Skocz do zawartości

Aprilia rs 125 kilka pytan


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc wszystkim mam kilka pytan a mianowicie kompresja w mojej rs miala 8barow wiec postanowilem zrobic remont a wiec;

Czy kuty tlok wertexa bedzie dobry ?

Jaki olej do mieszanki zastanawiam sie nad motul 710, gdy sciaglem cylinder to poprzedni wlasciciej jezdzil chyba na mixolu bo az zawor wydechowy przytopilo do cylindra i 3 mm negaru na tloku az zatarlo pierscionka i zje...o tloka.

Olej do silnika nadaje sie motul 40w10 2t ?

Aha i jaki spray do smarowania lancucha?

Bede wdzieczny za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moze. Oleje 2t sluza do dolewania do benzyny aby zapewnic smarowanie silnika.



Tu masz manual do silnika

http://www.carlsalter.com/pdfs/aprilia_rotax_engine_manual_122.pdf



Tu masz manual do aprilli, a na tej stronie jaki olej do skrzyni biegow.

http://www.manualslib.com/manual/451914/Aprilia-Rs-125.html?page=26#manual

Edytowane przez rambi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale do mieszanki chce lac motul 710 2t, a do silnika (skrzyni, sprzegla bo mam mokre) chce lac motula 10w40 2t. Tylko czy on nadaje sie do rs?

 

Motul 40w10 2t - OLEJ DO SKRZYNI BIEGÓW PRZEKŁADNIOWY.

 

 

OLEJ DO SKRZYŃ BIEGÓW Z MOKRYM SPRZĘGŁEM W 2-SUWOWYCH SILNIKACH MOTOCYKLOWYCH. PÓŁ SYNTETYCZNY "TECHNOSYNTESE". SPEŁNIA NORMĘ: API GL4.

Jego chce do skrzyni lac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug dystrybutora Motula mozesz uzywac nast olejow:

Marka

: Aprilia Model : RS/RS4 (1994 - ) Rodzaj : RS 125 (1999 - 2004)



expand.pngRozwiń wszystko collapse.pngZwiń wszystko
collapse.png Silnik + smarowanie automatyczne 1w.png
Zastosowanie : Normalne (standardowe) warunki eksploatacji Częstotliwość : Kontrola 500 km Produkty : 800 2T ROAD RACING (cały rok) : 710 2T (cały rok) : BIO 2T (cały rok) : 510 2T (cały rok) : 100 2T (cały rok)
collapse.png Skrzynia biegów 6 5w.png
Pojemność : Pojemność układu smarowania 0,6 litrów Zastosowanie : Normalne (standardowe) warunki eksploatacji Częstotliwość : Kontrola 4000 km/ 12 miesiące : Wymiana 12000 km Produkty : GEAR 300 75W-90 (cały rok) : MOTYLGEAR 75W-90 (cały rok) : TRANSOIL EXPERT 10W-40 (cały rok) Zastosowanie : Pierwszy przegląd (serwis) Częstotliwość : Wymiana 1000 km Produkty : GEAR 300 75W-90 (cały rok) : MOTYLGEAR 75W-90 (cały rok) : TRANSOIL EXPERT 10W-40 (cały rok)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki za odpowiedz

 

Wedlug dystrybutora Motula mozesz uzywac nast olejow:

Marka : Aprilia Model : RS/RS4 (1994 - ) Rodzaj : RS 125 (1999 - 2004)

 

 

 

expand.pngRozwiń wszystko collapse.pngZwiń wszystko

collapse.png Silnik + smarowanie automatyczne 1w.png

 

Zastosowanie : Normalne (standardowe) warunki eksploatacji Częstotliwość : Kontrola 500 km Produkty : 800 2T ROAD RACING (cały rok) : 710 2T (cały rok) : BIO 2T (cały rok) : 510 2T (cały rok) : 100 2T (cały rok)

collapse.png Skrzynia biegów 6 5w.png

 

Pojemność : Pojemność układu smarowania 0,6 litrów Zastosowanie : Normalne (standardowe) warunki eksploatacji Częstotliwość : Kontrola 4000 km/ 12 miesiące : Wymiana 12000 km Produkty : GEAR 300 75W-90 (cały rok) : MOTYLGEAR 75W-90 (cały rok) : TRANSOIL EXPERT 10W-40 (cały rok) Zastosowanie : Pierwszy przegląd (serwis) Częstotliwość : Wymiana 1000 km Produkty : GEAR 300 75W-90 (cały rok) : MOTYLGEAR 75W-90 (cały rok) : TRANSOIL EXPERT 10W-40 (cały rok)

 

Aha mam jeszcze jedno pytanie, jaki spray do smarowania lancucha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha mam jeszcze jedno pytanie, jaki spray do smarowania lancucha?

 

Wersja ekonomiczna to szczotka do łańcucha oraz nafta i czyścisz (byle nie benzyna ani inne rozpuszczalniki, nafta nie niszczy oringów ani xringów). Potem albo spray do smarowania albo dość gęsty olej przekładniowy. Spray wytrzyma jakieś 400 - 500 km ale porządny swoje kosztuje, niektóre brudzą felgi. Nałożony pędzelkiem olej z 300 km się utrzyma, przez pierwsze kilometry trochę pobrudzi felgę ale jest tańszy i ponoć lepiej smaruje. A jak chcesz zapomnieć o smarowaniu łańcucha tylko co jakiś czas go trochę wyczyścić to zainteresuj się czymś takim jak scottoiler.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzieki za odp ale nasunelo mi sie jeszcze jedno bo jak teraz zaloze nowego tloka bez szlifa bo cyl dobry to ile ja docierac?, wyczytalem ze 800 km ale sa tacy co twierdza ze 500 km wystarczy i do max 7/8 tys obrotow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...