycznegoc do 15 tyś zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam zamiar kupić motocykl szosowo turystyczny max do 15 tyś. zł. Głównie chodzi o jazdę po mieście lub do 100 km oraz 1-2 do roku jakiś dłuższy wyjazd 300-500 km. Musiałby mieć możliwość doczepienia kufrów z boku bądź jakiś toreb. Silnik w granicach 100 KM +- 10 KM. Zastanawiałem się nad Kawasaki z750 ma bardzo ładny agresywny wygląd oraz opinie o nim są bardzo pozytywne. Czy macie jakieś propozycje innego motocykla w granicach 15 tyś zł, nie chciałbym żeby to była z 15 letnia maszyna tak do 2008r produkcji. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem.Dzis troche km zrobilam w poszukiwaniu czegos w miare fajnego.Poki co padlo na Honde cbf 600 s albo yamahe xj6 diversion.Honda jednak ujmuje mnie nieco bardziej mimo,ze ma silnik starego typu.

Powiedz mi, a zapomnę.

Pokaż mi, a zapamiętam.

Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz zostać na allegro, z szukaniem "szosowo-turystycznego". hint: nie ma takiej "kategorii" motocykla, to jakiś wymysł rodzimego analfabety motoryzacyjnego z tego serwisu. w linku masz wyszukiwanie po podanych parametrach: w zasadzie każdy motocykl nada się do tego, co napisałeś. nie nada się tylko do nauki jazdy coś, co ma +-100KM, a sądząc po używanym słownictwie - nie masz żadnego doświadczenia; z resztą nie napisałeś ani słowa jak długo i na czym jeździsz, a to przeważnie bywa znaczące samo w sobie

BTW jeśli nie kufry, to torby założysz do każdego motocykla, boczne, na tylną kanapę, tankbag, itd. a wyjazd 500km to nie wyprawa, na którą trzeba by coś ekstra dobierać, jeszcze kilka lat temu takie trasy znajomy robił kilkudziesięcioletnim junakiem, że nie wspomnę o takim co komarem i wsk-ą zwiedził europę i okolice od kaukazu po maroko

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na crosie 250 jeżdżę i na WSK 125 bardzo często. Jeśli chodzi o nazewnictwo to faktycznie nie jestem jakoś bardzo obeznany napisałem tak bo na allegro tak pisało (orientacyjnie aby podać kategorię). Motor ma jeździć i ma być wygodny oraz żeby można było coś zapakować na podróż. Chodziło mi bardziej o kufer ponieważ są większe niż torby. Tankbag jak najbardziej w porządku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, możesz poczytać poprzednich kilkanaście (albo kilkadziesiąt) wątków z podobnymi zapytaniami, często ludzie piszą o pierwszym poważnym motocyklu, pierwszym po 125ccm, większym turystycznym, itd. poczytaj sobie dane techniczne, opisy - po tym, jak pooglądasz sobie zdjęcia na allegro i stwierdzisz, które Ci się podobają. jak się ograniczysz do 2-3, wróć i jeszcze raz poczytaj opinie. na razie masz zapytanie na poziomie "połowa allegro"

przy okazji: wybierałbym raczej motocykl do jazdy po mieście, a dopiero potem zastanawiał się, czy się nada do przejechania 500km (prawie każdy się nada), niż odwrotnie. założyć centralkę na kilkudniowy wypad wystarczającą można do wszystkiego, stelaż kupisz albo dorobisz. jeździć po mieście turystycznym motocyklem 250kg będzie mniej przyjemnie. chyba, że zakup ma być dla robienia wrażenia, a nie pod względem walorów użytkowych, wtedy w zasadzie wszystko jedno, kupisz co Twoim zdaniem zrobi wrażenie, bez względu na porady

a co do zapytania, to najbardziej bezsensowny jest warunek mocy. bardzo przyjemne do jazdy po mieście i turystyczne wypady bez pałowania będą wszelkie turystyczne enduro czy duale na widlakach albo twinach, z których żaden nie ma 100KM; za to oddaje moc od dołu obrotów, co ja np. ceniłem znacznie bardziej

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeśli już i turystyczny i szosowy i do 15 tysięcy i kufry itd. itp. to mi Honda Deauville 700 do głowy przychodzi.
Tylko te konie się nie zgadzają bo jest ich "only" 66.
Jeśli jeździłeś na WSK czy innym Simsonie to z pełną odpowiedzialnością nie zaproponuję FJR-ki czy Fazera litrowego czy chociażby Hondy varadero lub ST 1300 (poza tymFJR czy ST czy Viadro to raczej w wyższych pieniądzach z roczników od 2006 w górę).
A może proste, popularne CBF 600 (nie Hornet)? Wprawdzie też nie 100KM ale już bliżej bo prawie 80. Dokupisz jakąś maxię 56 litrów i pomieścisz bagaż na 3 dni.
A tak podsumowując albo turystyk, albo na szuter, albo szosówka sportowa szlifierkowata? Hmmm?

Edytowane przez Azbest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem.Dzis troche km zrobilam w poszukiwaniu czegos w miare fajnego.Poki co padlo na Honde cbf 600 s albo yamahe xj6 diversion.Honda jednak ujmuje mnie nieco bardziej mimo,ze ma silnik starego typu.

 

Miałem taką, nie do zdarcia sztuka .... na trzech cylindrach zrobiłem ponad 7000 km ...... dużo paliła ale jechała :D Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem.Dzis troche km zrobilam w poszukiwaniu czegos w miare fajnego.Poki co padlo na Honde cbf 600 s albo yamahe xj6 diversion.Honda jednak ujmuje mnie nieco bardziej mimo,ze ma silnik starego typu.

 

Te dwa motocykle są niemal identyczne pod względem parametrów czy masy. Na plus w Hondzie większy bak o całe 3 litry. Niby mało a w trasie to zawsze coś. Najlepiej przymierz się do jednego i drugiego a wtedy zobaczysz co Ci lepiej "leży".

Z racji tego, że CBF nie jeździłem to nie wiem jak to lata ale XJ6 Diversionem trochę latałem to mogę ją jak najbardziej polecić, tutaj nawet trochę o niej pisałem http://forum.motocyklistow.pl/index.php/topic/138825-xj-6-diversion/

 

Jedno jest pewne - obojętnie, który z ww. sprzętów wybierzesz i jeśli będzie w dobrym stanie to się nie zawiedziesz a ich osiągi spokojnie starczają do latania po drogach. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...